reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: nefunkční klávesnice

Neregistrovaný (0)|15.12.2012 20:11
Tazatel: hubinator

Znění dotazu: Rozhodl jsem se že si pod stromeček daruji novou mašinu. Sestavit šla bez problémů, ale problémy se objevily až po spuštění počítače. Ještě před prvním spuštěním PC jsem se rozhodl že otestuji integrovanou grafiku, ale ta k mému překvapení vůbec nefunguje, takže jsem monitor připojil k dedikované a ta už funguje. Ovšem mám ještě větší problém a to ten, že počítač nereaguje na příkazy z klávesnice, ikdyž kontrolky na klávesnici bez problémů svítí, takže se nemůžu dostat ani do BIOSu...v mechanice jsem měl CD ubuntu a asi po minutě se samo spustilo a v instalaci OS už najednou klávesnice fungovala, jenže ubuntu jsem tam dávat nechtěl (pouze jsem zkoušel jestli načte, jelikož win nenačetl vůbec a teď už mi nenačítá ani ubuntu). Můj osobní názor je takový, že nejspíše bude chyba v základní desce.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Základní deska GIGABYTE Z77X-D3H
Procesor Intel Core i5-3350P
Operační paměť Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL7 Red Vengeance
Pevný disk Western Digital Caviar Blue 1000GB 64MB cache
Grafická karta ZOTAC GeForce GTX 650 Ti 1GB
Počítačový zdroj be quiet! Straight Power BQT E9-500W
DVD vypalovačka LG GH24NS
Neregistrovaný (0)|15.12.2012 22:50
Na první problém (nefunkční integrovaná grafika) si odpovím sám, jelikož jsem pitomec a hledám chyby tam, kde nejsou....
r34ktor (7477)|15.12.2012 22:57
O jako klávesnici se jedná? PS/2, či USB? Pokud USB, máš ji připojenu ve správném portu (jeden z černých nad PS/2 konektorem)?
Neregistrovaný (0)|16.12.2012 11:32
Zkoušel jsem jak starou ps/2 klávesku a zkoušel jsem i novou přes USBčko. Do klávesnic procházelo napájení, jelikož svítala kontrolka num locku, ovšem po stisknutí se nic neděje. Zkoušel jsem i různé USB porty, ale ani v jenom to nefunguje.

PS: poznám USB ;)