reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s HDD: User password required

harakiri39 (57)|8.12.2012 22:01
Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit o pomoc, je to asi 2 měsíce zpátky co se mi začal restartovávat počítač, tehdy jsem se na to vykašlal a nechal ho být (jako náhradu jsem měl netbook), ale po čase mi to začalo vrtat hlavou, tak jsem se podíval na výčet různých chyb, které mohli nastat a asi před 3-mi dny jsem počítač otevřel, rozložil a opatrně složil, ale když jsem ho chtěl nastartovat, tak po úvodní obrazovce IBM mě to napsalo:

Booting from Hard Disk device...
System Security: User password required.
Type your password, then press Enter.
_

Mám na to 3 pokusy pak to napíše:

System Disabled.

Pak nezbývá jiná možnost než vypnout počítač dlouhým stisknutím startovacího tlačítka.
Zkoušel jsem už snad všechny možnosti hesel, všechny čísla, která byla napsána na harddisku jsem si opsal a zadal, každé bylo špatně...
Prosím, nevíte jaké heslo to může být?

Předem děkuji za odpověď...
john (877)|8.12.2012 23:01
asi ten HDD nebude tvuj, co?
harakiri39 (57)|9.12.2012 08:38
ted nevím jak to myslíš hard disk vlastnim už asi 2 roky koupil jsem ho spolecne se sestavou... Pred tim mi to normalne běželo a jakmile jsem to poprve spustil po tom rozebrani napsalo mi to tohle... Bohuzel nemam k dispozici na zkoušku jiny HDD nebo pocitac :(

PS: Co je to za heslo, myslite ze ho zna prodejce teto sestavy?
hugostieglitz (907)|9.12.2012 11:28
po dvou letech se tam vyčarovalo heslo???z čista jasna???
harakiri39 (57)|9.12.2012 12:39
ne z čista jasna ale po tom co jsem to rozložil a složil kvuli tomu samovolnemu restartovani... Stacilo si přečíst prvotní příspěvek...
hugostieglitz (907)|9.12.2012 14:11
pokud to chce heslo tak to tam už někdo musel zadat-to bych mohl rozložit a složit pc a dostat třeba krevetovej koktejl.ne?
harakiri39 (57)|9.12.2012 14:20
Můžeš si prosím přestat z toho dělat srandu? Počítač před tím normálně pracoval akorát se samovolně restartoval rozložil jsem a složil ho dohromady a při startu se mě to zeptá ta tohle, nevím co mám dělat, kde tohle heslo mám hledat atd. ?
hugostieglitz (907)|9.12.2012 20:39
[ATTACH=CONFIG]27268[/ATTACH]najdi v biosu něco podobného(nevím co máš za desku) a u toho udisk(u tebe se to bude možná jmenovat jinak) dej -disabled jako na obrázku
Výstřižek.PNG
astec (1823)|9.12.2012 21:09
Toto jsi zkoušel?
IBM
MBIU0
sertafu
john (877)|9.12.2012 23:02
[QUOTE=astec;520508]Toto jsi zkoušel?
IBM
MBIU0
sertafu [/QUOTE]
to jsou hesla do BIOSu, dotycny tvrdi neco o heslu pro boot z HDD....tj. zaheslovany/zasifrovany HDD...
pokud PC rozhodil do detailu / baterka, reset BIOSu /, je mozne, ze to chce default heslo, ale pro BIOS, ne pro HDD, tak jak se veci maji....?
john (877)|10.12.2012 02:31
BTW: nabizi ti HDD moznost bootu z vice oblasri?
harakiri39 (57)|10.12.2012 10:21
pri rozebirani pocitace jsem se soustředil na konektory atd. ...bios jsem nerestartoval alespoň ne vědomě ... Pri nezasahovani do startu pocitace to napise to co jsem psal v úvodním prispevku tedy asi urcite heslo k HDD

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=john;520517]BTW: nabizi ti HDD moznost bootu z vice oblasri?[/QUOTE]

nevim jak by nabídka bootu z vice oblasti vypadala takze asi ne
john (877)|10.12.2012 17:38
asi bych se obratil na puvodniho majitele PC, snad bude vedet proc....
ono taky mohlo neco bezet v OS jako napr. sluzba a pak si SW rekl, ze bude chtit heslo....
urcite bych HDD hodil do jineho PC a projel na viry / boot z flash ci CD napr., urcite ne z HDD /