reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

akú dosku

sety83 (290)|28.7.2006 19:02
prosím vás poradte mi nejakú dobrú dosku okolo 4000sk chcem kúpit vga x1900xt len tá doska mi robí problém rozmýšlam nad Asus a8n sli deluxe ale neviem či je dobrá tak pls poradte...dik
Perfect (158)|28.7.2006 22:05
Asi s939, že? Chceš to na OC? Chceš pasiv na nb? Chceš raději VIA nebo nForce?
ctrl_j (55)|29.7.2006 14:58
EE, rikam to nerad, ale VIA pro s939 nebrat. Bud nForce 4 nebo Xpress 1600 event. 3200
Perfect (158)|29.7.2006 16:33
Mohl bych znát důvody?
wizaard (913)|29.7.2006 23:38
[QUOTE=ctrl_j]EE, rikam to nerad, ale VIA pro s939 nebrat. Bud nForce 4 nebo Xpress 1600 event. 3200[/QUOTE]
Já mám s VIA chipsety dobré zkušenosti, nevidím v nich absolutně žádný problém. Navíc je to takové neutrální řešení, což se mi líbí.
Perfect (158)|30.7.2006 09:16
[QUOTE=wizaard]Já mám s VIA chipsety dobré zkušenosti, nevidím v nich absolutně žádný problém. Navíc je to takové neutrální řešení, což se mi líbí.[/QUOTE]

Já měl vždicky VIA, jenže nejaktuálnější hw je sA, takže se za tu dobu mohlo dost změnit, proto bych doopravdy rád znal důvody. Myslím, že VIA je méně problémová než nForce4...
Max Casper (22)|31.7.2006 11:10
[QUOTE=Perfect]Já měl vždicky VIA, jenže nejaktuálnější hw je sA, takže se za tu dobu mohlo dost změnit, proto bych doopravdy rád znal důvody. Myslím, že VIA je méně problémová než nForce4...[/QUOTE]

VIA je méně problémová, ovšem lepších výsledků OC lidé dosahují s nForce4.
Sám mám chipsety VIA rád a každému je rád doporučím, není problém je uchladit pasivně a nejsou zdaleka tak vybíravé na ostatní HW jako nForce.
Dodnes dokonce mám v kompu KT133, což je chipset se špatnou pověstí a nemůžu si vůbec stěžovat. Mám také zkušenosti, veskrze kladné, s K8T800pro. S ní se dá i celkem solidně taktovat.
Perfect (158)|31.7.2006 11:19
Jj, mám stejný zkušenosti, proto pořád čekám na reakci od "ctrl_j". Netvrdím, že nForce4 je lepší na OC, ale pohodový OC jde v pohodě i s VIA čipsetem. Možná je i nForce4 o trošičku výkonější, ale to je zanedbatelný...
Max Casper (22)|31.7.2006 11:42
Pravda je, že schopnost dosáhnout vysokého OC nezávisí jen na chipsetu, ale hlavně na desce jako takové. Kdo ví, kde by VIA dneska byla, kdyby ji začala osazovat do svých desek taková DFI.
VIA si sama trošku uškodila tím, že zaspala s vydáním nového jižního můstku (VT8251), to mohla být zajímavá zbraň v souboji s nVidií a její nForce.
sety83 (290)|31.7.2006 15:07
dôvody sú také že mám dosku pre agp a chcem prejst na pci-e.takmám zobrat tú dosku alebo radšej nie.dik...
sety83 (290)|31.7.2006 15:10
a ešte som počul že tá doska má trochu problémy s kartami ati vraj treba niečo prestavit na pci-e v biose len neviem čo písali to aj tu na tomto serveri n teste tej dosky len nenápísali čo treba prestavit tak ak by ste niečo o tom vedeli dajte vedet....dik...
Perfect (158)|31.7.2006 15:45
[QUOTE=Perfect]Asi s939, že? Chceš to na OC? Chceš pasiv na nb? Chceš raději VIA nebo nForce?[/QUOTE]

......
Max Casper (22)|31.7.2006 17:30
Takže.. pokud se jedná o desku Asus a8n sli deluxe, tak to je deska s chipsetem od nVidie, konkrétně nForce4 SLI. Je to deska dobrá, i když já bych si Asus desku pro AMD platformu asi nekoupil. Mezi veřejností je rozšířen názor, že Asus desky pro AMD nedosahují takových kvalit jako desky pro Intel.
Další nevýhoda je aktivní chlazení chipsetu = více hluku.
Za další, nač kupovat desku se SLI, když chceš grafárnu od ATI?

