reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus N71Ja fólie na CPU i GPU

Suprak (408)|15.12.2012 18:19
Zdravím. Chtěl bych se podělit o moji zkušenost u tady tohoto stroje, který si zakoupil můj kamarád. Už od samotného začátku měl problémy s velkým přehříváním. Teplota procesoru se už při běžné práci dostávala i nad 100°C, CPU throttloval a čas od času notebook odstavila teplotní pojistka. Následovala samozřejmě reklamace, kterou Asus s údivem zamítl s tím, že je vše v pořádku. Kamarád se s tím takhle trápil celé 2 roky a po vypršení záruky jsem byl požádán, jestli bych se na to nepodíval. Na CPU i GPU byla plastová fólie, nicméně měla uprostřed vyřezanou díru pro jádro. Už jsem těch NB přepastovával několik, ale tohle jsem ještě neviděl. Mohlo i to napomoct k přehřívání? Účel té fólie mi není úplně jasný, můj odhad je, že se báli zkratu po nanesení pasty s obsahem stříbra? Té pasty také bylo víc mimo než na jádře, takže to předpokládám byl hlavní důvod. Žebra byla bez prachu. Po přepastování na AC MX-2 teplota CPU max 83°C po hodině Prime95 a konečně si může zahrát i nějakou tu hru. Fólii už jsem tam nevracel. Tady video:

Salamander (6177)|16.12.2012 00:24
Jo, tohle jsem uz taky parkrat videl, asi je to tam vazne kvuli prebytku te pasty ...