reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

má tu někdo Safari na MacOS X (na pdf test)...?

trodas (1753)|25.11.2012 22:07
Stručně řečeno, napadla mně takový pitomost, jako zkusit zobrazit pdf na webu stejně jako jpg, gif, png, bmp... :D
A co si pamatuji, tak na Mac OS X mělo Safari ten PDF plugin tak nějak vestavěn... :) A tedy by mně by hrozně zajímalo, co by to zobrazilo na tomhle linku:
http://ax2.old-cans.com/s.php?p=nasa&id=102&c=10&d=1&v=v2

Samozřejmně že já nad "Eugene_N._Parker_shielding_space_travelers" bílým textem nevidím nic ;) Ale zajímalo by mně, co to dělá v jiných browserech s různými pluginy. Nejlépe na MacOS X. U mně se to (bez jakýchkoli PDF pluginů) z Opeře 11.64 a Firefoxu 3.0.14 chová tak, že nic není vidět (nepřekvapivě).
Salamander (6177)|25.11.2012 23:55
Nevím jestli myslíš přímo tu stránku nebo to pdf, ale v Safari to vypadá takhle, úplně stejně Chrome
[ATTACH=CONFIG]27212[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27213[/ATTACH]
Untitled.jpg Untitled2.jpg
trodas (1753)|26.11.2012 20:06
Mno já uvažoval o tom, co udělá Safari s svou PDF podporou, zdali nezobrazí to PDF přímo z ax2 webserveru na screenu, jako "obyčejný obrázek" ;) Toho bych rád dosáhl a nevím jak... vlastně teď ani nevím, jak udělat na PDF soubory nějaký snadný "linkoobrázek", aby se dalo na něj kliknout a PDF si stáhnout... :rolleyes:
r34ktor (7477)|26.11.2012 21:06
[QUOTE=trodas;519463]Mno já uvažoval o tom, co udělá Safari s svou PDF podporou, zdali nezobrazí to PDF přímo z ax2 webserveru na screenu, jako "obyčejný obrázek" [/QUOTE]
Zobrazí, ale musíš prohlížeči říci, že to tak chceš. IMHO nejjednodušší řešení je použít iframe.
FF-ax2.old-cans.com-pdf-mod.jpg
trodas (1753)|27.11.2012 09:42
No vida! Takhle jsem si to nějak představoval, ale samozřejmně moc netuším, jak na to.
Navíc jsem chtěl i nějaké kliknutí na stáhnutí toho PDF souboru z ax2 serveru, kdyby a když přestane fungovat hlavní zdroj... plus tedy nějaký zvrhlí iframe na PDF pro lidi, kteří mají PDF plugin, který tak pěkně funguje :inlove
r34ktor (7477)|27.11.2012 10:44
Tady je kód, který jsem použil:
[CODE]


[/CODE]

Varianta s přímým odkazem by mohla vypadat např. takto:
[CODE]


Direct link: http://engineering.dartmouth.edu/~d76205x/research/Shielding/docs/Parker_06.pdf
[/CODE]

Ve Firefoxu je použit doplněk PDF Viewer. Ale funguje to samozřejmě i s běžně používanými zásuvnými moduly (Adobe Reader, PDF-XChange Viewer apod.).