reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

blokace web. stránek

marekpevný (347)|25.11.2012 09:34
Dobrý den.Nevíte někdo o programu prostřednictvím kterého by se dali blokovat přístup na webové stránky????jako třeba přístup na facebook apod?
poljos (19)|25.11.2012 12:49
Proč si název toho svého dotazu nedáš vygooglit?
zsdx (2098)|25.11.2012 14:43
poljos: skoda slov na tvoji reakci :(

marek: nestacila by rodicovska ochrana v prohlizeci? Dalsi snadna finta je upraveny hosts soubor. Trochu slozitejsi je blokace v routeru, pres ktery je PC pripojen.
hugostieglitz (907)|25.11.2012 18:05
ano nejjednodušší je "hosts" soubor

cesta C\Windowsw\system32\drivers\etc-hosts,ten otevři v poznámkovém bloku a nakonec do samostatného řádku napiš tohle číslo

127.0.0.1 mezera a název webu např http://www.facebook.com

příklad- 127.0.0.1 http://www.facebook.com

pokud nemůžeš soubor hosts najít je třeba povolit zobrazování skrytých složek
trodas (1753)|25.11.2012 22:02
Já to dělám takhle...

Windows umožňují souborem hosts přiřadit DNS jménu či přímo IP adrese jinou, na kterou se budou VŠECHNY programy odkazovat v případě, že se dotážou na orginální DNS jméno/IP adresku.

Jak to funguje? Jako txt soubor, na každém řádku dvě IP adresy, mezi nimi tabelátor, nebo IP adresa a DNS nazev (a zase tab mezi nimi), například:

127.0.0.1 localhost
192.168.0.6 server

...tak hosts soubor vždy začíná - IP adrese 127.0.0.1 je přiřazen localhost - VÁŠ počítač :)
Druhý řádek zase říká, že když do web adresy v mém browseru napíši "server", že se to pokusí otevřít webku co mi běží na serveru, v mé lokální síti s IP adresou 192.168.0.6 ;)

Když se ale zamyslíte, tak se to dá použít k více zajímavým věcem! :)
Co takhle zkusit přidat řádek...

127.0.0.1 http://www.google.com

A rázem, chcete-li na googla, tak se vám ukáže, že stránku nejde zobrazit. To proto, ze na vašem lokálním počítači ve větišině případů nemáte spuštěný webserver, aby se na localhostu (127.0.0.1) dalo něco na portu 80 (www) otevřít :lol:
Pokud byste měli, tak by se dalo i nadefinovat, co se má místo googlu otevřít - to se dá hezky zneužít, že? :) :lol: :D :P

...ale také využít, protože jite nemáte rádi programy, co se cpou do vašeho počítače a dělaji vám zmatky s netem, že? Takže co takhle si tyhle servery přesměrovat na localhosta? :)

...a můžete se tak snadno zbavit reklam, zrychlit tím svůj net, znemožnit sledování svého serfování (odesílání dat serverům typu toplist, navrcholu a tak) a vyhnout se špatným programům, končícím ve vašem počítači! B)

Já začal s hosts souborem, co přišel s Kazaa lite cracknutou verzí, aby neukazovala ty zatr. reklamy. Tímto hosts souborem to bylo zablokováno. A do listu jsem přidal české reklamní servery, bakané servery a přidávám a přidávám další denně :)
Nikdy to neskončí, ale jiné cesty není.

Takže pokud jsem vás již navnadil, nechcete všude vidět reklamy a podobné hrůzy zažívat, tak si tadyhle stáhněte malý fajlík, v případě Windows 2000 patří do:
C:/WINNT/system32/drivers/etc
...v případě Windows XP do:
C:/WINDOWS/system32/drivers/etc
..ale to si přeci můžete vyhledat sami, že ;)

Poslední verze hosts souboru na blokaci reklam: http://ax2.old-cans.com/hosts.zip

Průběžně updatováno :)
hugostieglitz (907)|25.11.2012 23:35
jo s tímto souborem se dají dělat divy,to je pravda pravdoucí

s tou reklamou to jde vyřešit jednoduššeji(neříkám že tak efektivně jako s použitím hosts) např firefox má velice dobrý doplněk AddBlock+ s nainstalováním easy lists je v 90% po reklamě a u toho zbytku se to musí jednoduše vyklikat
trodas (1753)|29.11.2012 10:28
Kombinace hosts bloku a AdBlock+ může být pro reklamu potenciálně smrtící. Já vždy doufal, že se toho hosts fajlu chytí i jiní a vznikne thread, kde si budeme psát, co kdo dal blokovat, neb se mu to otevřelo neoprávněně (takové servery blokuji od pohledu) když sel někde stahovat to či ono :)
Ale zatím nic.
hugostieglitz (907)|29.11.2012 11:19
já se nedivím že takové vlákno ještě není-on né každý se může veřejně pochlubit obsahem "hosts" souboru-je vysoké procento uživatelů pc s pokročilými znalostmi kteří tento soubor spíš než na reklamu používají k blokaci serverů ověřujících pravost aplikací či her
trodas (1753)|1.12.2012 02:09
Ale to snad ničemu nevadí, ne? Není illegální si dát do hosts fajlu to, co chceš ty :) Nelze z toho dovozovat, že danou aplikaci vůbec máš. Např. na současném obstarožním PC Dooma 3 rozhodně nerozběhnu a hrát nebudu, a přesto mám blokované ověřování jeho pravosti v hosts fajlu jako relikt z doby dávno minulé :D
hugostieglitz (907)|1.12.2012 11:20
to víš ,lidi se bojí-obchází tu strašák kauzy Megaupload a podobných,myslím že s tímto má mhoho lidí problémy(strach)-zákon říká že je legální stahovat filmy ale u software je to něco jiného-dále zdejší forum je bráno a vnímáno jako seriozní,tj mnoho dotazů zavánějících warezem je odmítnuto řešit(což je fajn) a z tohoto důvodu(a také trochu z ješitnosti)se zde asi nikdo výpisem souboru v němž je nalinkováno x nelegálních aplikací chlubit zřejmě nebude