reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Excel 2010 - chybná data v popisku řádku kontingenční tabulky

victoeur (1)|11.12.2012 11:01
Dobrý den,

mám takový záhadný problém. Mám vytvořenou kontingenční tabulku v excelu 2010. V popiscích řádků mám jeden sloupec s názvem "položky", který ve zdroji obsahuje data ve formátu textu. V hodnotách kontingenčky pak součet sum dalšího sloupce zdroje (pro přehlednost můžeme říci, že kontingenčka tak udává celkovou sumu nákladů firmy za různé položky).

Problém je takový, že když v kontingenčce označím nějakou "položku" v popisku řádků, kliknu nahoře do nastavení "Popisky řádků" a prohlédnu data (filtr), které je možné filtrovat, měly by tam být zobrazeny všechny "položky", které obsahuje sloupec "položky" zdrojové tabulky. No a toto nastavení mi vykazuje nejen všechny tyto položky daného sloupce zdroje, ale i ty, které jsem později přepsal na jiné, tedy i ty, které na 100% už ve zdroji obsaženy vůbec nejsou, neexistují. Kontingenčka je aktualizovaná. Dokonce jsem zkoušel i kompletně vytvořit novou a prohledal jsem zdrojovou tabulku, jestli neobsahuje nějakou chybu. Když v popiscích řádku vyfiltruji tyto neexistující položky, vykáže mi kontingenčka samozřejmě celkou sumu dat nulovou.

Další co mne překvapilo bylo, že když jsem sloupec "položky" v kontingenčce přesunul z popisku řádků do filtru sestavy kontingenčky, tak mi to ve filtru neexistující položky, které mi to ve filtru popisků řádků nabízelo, již nezobrazilo. Po přesunu zpět, kontingenčka vykazuje stejnou chybu jako původně. Rád bych připojil i přílohu, soubor xlsx, kde je tento problé. Data jsou však soukromá a citlivá.


Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Ačkoliv tato záhada nijak nenarušuje celkové sumy, zajímalo by mne co je její příčinou.

Děkuji za odpovědi,

Vít Horák.