reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Huawei echoLife HG520i a TL-WR941

hanysL (3)|13.12.2012 13:48
Dobrý den,
mám takový menší problém. Doma mám ADSL router Huawei EchoLife HG520i používám ho jen na příjem internetu a kabel z něj mám připojený ve WAN portu toho TP-Linku chci si zřídit malý server ale s Wifi rozhraním, ale na to potřebuji jednotnou síť.
Na Huawei mám Wifi vypnuto, jelikož mi stále vypadával signál. Problém je v tom, že ten Huawei mi dává IP 10.0.0.x a z TP-Linku jde 192.168.1.x od kamaráda jsem se dozvěděl, že to musím nějak sjednotit.
Předem říkám, že na tom TP-Linku nechci nic měnit, a pokud je to třeba nechci se tam hrabat v IP. Chci aby přidělovat IP pomocí DHCP.
Jak mám tedy nastavit ten Huawei, popřípadě co s těma kabelama mám udělat.
Jinak internet mám od O2

Díky za jakékoli info.
hanysl
DrZelenka (2491)|13.12.2012 14:45
Nevím proč bys měl překopávat síť :)

Pokud se jedná o server, kterej jede přes net(ne nějakej domácí na data atp), tak stačí na Huawei routovat síť 192.168.1.0/24 na WAN IP TP-Linku a pak nastavit port forward toho, co bude potřeba.

Pokud bys chtěl v té síti odstranit jeden zbytečnej hop, tak je možnost nastavit TP-Link jako switch (včetně wifi), ale to by vyžadovalo změnu nastavení TP-Linku (což odmítáš). Samozřejmě by nadále fungoval jako DHCP server a Wifi AP.

Btw víš o tom jak směšnej upload ADSL přípojky maj? Co na tom serveru vlastně poběží?
hanysL (3)|13.12.2012 18:24
No snad to dokážu zrealizovat.
Jinak rychlostí ADSL jsem si vědom, že to nic extra nebude, ale v té prdeli, kde bydlím, moc na výběr nemám a hodlám zprovoznit Raspberry Pi jako server, takže asi webovky, konzoli pro studijní účely a tak... nic extra...
Existuje nějaká možnost připojit ten Huawei do sítě 192....., aby byl ve stejné síti s TP-Linkem a že bych na Huawei vypnul DHCP ??

Díky za rady
DrZelenka (2491)|13.12.2012 19:05
Pokud se již teď všechny zařízení připojují na TP-Link, tak TP-Linku na WAN portu nastav pevnou IP adresu a DHCP na Huawei klidně vypni.

Jinak těžko se bude připojovat Huawei do sítě TP-Linku když je TP-Link připojenej na něj. Spíš by šlo udělat to, že by veškerý zařízení (nejen TP-Link kterej teď poskytuje připojení všemu ostatnímu) byly v síti, kterou vytváří Huawei. S tím, že Huawei by měl nadále vypnutou wifinu, DHCP, ... o vše by se staral TP-Link a Huawei by sloužil jen jako gateway (což dělá i teď). Tzn. buď by vše bylo v síti jakou má Huawei nastavenou teď (10.0.0.0/24) nebo bys Huawei musel přenastavit na 192.168.0.0/24 (u některých routerů to nejde, ale tipuju, že by to mělo jít).
|Mio| (1333)|14.12.2012 19:12
Spis bych huawei pouzil jen jako adsl modem, vypnout wifi i funkce routeru, pouze bridge. TP-Link si umi PPPoE vytocit taky.
trodas (1753)|14.12.2012 20:12
Nemluvě o tom, že standardní IP rozsah pro malé privátní sítě by měl být 192.168.0.1-255 a DHCP bych na mini síť netahal už pro snadnější možnost otevření třeba portu 80 pro www server... Tohle přesměrování portů lze realizovat většinou jen na pevnou IP na vnitřní síti... ;)

V nastavení by měla být změna IP routeru snad vždy.
hanysL (3)|15.12.2012 00:21
Díky za tu předposlední radu, bylo to pro mě to nejjednodušší ten první router jede jen kvůli toho že je na ADSL, přepnul jsem ho na bridge a na TP-Linku mám to PPPoE.
DrZelenka (2491)|15.12.2012 09:11
[QUOTE=|Mio|;520976]Spis bych huawei pouzil jen jako adsl modem, vypnout wifi i funkce routeru, pouze bridge. TP-Link si umi PPPoE vytocit taky.[/QUOTE]

Pokud TPlink umí PPPoE, tak podle mě není co řešit a rozhodně problémovej router použít jen jako bridge.

Sice teoreticky vím jak na to, ale ADSL nepoužívám (nemám ho rád), takže radši nebudu radit s tímhle nastavením :)

[QUOTE=trodas;520985]Nemluvě o tom, že standardní IP rozsah pro malé privátní sítě by měl být 192.168.0.1-255 a DHCP bych na mini síť netahal už pro snadnější možnost otevření třeba portu 80 pro www server... Tohle přesměrování portů lze realizovat většinou jen na pevnou IP na vnitřní síti... ;)

V nastavení by měla být změna IP routeru snad vždy.[/QUOTE]

DHCP bych na TP-Linku určitě nechal. Ve chvíli, kdy se notebookem připojuje na více wifi sítí by bylo neustálé přenastanování (pevná IP/získat z DHCP) celkem otravné. Jen je potřeba na vybraných PC (hlavně na serveru) nastavit IP ručně (nebo na routeru nastavit, aby DHCP přidělovalo stále stejnou IP) pro fungování port forwardu.