reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

COMCTL32.dll is missing

Lubos36 (2)|26.11.2012 21:20
Caute,

pls o pomoc s nasledujucim problemom - mal som vzacnu navstevu, nejakeho trojskeho kona kryptik, ktory sa mi sice podarilo antivirusom odstranit, ale odvtedy mi pri spustani niektorych programov (Word, Excel, HP Solution center,..) vypisuje hlasku:
The program cant start because COMCTL32.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.
Niektore programi napriek tomu spusti (Word, Excel), ale napriklad HP Solution center nespusti vobec.
Skusil som ho odinstalovat a nainstalovat odznova, ale tuto hlasku mi vypisuje uz aj pri instalacii a nechce instalaciu spustit.

Vyskusal som program dll-files fixer, ale free verzia mi to neopravila a za platenu chcu cca 20 EUR a tie ktovie ci mi pomoze. Inak som vyskusal advanced windows care ale tiez s nulovym efektom.
Z internetu som si aj stiahol ten subor COMCTL32.dll ale neviem co s nim....

Dik za rady
zsdx (2098)|27.11.2012 14:10
Nez stazenou z netu, radeji bych to vypreparoval z instalacky nebo SP1. Knihovnu je pak krome umisteni na spravne misto treba jeste zaregistrovat (regsvr32).
r34ktor (7477)|27.11.2012 15:32
V první řadě bych ověřil integritu systémových souborů - sfc /scannow v příkazovém řádku s právy správce.
Lubos36 (2)|29.11.2012 16:53
Zial, vobec netusim, ako sa prihlasit s pravami spravcu...:confused:
r34ktor (7477)|29.11.2012 16:56
Start > do vyhledávacího pole zadat cmd > na výsledek klepnout pravým tl. myši a zvolit Spustit jako správce.