reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení zařízení s HDMI výstupem k monitoru s DVI

tuzex (21)|10.12.2012 12:03
Zdravím, je možné připojit tablet s HDMI výstupem k monitoru s DVI vstupem? Je nato nějaká redukce? Dík.
killall (6)|23.2.2013 23:14
Ahoj,

ve specifikacích silngle link DVI je maximálně 1080p.

co když bych si chtěl koupit monitor s rozlišením 1900x1200 a má pouze DVI konektor?
znamená to, že tento monitor nedokážu připojit pomocí HDMI redukce?
erik555 (158)|23.2.2013 23:53
Dokazes....
mmfmoc (54)|24.2.2013 00:55
Dokážeš. DVI je stejný standart obrazu, HDMI navíc vede i zvuk. Stačí ti jednoduchá redukce (předpokládám, že HDMI kabel k tomu monitoru máš)
[code]http://www.czc.cz/redukce-hdmi-a-dvi-d-f-m/45140/produkt[/code]
Pokud nemáš HDMI kabel
[code]http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-a-dvi-d-m-m-2m/62221/produkt[/code]
Pak už nepotřebuješ výše uváděnou redukci.
killall (6)|25.2.2013 07:43
Asi jsem to špatně napsal.
připojit dokážu, strčit konektor do zdířky pokud tam pasuje se dá vždycky...

Jde mi o to pokud budu mít monitor s rozlišením 1900x1200, jestli pojede v tomto rozlišení.

V DVI - slingle link specifikacích je jako maximální rozlišení psáno 1900x1080 60Hz.
Stejně je to psáno i u obou zaslaných produktů (redukce a kabelu)
cituji ze specifikací:
"Až 1920 x 1080 bodů HDTV"
mmfmoc (54)|26.2.2013 01:19
Potom ovšem záleží na konkrétním typu tabletu. Kupříkladu většina notebooků na výstupu HDMI podporují i DVI rozlišení 1920x1200, protože se počítá s tím, že je budeš připojovat k 16:10 monitoru. Jak je to u tabletu se přiznám úplně jistě nevím, ale náhled do specifikace konkrétního typu by řekl více.
Sandeman (1)|9.5.2013 15:11
Dobrý den, řeším obdobný problém. Mám notebook a tablet s HDMI výstupem a rád bych si k tomu koupil monitor. Líbí se mi jich několik, ale většinou nemají HDMI vstup, ale pouze DVI-D (duální) a DisplayPort. Používám rozlišení 1920x1080. A nyní dotaz: jsem schopný přenést obraz i zvuk ze zařízení s HDMI výstupem do monitoru s DisplayPort vstupem? A pokud ano, s jakým konkrétním kabelem či redukcí to funguje? (V tomto směru jsem totiž nic nenašel a v pár zahraničních diskusích tomu moc šancí nedávali.)

Nebo je lepší použít HDMI => DVI-D (dual) redukci? Máte někdo osobní zkušenost takovýmto propojením, případně můžete mi doporučit konkrétní model redukce či kabelu se kterým to opravdu funguje? Výše citované výrobky mají u popisu toto: "vhodné řešení pro propojení zařízení s DVI a LCD či Plasma televizoru s HDMI", ale já to potřebuju obráceným směrem. Co tedy opravdu funguje?

Děkuju
Salamander (6177)|9.5.2013 19:08
[QUOTE=Sandeman;532531]Dobrý den, řeším obdobný problém. Mám notebook a tablet s HDMI výstupem a rád bych si k tomu koupil monitor. Líbí se mi jich několik, ale většinou nemají HDMI vstup, ale pouze DVI-D (duální) a DisplayPort. Používám rozlišení 1920x1080. A nyní dotaz: jsem schopný přenést obraz i zvuk ze zařízení s HDMI výstupem do monitoru s DisplayPort vstupem? A pokud ano, s jakým konkrétním kabelem či redukcí to funguje? (V tomto směru jsem totiž nic nenašel a v pár zahraničních diskusích tomu moc šancí nedávali.)

Nebo je lepší použít HDMI => DVI-D (dual) redukci? Máte někdo osobní zkušenost takovýmto propojením, případně můžete mi doporučit konkrétní model redukce či kabelu se kterým to opravdu funguje? Výše citované výrobky mají u popisu toto: "vhodné řešení pro propojení zařízení s DVI a LCD či Plasma televizoru s HDMI", ale já to potřebuju obráceným směrem. Co tedy opravdu funguje?

Děkuju[/QUOTE]

HDMI je akorat hezky zabalene DVI, takze staci pasivni redukce, DP funguje na trosku jinem principu, takze nestaci jen "propojka"

jinak kabely here http://www.krup.cz/default.asp?cls=spresenttrees&strid=56