Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Připojení zařízení s HDMI výstupem k monitoru s DVI

Nováček
    Registrace
    May 2008

Zdravím, je možné připojit tablet s HDMI výstupem k monitoru s DVI vstupem? Je nato nějaká redukce? Dík.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Ahoj,

ve specifikacích silngle link DVI je maximálně 1080p.

co když bych si chtěl koupit monitor s rozlišením 1900x1200 a má pouze DVI konektor?
    znamená to, že tento monitor nedokážu připojit pomocí HDMI redukce?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

Dokazes....

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2013

Dokážeš. DVI je stejný standart obrazu, HDMI navíc vede i zvuk. Stačí ti jednoduchá redukce (předpokládám, že HDMI kabel k tomu monitoru máš)
    Kód:
    http://www.czc.cz/redukce-hdmi-a-dvi-d-f-m/45140/produkt
    Pokud nemáš HDMI kabel
    Kód:
    http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-a-dvi-d-m-m-2m/62221/produkt
    Pak už nepotřebuješ výše uváděnou redukci.

Nováček
    Registrace
    Feb 2012

Asi jsem to špatně napsal.
    připojit dokážu, strčit konektor do zdířky pokud tam pasuje se dá vždycky...

Jde mi o to pokud budu mít monitor s rozlišením 1900x1200, jestli pojede v tomto rozlišení.

V DVI - slingle link specifikacích je jako maximální rozlišení psáno 1900x1080 60Hz.
    Stejně je to psáno i u obou zaslaných produktů (redukce a kabelu)
    cituji ze specifikací:
    "Až 1920 x 1080 bodů HDTV"
    Naposledy upraveno uživatelem killall: 25-02-2013 v 10:36

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2013

Potom ovšem záleží na konkrétním typu tabletu. Kupříkladu většina notebooků na výstupu HDMI podporují i DVI rozlišení 1920x1200, protože se počítá s tím, že je budeš připojovat k 16:10 monitoru. Jak je to u tabletu se přiznám úplně jistě nevím, ale náhled do specifikace konkrétního typu by řekl více.

Nováček
    Registrace
    May 2013

Dobrý den, řeším obdobný problém. Mám notebook a tablet s HDMI výstupem a rád bych si k tomu koupil monitor. Líbí se mi jich několik, ale většinou nemají HDMI vstup, ale pouze DVI-D (duální) a DisplayPort. Používám rozlišení 1920x1080. A nyní dotaz: jsem schopný přenést obraz i zvuk ze zařízení s HDMI výstupem do monitoru s DisplayPort vstupem? A pokud ano, s jakým konkrétním kabelem či redukcí to funguje? (V tomto směru jsem totiž nic nenašel a v pár zahraničních diskusích tomu moc šancí nedávali.)

Nebo je lepší použít HDMI => DVI-D (dual) redukci? Máte někdo osobní zkušenost takovýmto propojením, případně můžete mi doporučit konkrétní model redukce či kabelu se kterým to opravdu funguje? Výše citované výrobky mají u popisu toto: "vhodné řešení pro propojení zařízení s DVI a LCD či Plasma televizoru s HDMI", ale já to potřebuju obráceným směrem. Co tedy opravdu funguje?

Děkuju

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Sandeman Zobrazit příspěvek
    Dobrý den, řeším obdobný problém. Mám notebook a tablet s HDMI výstupem a rád bych si k tomu koupil monitor. Líbí se mi jich několik, ale většinou nemají HDMI vstup, ale pouze DVI-D (duální) a DisplayPort. Používám rozlišení 1920x1080. A nyní dotaz: jsem schopný přenést obraz i zvuk ze zařízení s HDMI výstupem do monitoru s DisplayPort vstupem? A pokud ano, s jakým konkrétním kabelem či redukcí to funguje? (V tomto směru jsem totiž nic nenašel a v pár zahraničních diskusích tomu moc šancí nedávali.)

Nebo je lepší použít HDMI => DVI-D (dual) redukci? Máte někdo osobní zkušenost takovýmto propojením, případně můžete mi doporučit konkrétní model redukce či kabelu se kterým to opravdu funguje? Výše citované výrobky mají u popisu toto: "vhodné řešení pro propojení zařízení s DVI a LCD či Plasma televizoru s HDMI", ale já to potřebuju obráceným směrem. Co tedy opravdu funguje?

Děkuju
    HDMI je akorat hezky zabalene DVI, takze staci pasivni redukce, DP funguje na trosku jinem principu, takze nestaci jen "propojka"

jinak kabely here http://www.krup.cz/default.asp?cls=s...trees&strid=56

Podobná témata

1. HDMI Kabel s Audio vystupem
    Od Ankaria v sekci Modding/tuning
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-08-2014, 16:44
  2. BS pri pripojeni zarizeni k PC
    Od Georginek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 01-04-2011, 01:06
  3. Základní GK s HDMI výstupem