K problému s kartami ATI...co jsem vyrozuměl z recenze, tak má deska z výroby aktivováno automatické přetaktování grafické karty, potom sice podávala výborné výkony v redakčních testech, ovšem díky zvýšené frekvenci PCIe, měla problémy s kartami ATI, které na to byly trošku náchylnější. Proto je nutné nastavit v biosu položku "PEG Link MODE" na slow nebo disabled.

btw, když už si chceš koupit kartu za takovou "řepu" :) , nechceš udělat radši komplet upgrade na AM2 nebo conroe?
sety83 (290)|31.7.2006 18:33
[QUOTE=Perfect]......[/QUOTE]chcem to aj na oc ale ja moc netaktujem tak nechcem aby mala moc zložitý bios hlavne čo sa pamäti týka...:-) a je mi jedno či bude chladenie aktívne alebo pasívne ja mám v skrini 8 vrtúl tak je jedno či bude o jednu viac alebo menej :-))
sety83 (290)|31.7.2006 18:34
[QUOTE=Max Casper]Takže.. pokud se jedná o desku Asus a8n sli deluxe, tak to je deska s chipsetem od nVidie, konkrétně nForce4 SLI. Je to deska dobrá, i když já bych si Asus desku pro AMD platformu asi nekoupil. Mezi veřejností je rozšířen názor, že Asus desky pro AMD nedosahují takových kvalit jako desky pro Intel.
Další nevýhoda je aktivní chlazení chipsetu = více hluku.
Za další, nač kupovat desku se SLI, když chceš grafárnu od ATI?

K problému s kartami ATI...co jsem vyrozuměl z recenze, tak má deska z výroby aktivováno automatické přetaktování grafické karty, potom sice podávala výborné výkony v redakčních testech, ovšem díky zvýšené frekvenci PCIe, měla problémy s kartami ATI, které na to byly trošku náchylnější. Proto je nutné nastavit v biosu položku "PEG Link MODE" na slow nebo disabled.

btw, když už si chceš koupit kartu za takovou "řepu" :) , nechceš udělat radši komplet upgrade na AM2 nebo conroe?[/QUOTE]tk akú dosku by si mi odporučil?
Smeli (2302)|31.7.2006 21:42
[QUOTE=Max Casper]...blabla...
K problému s kartami ATI...co jsem vyrozuměl z recenze, tak má deska z výroby aktivováno automatické přetaktování grafické karty, potom sice podávala výborné výkony v redakčních testech, ovšem díky zvýšené frekvenci PCIe, měla problémy s kartami ATI, které na to byly trošku náchylnější. Proto je nutné nastavit v biosu položku "PEG Link MODE" na slow nebo disabled.

btw, když už si chceš koupit kartu za takovou "řepu" :) , nechceš udělat radši komplet upgrade na AM2 nebo conroe?[/QUOTE]

To chci vidět desku, která si sama přetaktuje GK:rolleyes:
Max. si může deska přetaktit frekvenci PCIe

Btw pro AMD jsou dobrou volbou MB GB, ale taky DFI (hlučné chlazení chipsetu) a ASUS - problém s chlazením ale přetrvává, jelikož nForce topí jako...

Jinak samo, 939 nemá smysl, protože tím příjdeš o možnost upgradovat na novější procesory, ale to je tvá volba
Max Casper (22)|1.8.2006 06:07
[QUOTE=Smeli]To chci vidět desku, která si sama přetaktuje GK:rolleyes:
Max. si může deska přetaktit frekvenci PCIe
[/QUOTE]

Ono to tak ale skutečně je. Tohle píšou na stránkách asusu:
[quote] Technologie PEG Link
Nejnovější technologie PEG Link Mode je jedinečným nástrojem k vyhnání výkonu grafické karty na samou hranici jejích možností.Díky technologii PEG Link mohou uživatelé v BIOSu upravovat propustnost pamětí grafického procesoru a grafické karty stejným způsobem, jak tomu doposud bylo u systémové sběrnice a operační paměti.Technologie „PEG Link Mode“ zaručuje u DX8 a DX9 aplikací silný grafický výkon.Technici společnosti ASUS pro každou grafickou kartu PCI Express pečlivě vyladili příslušné parametry, aby byla zaručena stabilita systému i během náročných grafických operací.[/quote]
wizaard (913)|1.8.2006 09:35
[QUOTE=Smeli]To chci vidět desku, která si sama přetaktuje GK:rolleyes:
Max. si může deska přetaktit frekvenci PCIe

