reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehřívání Notebooku

Nyox (2)|19.11.2012 01:02
Dobrý den,

před časem se mi přehříval notebook a následně se mi vypínal. Bylo to způsobeno zanesením prachem. Tak jsem notebook dle návodu rozkuchal a prach vyfoukal ven.
Provoz již byl potichý, klidný, větráček nemusel šrotit na 100%. Po 2 týdnech se mi ovšem začal vypínat opět. Připadalo mi, že se větráček přestal točit. Ovšem když jsem ho rozkuchal zase, větráček se točil. Koukal jsem jestli mu něco nevadí při poskládáni, ale ne. Přehřívá se moc, vypíná se i 10x denně či , na film se nedá kouknout v celku, max na 20 minut a ohledně jiných věcí, záleží co se na notebooku děla.
Četl jsem nějaké diskuze, že by to mohlo být vyschnutím pasty na procesoru, ale to se mě nezdá.

Díky za jakoukoliv radu
HonzaSi (142)|19.11.2012 09:25
Proč se ti nezdá, že by to mohlo být pastou? Když jsem oddělával chladič procesoru, tak stará pasta udělala takový jakoby žmolky. Já měl ještě něco doma, tak sem starou očistil a nanesl novou pastu, ale dovedu si představit, ž díky těm zaschlým žmolkům se nepřitiskne chladič dokonale a proto se to přehřívá.
VencaX (3686)|19.11.2012 09:49
Zvlášť je to možné, pokud jde o starší notebook (počítám s tím, že pokud jsi jej neposlal na reklamaci, je starší než 2 roky). Potom to chce koupit pastu (ne na zuby, ale chladící :D) a vyměnit jí. Moc to nestojí a i kdyby to tím úplně nebylo, může to pomoct... hlavně pokud se do toho pustíš, tak veškerá stará pasta by měla být pryč!