Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Asus N71Ja fólie na CPU i GPU

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Zdravím. Chtěl bych se podělit o moji zkušenost u tady tohoto stroje, který si zakoupil můj kamarád. Už od samotného začátku měl problémy s velkým přehříváním. Teplota procesoru se už při běžné práci dostávala i nad 100°C, CPU throttloval a čas od času notebook odstavila teplotní pojistka. Následovala samozřejmě reklamace, kterou Asus s údivem zamítl s tím, že je vše v pořádku. Kamarád se s tím takhle trápil celé 2 roky a po vypršení záruky jsem byl požádán, jestli bych se na to nepodíval. Na CPU i GPU byla plastová fólie, nicméně měla uprostřed vyřezanou díru pro jádro. Už jsem těch NB přepastovával několik, ale tohle jsem ještě neviděl. Mohlo i to napomoct k přehřívání? Účel té fólie mi není úplně jasný, můj odhad je, že se báli zkratu po nanesení pasty s obsahem stříbra? Té pasty také bylo víc mimo než na jádře, takže to předpokládám byl hlavní důvod. Žebra byla bez prachu. Po přepastování na AC MX-2 teplota CPU max 83°C po hodině Prime95 a konečně si může zahrát i nějakou tu hru. Fólii už jsem tam nevracel. Tady video:

Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Jo, tohle jsem uz taky parkrat videl, asi je to tam vazne kvuli prebytku te pasty ...
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Ochranná fólie na display
    Od Rodriguez v sekci PDA a smartphony
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 07-08-2009, 09:57
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 31-07-2008, 22:45
  3. Antireflexní folie
    Od jukyn v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-07-2007, 19:00