Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 61

Téma: Víkendová diskuze: Pomalý vývoj hardwaru

Prekognitivity ROOTfailure

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    Osobně pocituji nedostatek výkonu stále. Dnes? Mám možnost maximálně tak Extreme i7 s šesti jádry. No pokrok nic moc.
    No já vám nevím, co takhle už zmiňovaný Xeon Phi??? Mně samotného by zajímalo, jaký to skýtá výkon pro rendering... A jeho cena se mi nezdá přemrštěná...
    Odpovídat lze po přihlášení

Prekognitive ROOTfailure

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    Když vezmu v úvahu výkon obyčejného i7 860 kupované někdy před 3 lety a dnešního i7 3770, tak výkon je sice cca 1,6-1,8x vyšší, ale je to za tři roky. Což mě osobně přijde docela málo. Když posílám rendery, tak mě je skoro jedno zda využiju 860 nebo 3770.
    Omluvte mě, pokud se vás dotknu, ale něco mi tu nehraje. 3770 je procesor spíše pro databáze (skromná grafika) a podobná využití, pro rendering si patrně vyberete něco bez IGP. Krom toho je to jádro Ivy, je efektivnější (má také dvojnásobnou propustnost - teorie; počítal jste výkon/spotřeba?). Mooreův zákon primárně mluví o růstu tranzistorů na stejné ploše - dvojnásobný počet tranzistorů neznamená automaticky dvojnásobek výkonu. Zmiňovaný Extreme 3970 je Sandy - počkal bych, myslím, že dvojnásobného (a možná i vyššího) výkonu se brzy dočkáte.

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

výkonu není nikdy dost-viz každá nová aktualizace hry world of tanks mi přináší nejen kvalitnější zážitek ale také klesající fps,měním hw každý rok a je to vždy velký skok dopředu,ale který by mohl vzhledem k vývoji sw být o krapáte větší než dosud,
    ano na poli AAA her to není žádná sláva,na poli aplikací se to jakžtakž vývojáři dohnat(zdařile dokáže využít plného hw potenciálu např.adobe after effects CS6)

Prekognitive ROOTfailure

Možná se ztrapním, ale jsem přesvědčen o tom, že při stejném TDP i7 860, při výběru vhodného "Ivy" i7 s odemčeným násobičem, se úpravou taktu minimálně na dvojnásobek výkonu pohodlně dostanete.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Vykonu neni nikdy dost, hlavne v pomeru cena/vykon.........

Ja bych uvital hlavne zlevneni, nez nejaky snizeni spotreby, hlucnosti a podobny kraviny

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Pro domácí užití současné stroje asi jsou dostačující na 80 procent. Já zrovna zapadám do 20 procent, kterým chybí výkon (i disková kapacita) při úpravě (stříhání) domácího videa a to CITELNĚ. Těžko si domácí uživatel bude vytvářet počítačovou farmu.

Prekognitive ROOTfailure

Citace Původně odesláno od regine Zobrazit příspěvek
    Pro domácí užití současné stroje asi jsou dostačující na 80 procent. Já zrovna zapadám do 20 procent, kterým chybí výkon (i disková kapacita) při úpravě (stříhání) domácího videa CITELNĚ Těžko si domácí uživatel bude vytvářet počítačovou farmu
    Nestačil by místo farmy mainstream procesor + poloprofi-profi gr.karta pro tento účel??? Doufám, že si nestěžujete na svou herní kartu...
    Disková kapacita je u videa velká bolístka - tady vám asi nic nepomůže...

Prekognitive ROOTfailure

Já tedy nevím, co máte za sestavu, ale myslím, že trocha paměti navíc (poku již nemáte 16GB a více) a poloprofi karta FirePro, či Quadro, v cenovém rozmezí 5000-10000 (v případě, že máte slušný procesor) se postará o slušný výkon i kvalitu obrazu - nemluvě o kvalitě výstupu... Je zde i možnost využít bazarových nabídek, vyřazeného studiového/projekčního hw...

Prekognitive ROOTfailure

Osobně bych preferoval FirePro V4900, či bazarovou V5800 - nevím nakolik můžete počítat s avizovanou podporou Cross-Fire v případě, že máte např. herní kartu od AtiAMD...

Quadro se mi v dané cenové relaci s ohledem video použití "nezdá", obecně, pokud máte kartu nVidie pánbu s vámi (ano, je to osobní)...

