reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přidání síťové tiskárny: Ovladač nebyl nalezen

typek.cz (140)|20.11.2012 18:03
Zdravím,
mám tiskárnu Canon MP210 připojenou k počítači (Win7 32bit) a měl jsem ji přidanou na notebooku (Win7 64bit) jako sdílenou tiskárnu a fungovalo to bez problémů. Pak jsem ale přeinstaloval notebook a teď to nejde přidat.
Otevřu zařízení a tiskárny, dám přidat, vyberu síťovou a Canon...
Potom chvíli najíždí Windows Update a pak mi to vyhodí chybu že ovladač nebyl nalezen, když chci ovladač najít ručně chce to po mě inf soubor ale díval jsem se na podrobnosti ovladače tiskárny (na pc) kde byly cesty k několika souborům ale žádný nebyl inf. Na internetu jsem taky nenašel žádný inf soubor k tiskárně.
Tuhle tiskárnu by měl Windows rozpoznat sám, když ji k notebooku připojím přes USB tak se hned nainstaluje ale přes síť to nejde, přeinstaloval jsem jen notebook, pc se nezměnil takže chyba bude v notebooku.
Prosím vás o radu už mi došly nápady.
zsdx (2098)|20.11.2012 19:27
Co predhodit inf z ovladacu pro 64bit ?
j.albi (476)|20.11.2012 19:48
Ovladače přímo od Canonu, stačí vybrat OS a jazyk.
typek.cz (140)|20.11.2012 20:02
ovladač od canonu chtějí tiskárnu připojit
a inf na pc jsem nenašel
"díval jsem se na podrobnosti ovladače tiskárny (na pc) kde byly cesty k několika souborům ale žádný nebyl inf"
zsdx (2098)|20.11.2012 21:07
[QUOTE=typek.cz;519058]ovladač od canonu chtějí tiskárnu připojit
a inf na pc jsem nenašel[/QUOTE]

Neni tam nahodou moznost Vybrat port rucne?
Mnou postovany soubor je 'skoro obycejny ZIP', jde tedy rozbalit a inf v nem je pro tisk i scan na 64b systemu. Na PC to ani nehledej, tam mas 32b.
typek.cz (140)|21.11.2012 16:24
Vážně by mě nenapadlo otevřít exe jako zip archiv :D
ale i když jsem vybral inf soubor tak mi to napsalo že se nepodařilo připojit k tiskárně (chyba 0x00000002)

Když dám přidat místní tiskárnu je tam výběr portu ale nevím co tam mám dát.
zsdx (2098)|21.11.2012 17:19
[QUOTE=typek.cz;519159]nepodařilo připojit k tiskárně (chyba 0x00000002)[/QUOTE]

Nezavani to spis problemem se siti? Do sdilenych slozek na PC se dostanes?

Jeste poradim fintu s lokalnim portem a jeho mapovanim - tiskarnu normalne nainstaluj na LPT1 a ten pak pomoci net use lpt1 \\32bit_PC\sdilena_tiskarna presmeruj na stolni PC.
typek.cz (140)|21.11.2012 17:52
Zkusím znovu vytvořit domácí skupinu
typek.cz (140)|24.11.2012 11:09
Zkusil jsem vytvořit domácí skupinu znovu, odinstaloval jsem hamachi, přeinstaloval jsem ovladač tiskárny na pc a pořád stejná chyba.
Jak se to dělá s tím portem? Nepovedlo se mi to.
StD (1963)|24.11.2012 12:18
Mě takto podobně odmítala komunikovat Canon Pixma iP4500 po reinstallu z image OS, kde byly všechny ovladače spravně nainstalené - pomohlo "vystoupit/nastoupit" kabel USB a znovunastavení jako "výchozí tiskárna", přestože tak nastavená byla. Pak opět začala komunikovat s tiskovou frontou i síťovými službami.
typek.cz (140)|24.11.2012 15:28
Mě to nepomohlo, zkusil jsem i vyměnit kabel a pořád nic.
StD (1963)|24.11.2012 15:36
Máš tam nainstalený ten SW od tiskárny? (Canon Printer Solution)?? V něm je i aplikace pro údržbu, kterou lze prověřit funkci a detekovat závady.
radek.kovacik (96)|23.4.2013 18:20
Já bych řekl, že celý ten problém tkví v tom, že na jednom počítači jsou 32 bitové Windows a na druhém 64 bitové (kdyby byly oba systémy stejné, k tomuto problému by nedošlo).
Osobně bych zkusil na stolním počítači pomocí volby "další ovladač" regulérně nainstalovat 64 bitový ovladač a následně na notebooku pomocí volby "přidat síťovou tiskárnu" virtuálně nainstalovat tiskárnu.
Pokud by tato možnost selhala (u mně s mojí HP DeskJet toto nešlo, protože to odmítlo nainstalovat 64 bitový ovladač na 32 bitový systém), tak pak je asi poslední možnost tu tiskárnu nainstalovat klasicky (regulérně) na notebook s 64 bitovým ovladačem (pokud to bude vyžadovat připojení tiskárny, tak ji tam přímo připoj do USB). Po úspěšné instalaci (jinak ani dopadnou nemůže) tiskárnu odpoj a odeber ji ze systému. Jako poslední krok ji nyní znovu přidej do systému, tentokrát pomocí volby "přidat síťovou tiskárnu" s odkazem ve formátu UNC na stolní počítač a připojenou tiskárnu (stolní počítač musí být pochopitelně při tomto kroku zapnutý a tiskárna do něj připojená a zapnutá).