reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po aktualizaci BIOSU zlobí spouštění Win XP

matrouss (3)|25.11.2012 20:55
Zdravim, mám takový problém: mám starou desku asus P5VDCX, měl jsem na ní bios 301, CPU celeron, grafickou kartu ati HD 4650 PCIE. Chtěl jsem pc oživit a koupil dle specifikace výrobce desky jetý CPU intel pentium D 930. Aktualizoval jsem tedy bios na nejnovější 701 a spustil. Po restartu naběhl nový BIOS a dál už jen černo-windows nenaběhl, pc zatuhlo (nereaguje numlock). Vypl jsem tedy pc. asi po hodině jsem ho zapl, vše naběhlo v pohodě. Ve správci zařízení hlásí, že ovladač grafiky není správně nainstalován. Instaluji nejnovější (a poté i starší) ovladače. Při instalaci ovladače windows zamrzne. Restartuju ho, bios naběhne, windows nikoliv. Vyměňuji zpět starý CPU, to samé. Downgrade Biosu...beze změny.
Jediné, co jsem ještě nevyzkoušel je nahrát záloho původního biosu.

Nevíte někdo co s tím?

Pokud počítač nechám půl hodinky vychladnout s vypojeným napájením, normálně naběhne..ale nedá se nainstalovat již zmíněný ovladač grafické karty protože zamrzne. Vyzkoušel jsem i jiné GK. Beze změny.
Radan Tuhý (9)|26.11.2012 13:19
Zkusil bych osvědčený postup - upgradovat BIOS na nejnovější, provést reset CMOS (důležité) a následně dát Load BIOS defaults, následně vše správně nastavit a pak se pokusit o instalaci grafické karty. Pokud by to nepomohlo, zkusil bych reinstalaci OS.
matrouss (3)|26.11.2012 16:48
vše jsem provedl...až na následné správné nastavení..s tím by mohla být možná potíž..jinak reinstal os jsem provedl...a beze změn
Radan Tuhý (9)|26.11.2012 16:53
Tak pak je potřeba správně nakonfigurovat BIOS. Vemte si k ruce manuál a zkuste všechno nastavení projít.
hugostieglitz (907)|26.11.2012 19:57
r34ktor (7477)|26.11.2012 21:18
Stav kondenzátorů na desce? Model a stáří zdroje?

Pentium D 930 je poněkud žravější, takže mohlo načatou desku/zdroj dorazit.
matrouss (3)|28.11.2012 12:12
Takže by to mohl být projev špatného zdroje popř. desky?

V manuálu jsem nic podrobnějšího o nastavení biosu nenašel..