Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s instalací Canon MP510

deskjet (3)|22.6.2007 15:13
Mám problém při instalaci tiskárny, systém mi nerozpozná zařízení. Zkoušel jsem už všechny USB, ale bez výsledku. Už nevím co s tím prosím poraďte.
pas!k (3765)|22.6.2007 15:23
Sestava ? Operacni system ? Se tezko radi kdyz o tom nic nereknes ;)
deskjet (3)|22.6.2007 15:41
WIN XP SP2
AMD Athlon 3000
2.00GHZ
512MB RAM
Promiň stačí to?
Leroj (271)|22.6.2007 16:18
instaloval jsem Canon 4300 do Win XP sp2 /místo rozbitého Epsonu/ a po tydnu laborování to zachránil až formát C a instal Win. Pak to jelo hned, do tý doby naprostá beznaděj.
Takže pokud nemáš čistý Win, tak tě může čekat to samý... :-(
robky (3195)|22.6.2007 21:57
[QUOTE=Leroj;39588]instaloval jsem Canon 4300 do Win XP sp2 /místo rozbitého Epsonu/ a po tydnu laborování to zachránil až formát C a instal Win. Pak to jelo hned, do tý doby naprostá beznaděj.
Takže pokud nemáš čistý Win, tak tě může čekat to samý... :-([/QUOTE]
No pred asi týždňom som si zaobstaral Canon MP160 a inštalácia do asi ročného W XP SP2 úplne bez problémov, takže chyba nebude v systéme ani v ovládačoch.
To deskjet
Pokiaľ si robil inštaláciu podľa manuálu, nevidím dôvod prečo by to nemalo fachať. USB kábel je v poriadku?
A čo jeho dĺžka? Max. je 3m, s dlhším káblom mi ten Canon tiež nefungoval.
deskjet (3)|23.6.2007 09:04
podle návodu jsem jel a stejně mi to furt hlásí že hardware není rozpoznán, USB jsou v pořádku protože na to připevňuju jak foťák tak MP3 přehrávač.
pas!k (3765)|23.6.2007 12:10
Kdysi sem resil neco podobneho a pomohlo tohle:

1. Spusťte počítač v nouzovém režimu.

Další informace o spuštění počítače v nouzovém režimu zobrazíte klepnutím na tlačítko Start, výběrem položky Nápověda a odborná pomoc, zadáním řetězcenouzový režim do pole Hledat, stisknutím klávesy ENTER a klepnutím na téma Spuštění systému Windows v nouzovém režimu.
2. Spusťte Průzkumníka Windows a pak odstraňte všechny soubory a složky v následujících dvou složkách:

• c:\windows\system32\spool\printers
• c:\windows\system32\spool\drivers\w32x86

3. Klepněte na tlačítko Start, příkaz Spustit, do pole Otevřít zadejte příkaz regedit a poté stiskněte klávesu ENTER.
4. Přejděte na následující klíč registru a klepněte na něj:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environment\Windows NT x86
Zobrazte seznam podklíčů. Seznam by měl obsahovat pouze tyto podklíče: • Drivers
• Print Processors

5. Jsou-li kromě podklíčů uvedených v kroku 4 zobrazeny jakékoli další podklíče, postupujte následovně: a. V nabídce Soubor vyberte příkaz Exportovat.
b. Do pole Název souboru zadejte popisný název pro klíč (například WindowsNTx86regkey) a pak klepněte na tlačítko Uložit.

Vytvořenou zálohu klíče registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environment\Windows NT x86 můžete využít k obnovení klíče v případě, že po dokončení postupu dojde k potížím.
c. Odstraňte všechny podklíče, které nejsou uvedeny v kroku 4 .

6. Přejděte na následující klíč registru a klepněte na něj HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors. Zobrazte seznam podklíčů. Měli by být zobrazeny pouze následující podklíče:
• BJ Language Monitor
• Local Port
• PJL Language Monitor
• Standard TCP/IP Port
• USB Monitor

7. Pokud jsou kromě podklíčů uvedených v kroku 6, proveďte následující kroky: a. V nabídce Soubor vyberte příkaz Exportovat.
b. Do pole Název souboru zadejte popisný název pro klíč (například WindowsNTx86regkey) a pak klepněte na tlačítko Uložit.

Vytvořenou zálohu klíče registru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors můžete využít k obnovení klíče v případě, že po dokončení postupu dojde k potížím.
c. Odstraňte všechny podklíče, které nejsou uvedeny v kroku 6 .

8. Odpojte od počítače kabel tiskárny a restartujte počítač.
9. Znovu připojte tiskový kabel k počítači, podle instalačních pokynů výrobce přidejte požadovanou tiskárnu a zkuste vytisknout zkušební stránku.

ale nezarucuji ..