(...)[/QUOTE]
Max Casper má pravdu, o tom, že to desky umí jsem už četl, spousta firem už to implementuje (např. Gigabyte), ale problém je (řekl bych) s kompatibilitou. Takže stejně bych to za tak zázračnou věc nepovažoval. Co si neuděláš sám... ;) znáte to
Perfect (158)|1.8.2006 10:06
[QUOTE=Smeli]...ale taky DFI...
[/QUOTE]

Nechce moc složitej BIOS ;)...
Smeli (2302)|1.8.2006 10:31
OK, tohle jsem nevěděl (nečtu recenze doslova:o ). Ale co jsem vyčetl o PEG Link Mode:
1) U karet nVidia zvedá frekvenci sběrnice PCIe na 100 - 103MHz, u ATi na 105MHz
2) Častý problém se stabilitou. MB, dalo by se říci, neví, kdy má karta dost.
3) Totální problém při kombinaci s OC z Win, zamrzání systému, pády ap.
Takže bych řekl, že je to funkce hezká, ale jen pro lidi, co se v PC moc nevyznají. A i potom to může být problém (některé GPU nemusí zvládal přetakt i o 25MHz).
Max Casper (22)|1.8.2006 11:34
[QUOTE=Smeli]... A i potom to může být problém (některé GPU nemusí zvládal přetakt i o 25MHz).[/QUOTE]
A to se lehce může stát, viz citace z testů na živě.cz :"...každopádně při nastavení na Auto (implicitní) byla GeForce 6600 GT přetaktována na 529/1 063 MHz z původních 500/1 000."
sety83 (290)|1.8.2006 15:05
no tak som zase o niečo múdrejší :-) ale stále som nedostal odpoved na moju otázku tak sa spýtam ešte raz:rád by som vymenil dosku a grafiku ,tú vga by som rád zobral ati x1900xt len dosku neviem akú mám zobrat v cene cca 4000sk v živote nebudem zapájat crossfire tak nemusí mat ani 2 pci-e sloty len nech je dobrááá...prosím poradte niečo konkrétne...ešte pre uplnost cpu mám athlon 64 3000+ winchester takt na 2,25ghz pamät 4x512mb corsair WINX XMS Platinum BOX
Smeli (2302)|1.8.2006 16:35
Bral bych tuto, jako velké plus má pasivní chlazení: http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=20&zbo=12346
Ramky bych prodal a vyměnil za 2x1GB, grafika, pokud X1900XT tak jedině od HISu (je sice dražší, ale s IceQ3 chladičem pochodíš mnohem líp než nějakým Zalmanem).
Max Casper (22)|1.8.2006 16:58
A já přidám alternativu s Via chipsetem - Abit AX8
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31880

Je to solidní deska, 300 fsb se s ní udělat dá, má pasivní chlazení a žádné zbytečné serepetičky okolo.

A64 má integrovaný paměťový řadič a 4 moduly mu nedělají zrovna dobře, takže jak radí Smeli - prodat a koupit 2x1 GB.
To se ale dostáváme k tomu, že bys kupoval novou desku, novou grafiku a teď i nové paměti. Znovu ti důrazně doporučuji, abys prodal i procesor a přešel na novou, perspektivnější platformu. Pokud chceš zůstat u AMD, tak teď jsou velké slevy u DC procesorů, nehledě na to, že AM2 desky podporují už DDR2 paměti. Ještě o tom popřemýšlej. Socket 939 je dead. :)
sety83 (290)|2.8.2006 15:24
no hurááá,fakt vám dakujem a ktomu socketu,u 939 ešte nejaký ten rok,dva vydržím ved je tam fx62 a ten je podla mna super tie pamäte by som aj strelil tak ak by mal niekto záujem dajte vedet dohodneme sa na rozumnej cene...:-) zatial dik...
Withman (1337)|2.8.2006 19:56
Vzal bych to jednoduše, volil bych podle firem, já osobně Asus, Epox, DFI. Pro AMD je určitě jednou z nejlepší voleb DFI, potom Epox a Asus. Pro Intel striktně jedinně Asus - stejně kvalitní jako DFI, ale přitom např. i o 2 tis. levnější. Bohužel Lanparty jsou dosti předražované, Infinitky umějí to sámé a jsou levnější, i když vůči Asusům je to stále víc. :)