Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: PC pro různou činnost v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Dec 2012

Zaměření pro: různou činnost – Práce (aplikace typu Netbeans apod), hry, neprofesionální grafika

Platforma: Intel
    Operační systém: ne
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Zdravím,

chtěl bych si sestavit počítač na práci (převážně programování) a běžnou činnost (relativně jednoduchá vektorová grafika apod), sem tam nějaká ne úplně stará hra. Chtěl bych ale, aby běhal svižně a rychle, abych nebyl zdržován hardwarem. Taky bych byl rád, kdyby ta sestava nebyla za pár let těžce zastaralá. Víceméně se mi k tomu blíží některá z doporučených sestav mezi herní a grafickou, ale nejsem si jistý s detaily a přijdou mi zbytečně drahé.

Dal bych odkaz na košík, ale u některých součástí jsem příliš nerozhodný a navíc jsem nenašel obchod, kde by byly přesně tyto na jednom místě,
    takže:

Procesor: INTEL CORE i7-3770 (chtěl bych i5 nebo i7, ale nevím, který přesně typ je volba dobrý výkon za slušnou cenu - taky se chci zeptat na chlazení, zda je to přibalené použitelné)

Základní deska: Gigabyte GA-Z77-D3H (cenové maximum, klidně bych vzal i o něco levnější, ale nemám tip - také nevím, jestli je to to pravé k i7)

Case: Větší dilema, chci tichý počítač, takže spíš lepší, okolo 2000Kč -Fractal Design Define R4 / Cooler Master Silencio 550? (nebo podobný design)

RAM: např. http://www.mironet.cz/corsair-xms3-1...dimm+dp172649/
    (co řešit, velikost je pokud vím už jednotná...?)

Grafika: ASUS HD7850-DC-1GD5 (nástřel, sestava nebude primárně na hry - ale nějaké na tom budou - čili něco v této cenové kategorii)

HDD: Nemám tušení, ale datové úložiště mám dostatečné na externím HDD, takže spíš něco levnějšího s 1TB. (SSD mi přijdou moc malé/drahé)

Zdroj: Rovněž nevím, ani zde jsem nenašel pořádný návod, jak určit, který je vhodný.

Ostatní: mechanika žádná, zvukovka pouze integrovaná

Monitor: LG IPS235P (u toho jediného jsem si celkem jistý, pokud s ním máte někdo zkušenost, pište)

Za případnou pomoc díky. Omlouvám se za to, že je to pouze v textu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011P4L011PPD01

Nějak takhle? Je to poskládané narychlo a od oka. Já bych asi vzal spíš Nějakou i5, protože abys využil potenciál 3770ky, musel bys mít dost aplikací, které dokáží využít 8 vláken. Myslím, že na programování to moc potřeba nebude, na hry už vůbec ne a na grafiku by mohlo, ale přeci jen píšeš, že neprofesionálně... a ušetříš na tom poměrně slušné peníze. U case bych se nebránil ani tomu Fractal Design Define R4...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Venco,poskládal bych to stejně jak víš,a fractal bych co se týče kabeláže opravdu nedoporučil,nejde z něj nic slyšet,ale PC mi pár dní ležel na bočnici aby připlácl kabely a mohl jsem ho zavřít,i teď je ta bočnice lehce vyboulená ale i tak mi to dalo dost práce...ale v ostatních ohledech je ve všem dobrá dokonce i co se týká chlazení.

Nováček
    Registrace
    Dec 2012

Jů, to byla rychlost, každopádně díky moc.
    Mimochodem, trochu jsem to zamotal - ta cena okolo 18ti kKč má být za sestavu bez monitoru.
    Mám jen pár dotazů:
    1) Multithreading - k dalším jádrům procesoru přistupuje rovnou aplikace? Ovladač skrzeva OS neumí přiřadit jedné aplikaci jedno vlákno, druhé další apod.? Neboli - musí opravdu být sama aplikace dělaná na více threadů? (btw, mám na to licenci windows 8, nevím, jestli to u nich třeba není lepší). Každopádně je fajn vědět, že by i7ka mohla být zbytečná.
    2) Základovka & Grafika - proč zrovna tuhle, máš s ní dobré zkušenosti, je v něčem lepší?
    3) Case - preferuji nehlučnost, ale bylo by možné tohle všechno nacpat do něčeho menšího, nebo je to převážně na úkor hlučnosti a teploty?
    4) RAM - záleží nějak zvlášť na tom, zda jsou chlazené, když budou v dobře větrané skříni?

Jinak dík za odpoveď, rád si poslechnu i další názory.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

ad 1) ano, aplikace by měla být přizpůsobena tak, aby mohla správně využít více jader... třeba dnes ještě většina her využije pouze 2 jádra procesoru. Každopádně i5 je prakticky to samé jako i7, jen to nemá HyperThreading. Je to klasické 4-jádro. Win 8 jsou zatím známé akorát tím, že v nich některé hry fungují hůř než v předchozí verzi, takže bych řekl, že je klidně možné, že se tak bude i u aplikací.

ad 2) grafika Sapphire je taková klasika... za tu cenu se určitě vyplatí, má velmi dobré chlazení a je mírně potaktovaná. Podle mě nemá smysl připlácet za nějakou Asusku. Naopak u té desky, tam bych radši tuhle Asusku vzal. Jedná se o slušně vybavenou desku od velmi dobrého výrobce a podle mě je to aktuálně teď asi nejlepší volba.

ad 3) menší case = více problémů s průtokem vzduchu = větší teplo = větší hluk. Asi takhle bych to vzal. Každopádně ano, je možné vzít menší case, ale pak si musíš dát pozor, jakou desku koupíš, protože do Mini Toweru už potřebuješ mATX desku.

ad 4) u RAM spíš záleží na frekvenci (vyšší je lepší) a časování (nižší je lepší), co se chlazení týká tak pokud bys chtěl RAM taktovat, tak by už bylo dobré, aby byly chlazené, ale jinak si myslím, že to není nutnost. Ale jestli je rozdíl pár korun, tak není moc, co řešit.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 02-12-2012 v 23:46

Podobná témata

1. PC pro různou činnost v ceně nad 30 000 Kč
    Od Jdinaparek v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-11-2013, 15:13
  2. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Iselor v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 09-06-2013, 21:13
  3. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od mitman v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 12-08-2011, 20:02
  4. PC pro různou činnost v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od vanDave v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 09-08-2011, 23:41
  5. PC pro různou činnost v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od Niickll v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 26-11-2010, 10:10