reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna portů v routeru

Watič (2)|16.12.2012 12:38
Zdravím,

mám takový problém. Již delší dobu hraji jednu browserovku a pořád mám jeden problém. Ten by, podle mnohých, pomohla vyřešit změna nastavení portů v routeru. Proto se obracím zde na vás s prosbou o radu, zdali byste mi řekli, kde si mohu porty nastavit k obrazu svému. Problém je v tom, že na adrese 192.168.1.1. mi nevyskočí panel nastavení, tudíž v tomto případě jsem v koncích.

Předem děkuji za odpovědi.
DrZelenka (2491)|16.12.2012 13:20
Koukni se na nastavení síťovky v PC (které získala z DHCP serveru) a na adrese brány najdeš web administraci routeru.

O jaké "nastavení portů" se vlastně jedná? To by mě zajímalo jak nastavení routeru (domácího, kterej nemá žádný brutální omezení) ovlivní browserovku :notsure
Watič (2)|16.12.2012 15:20
Jedná se o browserovku s názvem haxball. Problém spočívá v tom, že se nemohu přihlásit do některých místností založených uživateli. A jelikož mají někteří hráči podobný problém, říkali mi, že kdybych nastavil porty na 1024..65535, rázem by byl problém vyřešen.
DrZelenka (2491)|17.12.2012 23:14
Forwardnout všechny porty mi přijde jako pořádná prasárna. Chtělo by to zjistit přesně který porty jsou potřeba a nastavit jen ty. Navíc je na tvém PC potřeba nastavit IP natvrdo - předpokládám, že máš nastavení podle DHCP a to ti může přidělit občas jinou IP.
zsdx (2098)|18.12.2012 09:41
Misto forwardu vsech portu se prece pouziva DMZ, ne?
r34ktor (7477)|18.12.2012 11:45
Rady přímo od zdroje: http://www.haxball.com/faq.html#connection_problems

Ke konkrétnějším radám potřebujeme znát topologii tvojí sítě, typ routeru(ů), používaný OS a jeho zabezpečení (firewall, antivir apod.).