reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podpora phenom II x6 1045t na asus M3N-EM

zundik (1)|19.11.2012 10:05
Zdravím, a žádám o radu zkušenější. Vlastním tuto desku Asus M3N78-EM a mám v stařičký procesor x2 4400+ a chtěl bych jej vyměnit za něco silnějšího dokud jsou ještě v prodeji PHENOM II, padl mi do oka ten to procesor PHENOM II x6 1045T, ale na stránkách asusu by tento procesor neměl být podporován, což je zajímavé protože tato deska podporuje vlastně skoro všechny další x6 až na tento, tak se chci zeptat zda_li někdo nezkoušel tento procesor v této desce a nebo jej nemá, s tím jestli bych jej si mohl vyzkoušet zda na této desce pojede či ne, klidně bych i dojel vyzkoušel a zas dojel po domluvě. Mě by to prosím moc pomohlo. Koupil bych si i ten x6 1035t, který je oficiálně podporovaný ale již jsem jej nikde nenanšel v prodeji. Pak je v prodeji verze 1055t, ale ta je už o 1500Kč dražší, což je už dost. Tento prosesor co chci je x6 1045t na 2,7Ghz, a ta dražší je x6 1055t je na 2,8 Ghz což je hodně že je to jen o 100Mhz více. Tak hledám všude na netu jestli už zkopušel tuto kombinaci. Ideální by bylo kdybych si mohl někde vyzkoušet zda tento procesor na mé desce jede či ne. Mám již nějaké zkušenosti, že deska podporovala procesor který nebyl uvedem v seznamu mezi uvedenými, a přest jel, jelikož se jednalo jen o jinou verzi s jiným kmitočtem, ale vše ostaní sedělo jako je jádro, revize apod. A mezi procesory x6 1035t a x6 1045t není žádný rozdíl až na takt 2,6 vs. 2,7 Ghz. Dekuji:)
VencaX (3686)|19.11.2012 10:50
No, je možné, že ti deska ten procesor zkousne, vždyť rozdíl mezi 1035T a 1045T není prakticky žádný. A je to dokonce možné i vyzkoušet. Pokud si objednáš procesor z internetu (klidně i s odběrem v prodejně), máš možnost do 14 dnů výrobek vrátit (v původním balení) bez udání důvodu.

Každopádně ještě by mě tak zajímalo, k čemu ten PC slouží? Pokud by odpověď byla "z velké části na hry", pak by daleko lepším řešením byl Phenom II X4 965 Black Edition. U dnešních her je totiž jedno, jestli máš 4 nebo 6 jader, protože dnešní hry stejně využijí ve většině případů maximálně 2 jádra CPU. Výkonový rozdíl mezi stejně taktovaným 4 a 6 jadrovým AMD podle testů nebyl prakticky žádný, ale 965 BE by měl slušnou výhodu ve vyšším taktu (3,4 GHz).
stavitel75 (43)|19.11.2012 12:25
Nejjednodussi bude napsat vyrobci: http://support.asus.com/ServiceHome.aspx?SLanguage=en

ps. tez bych bral radeji 965BE