Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Víkendová diskuze: Vánoce a hardware

 1. #1
  Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  383

  Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


  Vánoce a hardware


  Jak prožíváte Vánoce? Jsou pro vás časem klidu a pohody? A co dárky, nadělujete si hardware? Je vůbec hardware vhodný Vánoční dárek? No otázek je tu spousta, jaké jsou vaše názory? Zapojte se do diskuze!


  Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
  Odpovídat lze po přihlášení

 2. #2
  Starousedlík SHW
  Registrace
  Aug 2007
  Příspěvků
  2,528

  Pro mě jsou vánoce již mnoho let akorát tak dalším obdobím nervů. Vzhledem k problémům v rodině, kdy rodiče chtěj, abych oba navštívil a strávil večer právě u 1 z nich. Vzhledem k tomu, že matku nemůžu vystát se s ní každoročně zhádám na téma "Proč už jsi už x let neupřednostnil mě", vytrpím pár zdvořilostních návštěv a ve výsledku jsem rád, když jsou vánoce konečně pryč.

  Co se týče dárků, tak proč s nákupem čekat zrovna na vánoce? Když něco potřebuju a jsou peníze, tak to koupím když to potřebuju. Nevidím důvod proč čekat třeba i několik měsíců na 1 konkrétní období. Když už, tak spíš po vánocích, kdy se vracej nevhodný dárky atp - to se dá dost věcí sehnat levněji.
  Odpovídat lze po přihlášení 3. #3
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Na Vánoce jedu se synem mimo civilizaci a vracíme se den před Silvestrem. Žádný počítač, žádný inet. Pouze televize se základními programy. Člověk se krásně odreaguje (provozuji to i v létě). I když kluk má na to tedy trochu odlišný názor . Ale kupodivu se tam přinutí číst knížky, a chodíme na menší tůry. Doporučuji.
  Nic do PC na Vánoce nekupuji. Nové mašiny jsem pro sebe a kluka stavěl před létem, takže na nějaký čas je pokoj.
  Odpovídat lze po přihlášení

 4. #4
  Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
  Registrace
  Oct 2007
  Příspěvků
  1,773

  Vánoce jsou super v tom, že v lednu jsou pak levnější ceny
  Jinak pokud se člověk dokáže utrhnout a udělat si klid, tak paráda. Pokud se chce zrovna o svátcích dohadovat s Widlemi, tak to je na infarkt

  Já už to po dnešku mám snad zasebou. Nikdy více netřeba věřit tomu, že při přenosu Win z disku na disk není třeba vypnout swap. Widle jsou velmi velmi tvrdohlavé...
  Odpovídat lze po přihlášení

 5. #5
  Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
  Registrace
  Dec 2007
  Příspěvků
  806

  Citace Původně odesláno od DrZelenka Zobrazit příspěvek
  Když něco (já) potřebuju a jsou peníze, tak to (já) koupím když to (já) potřebuju.
  Pořád "já, já, já", ale přemýšlel jsi někdy o tom, že koupíš k Vánocům dárek někomu jinému?


  Já osobně si HW nepřeju (poslední jsem si koupil před třema rokama kvůli diplomce a to bylo v dubnu) ... a zrovna letos jedno PC daruju (repas sestava Dell), ale to je spíš náhoda.
  Odpovídat lze po přihlášení

 6. #6
  Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
  Registrace
  Feb 2011
  Příspěvků
  914

  to já dávám HW skoro každý rok své manželce-ale nemá monitor ani cpu,pouze pár monočlánků a něco co vibruje uvnitř-doporučuji všem kterým zevšedněl po letech sex s partnerkou(nebo partnerem)
  Odpovídat lze po přihlášení

 7. #7
  Starousedlík SHW
  Registrace
  Aug 2007
  Příspěvků
  2,528

  Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
  A co dárky, nadělujete si hardware?
  Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
  Pořád "já, já, já", ale přemýšlel jsi někdy o tom, že koupíš k Vánocům dárek někomu jinému?


  Já osobně si HW nepřeju (poslední jsem si koupil před třema rokama kvůli diplomce a to bylo v dubnu) ... a zrovna letos jedno PC daruju (repas sestava Dell), ale to je spíš náhoda.

  To byla odpověď na otázku, zda sám sobě naděluji dárky - nemám důvod.

  Nadělování dárků ostatním je pro mě samozřejmost, že jsem nepovažoval za podstatný to psát
  Odpovídat lze po přihlášení 8. #8
  Nováček
  Registrace
  Oct 2008
  Příspěvků
  1

  Jistě, o dárku (HW nebo cokoliv) pro sebe snad není řeč... ovšem tisíckrát si může člověk říkat, že Vánoce jsou o něčem jiném, než o dárku a utracených penězích, může sebe i potenciálně obdarovaného od října přesvědčovat, že je blbost pořizovat cokoliv před koncem roku a nevyužít novoročních (jarních, letních, jakýchkoliv) slev, stejně podlehneš - nechceš si připadat jako šetřílek/kruťas/nevděčník/padouch/kazisvět (dosaď vhodné) a začneš se bát, že dárek dostaneš a sám nedáš... prostě u nás to dopadá tak, že se kupuje i HW (bohužel, stejně jako jiný dárek - i když nemusí být životně nutný)...
  Odpovídat lze po přihlášení

 9. #9
  elektrická šíp

  Vánoce jsou svátky klidu a pohody.

