reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Crosshair V formula-Z problém

Piddas (2)|24.11.2012 16:01
zdárek, zakoupil sem na CZC.cz novou sestavu,

Crosshair V formula-Z
ASUS HD7850
FX 6300 (vishera) 3,5ghz
ramky Corsair 2x2 gb 1333MHz CL9
1x SSD disk, 2x SATA disk, dvd-rw
zdroj CM silent pro hybrid 850W

problém mám poněkud velký, jednoduše nefunkční deska, což mě docela zaráží u desky za 6K :( projevuje se to tak, že pc nejde normálně zapnout (opravdu je vše dobře zapojené) jen vše problikne a zhasne, poté musím vypnout a zapnout zdroj a zkusit znovu, původně sem myslel, že za to může zdroj, nicméně jsem ho otestoval na jiné sestavě a šlape v pořádku. sestavu mám 3 dny, za tu dobu běžel 4x, je divné že stabilně, jelikož kdžy se ho podaří zapnout, tak běží bez problému (PCmark7 4100 bodů) pokud ho vypnu, tak ho zas nenastartuju a dnes nenaběhl vůbec, takže se chystám na reklamaci desky (doufám že ji uznaj!)

včera, při zkoušení zdroje, sem vše připojoval postupně, desku, procesor, HDD, paměti, grafu a vše šlo, tak sem si říkal že je vše už v pohodě a dnes teda nejde.

nějaké nápady čím by to mohlo být a vyhnul bych se reklamaci? díky moc všem :)
flanker (1579)|28.11.2012 16:29
update BIOSu? Tam bude první BIOS zcela určitě, nahodil bych nějaký novější...

PS:jen měj strpení, první boot trvá hodně dlouho, než si deska ohamtá všechna zaízení a procesor. I přesto doporučuju update BIOSu. Budu updatovat (mám tam nějaký 0707 nebo tk nějak a updatnu už na 1001) na stejné desce BIOS někdy příští týden, mohl bych ti to i nahrát na video, jak se to chová...
Piddas (2)|8.12.2012 18:42
[QUOTE=flanker;519607]update BIOSu? Tam bude první BIOS zcela určitě, nahodil bych nějaký novější...

PS:jen měj strpení, první boot trvá hodně dlouho, než si deska ohamtá všechna zaízení a procesor. I přesto doporučuju update BIOSu. Budu updatovat (mám tam nějaký 0707 nebo tk nějak a updatnu už na 1001) na stejné desce BIOS někdy příští týden, mohl bych ti to i nahrát na video, jak se to chová...[/QUOTE]

Update sem provedl hned jak se mi PC podařilo spustit... je to zvláštní, jelikož se zapínání PC zlepšuje... v prvopočátku se zapl na 20tý pokus, potom 19tý, 18tý a tak dále, předevčírem to bylo na 5tý pokus, včera na 4tý a dnes již na 3tí. takže předpokládám že v pondělí poběží normálně, jupí xDD:inlove