reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabite 945G-S3 - max. FSB

Dolek (4)|23.6.2007 12:03
Mám problém s přetaktováním této desky. V biosu mi de nastavit fsb na max 273MHZ (1092Mhz). De to klidně i na 300Mhz, ale po uložení nastavení a restartu si to automaticky nastaví max 273. Skoušel sem i zvednout napětí na chipsetu ale k ničemu to nevede. Mám v tom CPU E2140 který by měl jít i na 3Ghz, takže v tom to asi taky nebude. Napadlo mě, jestli to nemůže mít omezený přímo výrobce desky. ?????
HiTeccom (12)|7.8.2007 21:31
[QUOTE=Dolek;39625]Mám problém s přetaktováním této desky. V biosu mi de nastavit fsb na max 273MHZ (1092Mhz). De to klidně i na 300Mhz, ale po uložení nastavení a restartu si to automaticky nastaví max 273. Skoušel sem i zvednout napětí na chipsetu ale k ničemu to nevede. Mám v tom CPU E2140 který by měl jít i na 3Ghz, takže v tom to asi taky nebude. Napadlo mě, jestli to nemůže mít omezený přímo výrobce desky. ?????[/QUOTE]

a co tak uprgate Biosu ???
tgfh (2985)|7.8.2007 22:07
Upgrade BIOSu nelze, update ano.

Značka je gigabyte tam žádná limitace v OC není :thumb
qbe (14)|25.9.2007 11:03
zdravim

deje se mi uplne to same....akorat tu mez mam na 290 mhz. ruznymy pokusy jsem se dostal maximalne na 292, to kdyz nastavim fsb na 366 :))

bios mam posledni revizi

je to zvlastni, rikal jsem si ze mam spatny kousek, ale vidim ze to postihlo i dalsi

nenasel nekdo nejake reseni? je to zvlastni, na webe je mnoho pripadu daleko lepsiho pretaktovani techto desek. otazkou je, jestli neni neco spatne v posledni revizi biosu...pretaktovavam pro kamarada a updatem jsem zacal, tak nevim co by to udelalo se starsi
meeee (1110)|27.9.2007 08:49
Chlapi, 945G není overclockerský chipset, ty vaše frekvence jsou podle mě s ohledem na chipset normální.
qbe (14)|27.9.2007 17:23
díky za tvůj názor, ovšem poté co jsem našel srovnávání různých desek kde přesně tuhle desku dostali na 360fsb, čekal bych trošku jiný výsledek

bohužel jsi však přehlédl jeden zásadní detail. deska sama o sobě mění fsb. když s jiným chipsetem přešvihneš fsb, deska nabootuje se standartními frekvencemi. ještě jsem neviděl desku která by si sama rozhodla o tom, nakolik je přetaktovatelná a nakolik ne a podle toho si sama zvolila fsb frekvenci, což bohužel tahle deska dělá. jak jinak si vysvětlit to, že po nastavení v biosu na 291 až 366 deska nabootuje, ale s úplně jinou frekvencí (290). když dám výš než 366, desce chvíli trvá než se rozběhne a běží na standartních frekvencích (chová se normálně jako při přešvihnutí fsb). desku která si sama mění fsb jsem ještě neviděl

důležitý fakt je, že obě desky mají tento problém se stejným procesorem. ten byl jestli si správně pamatuji vydán až po květnu 2007, kdy vyšel poslední update biosu na tuto desku.

kamarádovi sem doporučil ať si koupí jinou, aby se mu investice do přetaktovávaného hardwaru opravdu vyplatila, tahle deska se chová opravdu podivně.
Pavel Boček (4169)|28.9.2007 18:27
S jednou Gigabytkou (je to ta co je o ní recenze v článcích od čtenářů) sem měl stejný problémy, myslím že to snad nastavuje poslední funkční konfiguraci. A/nebo to zvolí automaticky nejvyšší FSB, kde ještě jde :) (ale vypadá to divně. Obešel jsem to tím, že sem po každým nezdařeným pokusu (deska nabíhá trošku dýl, jak něco nastavuje) vymazal CMOS, jak to bylo za starých časů. Podařilo se mi tak překonat to o asi 10MHz, ale OC stejně naprd, nešel snížit násobič HT, nebylo to stabilní.