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Neřekl bych, že CPU stagnují. Stagnují hlavně harddisky a co teprve baterie! Ty se prakticky nezlepšují už hezkou řádku let.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od zdenek.falar Zobrazit příspěvek
    A podniková sféra? Nač je sekretářce či účetní nějaké monstrum s osmijádrovým procesorem
    Kdyby jen sekretářce
    Nač je MNĚ v práci šestijádrový Westmare, když Catia, ICEM Surf, Alias Studio i základní Adobe balík (PS, ID, IN) jsou jednovláknové aplikace? Jasně, můžu jich mít spuštěných víc zároveň při plném výkonu, ale tak rychle stejně klikat neumím ...

Ano, jsou oblasti, kde výkon pořád chybí - tvorba videa, rendering, MKP analýzy - problém je, že tyto oblasti jsou dnes tak malé, že se výrobcům nevyplatí se na ně zaměřovat. Na severní polokouli je trh s PC už dávno nasycen, teď už se jen "obměňují", což jsou pochopitelně mnohem menší prodeje, něž když jich stále přibývalo.

Nicméně neřekl bych, že se za poslední roky nic nestalo. Netbooky sice výkon nezvýšily výkon HW, ale obrovsky snížili cenu malých notebooků s dlouho výdrží, iPadu se podařilo stlačit ceny tabletů (a to i těch s plnými W, dřív byly za 25k, teď s W8 budeme začínat na 13k a asi to půjde ještě níž).

Ale je pravda, že "PC" je na okraji zájmu. Teď frčí smartphony a tablety, ne velké hučící bedny u stolu, to je přirozený vývoj.

Citace Původně odesláno od M0RGAN Zobrazit příspěvek
    Neřekl bych, že CPU stagnují. Stagnují hlavně harddisky a co teprve baterie! Ty se prakticky nezlepšují už hezkou řádku let.
    Tak vymysli nějaký nový typ baterie, svět ti bude vděčen.
    Ono je to překvapivě mnohem těžší, než navrhnout nové procesorové jádro nebo grafickou kartu ...
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 08-12-2012 v 11:57

Neregistrovaný

Už zbýva jen propojit CPU z mozkem bez nutnosti dalších rozhraní a periferií.. každý ať si zvolí sám nakolik se cítí chceli mít někdo v hlavě čtyři osmijádra... prosím

Prekognitive ROOTfailure

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Už zbýva jen propojit CPU z mozkem bez nutnosti dalších rozhraní a periferií.. každý ať si zvolí sám nakolik se cítí chceli mít někdo v hlavě čtyři osmijádra... prosím
    Obávám se, že taková je realita - výkon mozkovny by odpovídal a absence rozhraní a periferií znemožňuje normální komuniké (Mááám svůůůj svět pěkně vymyšlenej)...

->CZhunter
    šestijádro westmare, ano, to odpovídá té reklamě: kočička, tužka = "mijááu"
    se čtyřjádrem jsem v sw Dassaultu již několik let nazpět neměl problém, nevím proč šestijádro, tady člověk ocení spíše vyšší takt
    Baterie - už jsem to tu nakousnul, kdoví, co bude až se rozjede praktická aplikace grafenu (nanomateriálů) ve velkém, myslím, že je na co se těšit...

Neregistrovaný

Tak vymysli nějaký nový typ baterie, svět ti bude vděčen.
    Ono je to překvapivě mnohem těžší, než navrhnout nové procesorové jádro nebo grafickou kartu ...
    Viz LiIon baterie s desetinásobnou kapacitou od MIT

1)Už dlouho je ticho po pěšině
    2)Aby to nedopadlo tak že sice budou mít baterie desetinásobnou kapacitu ale použije se objemově desetkrát menší baterie aby výrobce ušetřil na materiálu=víc vydělal a výdrž zařízení zůstane stejná jako dnes.

Prekognitive ROOTfailure

Ale jako díky za zprávu, vidím, že se nic nezměnilo. A to jak na marketingových a "produktomanažerních" odděleních výrobců, tak ve ve vedení firem. Není nad to, když ti dá pro práci s CADem někdo mainstremam čip, chlubící se x jádry (podle módy, čím více tím jsme více cool), které nevyužiješ i kdyby s měl šest monitorů a grafiku se 128bit paměťovou sběrnicí (ano v praxi nalezneme horší) a pak ti nadává, že pracuješ pomalu a vyčítá ti, kolik TA MOCNÁ MAŠINA stála - kdo chce kam, pomozme mu tam...

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  2. pomaly pc-problem hardwaru?
    Od dikobraz09 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 28-04-2011, 18:48
  3. Reakcí: 36