Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 49 z 49

Téma: Který doporučíte a proč...

Obyvatel SHW Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Nemůžeš hodnotit věc, kterou nemáš ani tejden jako spolehlivou. Samsung Basic je cenově níže, ale to jen kvůli levnějším TLC pamětem, které nemají takovou životnost a trvanlivost jako klasické MLC...
    Ale jistotu nemáš nikdy. Bral jsem stále stejné oblíbené WD a nikdy nic, až jednou jsem jich vyměnil celou novou přepravku. Takže otázku spolehlivosti v této oblasti beru spíš za marketingovou záležitost.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Tak ano, jenže nejde o to, jakou značku a proč bereš... jde o to, že Samsung Basic (což je to tvé EVO) je postavený na jinak navržených pamětech (TLC) než většina ostatních SSD na trhu (MLC). Levnější je proto, že v něm jsou použity právě levnější paměti, které díky své konstrukci mají řádově nižší počet přepisů oproti klasickým MLC... ten rozdíl není v řádu procent, ale desítek procent. Nejde o marketing, jde o limit použitých pamětí.

O spolehlivosti jako takové u SSD jsem nemluvil, jestli jsi četl dobře... zmínil jsem životnost a trvanlivost... nejlepší je mít k SSD datový disk a pravidelně zálohovat, o tom žádná.

A pořád říkám to... pokud jsi SSD neměl, tak budeš spokojený s tím, jak je ten disk rychlý oproti klasickému 5400/7200 ot a tichý oproti 15000ot. To ale u každého SSD a nemůžeš to brát jako "kvalitu". Jako kvalitu můžeš brát to, že ten disk zvládne pracovat v kuse dýl jak třeba 3 roky a až budeš kupovat novej PC/notebook, tak to SSD budeš ještě moct použít na něco jiného.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Nemůžeš hodnotit věc, kterou nemáš ani tejden jako spolehlivou. Samsung Basic je cenově níže, ale to jen kvůli levnějším TLC pamětem, které nemají takovou životnost a trvanlivost jako klasické MLC...
    To je pravda, ale nenamená to že ten disk nevydrží. U kamaráda v PC běží skoro rok a půl a bez problému. Možná to nevydrží 10 let ale třeba 3 roky si myslím dá bez problému a stejně se za tu dobu bude pc měnit tak je to jedno.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

To ano... já netvrdím, že nevydrží, to vůbec, ale po technické stránce... vem si, že SLC paměti měly trvanlivost 100K zápisů na jednu buňku, MLC umožňují cca 5K přepisů a TLC už jen cca 1K přepisů. A jestli mi má můj disk vydržet max 10 let a to jej k zápisu prakticky nepoužívám, jak dlouho vydrží TLC při stejném nebo větším vytížení? TLC čipy mají 2 výhody - výrobní cenu (která má vliv na cenu celého SSD disku) a to, že výrobci na jeden čip dokážou nacpat více prostoru.

Takže:
    Pokud budu chtít SSD na doma, radši si připlatím za trochu kvality a jistoty a nepotřebuju obrovské kapacity. A pokud potřebuju obrovské kapacity na SSD ( profesionálně rendering, práce s videem atd.), tak zase nechci TLC, protože chci, aby ten disk taky něco vydržel a ne aby byl po půl roce na odpis. Tedy to je můj názor.

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Antiviry: Doporučíte antivir?
    Od karamazin v sekci Antiviry a bezpečnost
    Reakcí: 84
    Poslední příspěvek: 25-03-2010, 18:24
  2. CO mi doporučíte pro Q82OO?
    Od ITMAN v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 21-02-2010, 16:27
  3. Doporučíte něco na testování MB?