  No nevím, řekl bych, že předvánoční shon a stres v poměru k pár dnům klidu = obvyklý průměr. Takže co jsou Vánoce? Především extrém...

  Jak prožívám Vánoce?

  Jako průměrný vepřík - hlavně hamu, papu (premisa - láska prochází žaludkem)

  Nadělujete si hw?

  Nu vznikl vám zde na diskuzi omyl ve výkladu (nadělujete si? - myšleno navzájem). Proč ne, ale je zde velké riziko mýlky, takže jde většinou o "drobnosti" - periferie. Ale dostat 3D tiskárnu, tak jančím a šílím jak 15 letý kluk, který dostal svou první CD-Rom mechaniku...

  hugostieglitz-> jojojo... někteří lidé si často hw něco vynahrazují
  Odpovídat lze po přihlášení

 10. #10
  Nováček
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  46

  Ač by měli být vánoce odpočinkem a v klidu spojené s návštěvou blízkých ,tak se stávají stále více možností vydělat další korunu.Mnozí stále vidí příležitost v akcích na hardware ale jak zjišťujeme celý rok se něco děje a výhodný nákup tak může přijít prakticky kdykoliv.Už dávno neplatí že nejvýhodnější jsou povánoční slevy nebo lednové pády cen "starých minuloročních" modelů.Jinak kdy potřebuju vypnout a udělat si "dětský den" přijde během roku několikrát kdy jsi nakoupím brambůrky,tyčinky,čokoládu,sušenky,bonbony pitíčko kolu a sednu před TV či PC a nikdo mě nesmí rušit 24 hodin!
  Jinak u nás doma jsou stále vánoce klidem a pohody a doufám že to tak v tom našem bláznivém světě zůstane.
  Odpovídat lze po přihlášení

 11. #11
  Pravidelný diskutér Avatar uživatele wthulmann
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  242

  Dárky - letos jsme se se všemi příbuznými dohodli, že si navzájem dáme dárky jen v rámci nejužší rodiny, a v rámci širší rodiny dostanou dárky jen děti (v každé rodině už aspoň jedno je, takže je to schůdné řešení). Ok, je tam pár výjimek typu babička, ale obecně došlo k významné redukci počtu dárků na osobu. Ono už to ani jinak nejde, styl každý každému byl neúnosný.

  HW - asi bych to rozdělil na kategorie:
  I.) samostatně funkční HW ve smyslu externí disk, flashka, telefon, tablet, notebook... To je celkem normální, a každý rok něco pro někoho obstarávám. Letos to byla dva smartphony a dva tableto-notebooky.
  II.) komponenty - já jsem loni jednomu švagrovi nadělil slušnou zvukovku (měl radost ze zvukovky, sám si ji zapojil) a druhému 1,5TB disk plný seriálů (měl radost z těch seriálů, disk jsem zapojoval já), ale to byly výjimky potvrzující pravidlo.
  III.) Hardware neelektronického rázu. Nářadí, upgrady ke zbraním.... běžné a kupované dary
  Odpovídat lze po přihlášení

 12. #12
  Nováček
  Registrace
  May 2007
  Příspěvků
  5

  Já chtěl rodině koupit tablet s W8 - nejsou, před třemi týdny mi odešel systémový SSD - reklamace bude vyřízena po Novém roce, tak jsem si před týdnem objednal nový vnitřnosti a už sem dostal tři mejly s omluvou o zpoždění dodávky To budou vánoce...
  Odpovídat lze po přihlášení 13. #13
  Nováček
  Registrace
  Apr 2012
  Příspěvků
  21

  Ano, naděluju si na Vánoce HW, konkrétně Asus Zenbook UX32VD-R4002V; teda jestli to CZC stihne, zatím mají dodací lhůtu neznámou. Ale ten jsem plánoval až tak za měsíc, jen to uspíšilo, že sestře budu levně prodávat svůj notebook (její umřel) a bez notebooku bych nevystrčil nos z domu
  A vlastně i do rodinného počítače kupuju SSD (Intel 330 60GB) a podložku pod myš, takže mimo jiných dárků dávám i HW :-)
  Jinak Vánoce nijak zvlášť neřeším, 22 a 23 budu v lihu (srazy s lidma), 24 dopoledne tradičně kocovina, takže do dvou odpoledne budu nepoužitelný a zbytek dne si stejně dám hladovku, tak snad uvidím zlatého kapříka A jinak po večeři a povinné hodince s rodinou budu pravděpodobně pracovat. Normálka :-)
  Odpovídat lze po přihlášení

 14. #14
  Občasný diskutér
  Registrace
  Aug 2006
  Příspěvků
  82

  Já mám Vánoce rád na rozdíl od mnoho lidí, co pozoruji ve svém okolí. Čas klidu a pohody určitě ne, ale tak nějak normálně to probíhá, jsou tu jisté tradice jako stromek, kapr atd. Co se týče hardware jako vánoční dárek, tak vhodné to je, když si to dotyčný přeje. Byl bych proti sobě, minulý rok jsem dostal sluchátka (není to sice jen počítačový hardware, ale k počítači je používám), a kdysi dávno jsem dostal externí hdd i jiné kusy hardware. Takže ano je to vhodný dárek, ale jak pro koho.
  Odpovídat lze po přihlášení