reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehřívání a následné "náhodné" vypnutí notebooku

Vitezz (11)|17.12.2012 17:16
Dobrý den,
mám takový problém, sem tam se mi stane, že se notebook přehřeje a vypne. Třeba i ihned po zapnutí. Někdy zase drží celou dobu i při zátěži CPU na 100%. V servisu už byl třikrát, nejprve přepastovali chladič, to nepomohlo, poté prý vyměněna celá základní deska. To také nepomohlo, naposledy se mi vrátil a závada se prý neprojevila. Co mám teď dělat? Poraďte, nesetkal se s tím už někdy někdo? Ještě chci říct, že to dělá pouze když je napájen ze síťě, na baterce se nevypl ani jednou.
johny__g (6387)|17.12.2012 19:12
Z čeho soudíš že se přehřívá? Jaké jsou teploty při té 100% zátěži, jaké v idle a jaké než se vypne? Značka je Acer nebo Asus :D ?
Deee-aN (3834)|17.12.2012 21:05
Že by šotek ve zdroji/napájecím kabelu??? Nevypne se, když s ním pohneš?
Vitezz (11)|17.12.2012 21:08
Tak je to HP 630 to jsem zapomněl napsat.
Teploty jsou kolem 72°C. V Iddle kolem 40 což si myslím, že je taky dost. A než se vypne tak se zasekne, zmizí kurzor myši a zvednou se rapidně otáčky ventilátoru. A hlavně to napíše, že přístroj byl vypnut aby se zabránilo přehřátí (HP modrá tabulka při dalším spuštění). Dělá to náhodně, už fakt nevim co s tím, zase jsem to dal do servisu, to bych ten cyklus mohl opakovat pořád dokola, už mě to nebaví.
johny__g (6387)|18.12.2012 08:10
40 a 72 °C jsou dobré teploty, na notebook. Spíš jestli to nebude SW problém. HP tam asi má nějaký svůj program který si hlídá teploty?
Vitezz (11)|15.1.2013 16:00
Tak moje anabáze pokračuje, NTB vrátili opět že závada se neprojevila, tak jsem ho nechal na pobočce kde jsem ho zakoupil ať ho samy odzkouší. NTB se po několika hodinách vypnul. Tudíž mě zajímá co mám dál dělat, dnes jsme ho opět poslali do autorizovaného servisu, aby závadu přezkoumali, nechal jsem tam napsat, že se vypnul i na pobočce která mi NTB prodala. Poradí někdo co dělat, když mi opět vrátí NTB že mu nic není?
Benbow (340)|15.1.2013 16:13
Zkoušel jsi hledat na internetu více o tomto problému? Kdy byl naposledy notebook čištěn? 72°C není zas nic extra- zkus ještě toto- stáhni si Prime, zatěž ho na hodinku, sleduj zatížení a teploty např. ve SpeedFanu a sleduj kdy se vypne. Pak nám sem hoď post nebo screen o teplotách.
Vitezz (11)|15.1.2013 16:19
Zkoušel jsem hledat, tento problém jsem nenašel. Stáhl jsem si program na vytížení procesoru na 100% a ani jednou se nevypl. Vypíná se nepravidelně, někdy hned, někdy až po několika hodinách, prostě zvláštní problém.
Benbow (340)|15.1.2013 16:24
Je ještě v záruce? Ještě mě napadla chyba v BIOSu ten vetšinou měří teploty. Jinak co je to za program který to vypíše? Jinak trvej na vrácení peněz pobočka sama může závadu potvrdit.
Vitezz (11)|15.1.2013 16:51
V záruce samozřejmě je. Pobočka může potvrdit závadu? To je nesmysl si myslím. Od čeho by pak bylo reklamační oddělení. Jde o to, že mi tu reklamaci nechtějí uznat. Mě jde o to jestli už někdo neřešil takovýto problém a jestli náhodou neporadí, nechci NTB poslat soudnímu znalci a pak se soudit o proplacení nákladů, na to nemám peníze ani čas.
Benbow (340)|15.1.2013 18:57
neee o to nejde. Jde o to že vám ta pobočka v nejhorším může vše dosvědčit. Každopádně reklamovat dokud vám nevrátí funkční stroj. Hledal jsem za tebe a hned asi druhý odkaz mě dal odpověď. Tvůj notebook a konkrétně tvoje řada má špatnou revizi- problém vyřeší výměna základní desky za novější revizi. Údajně to pomohlo už takto více lidem. Normálně toto technikovi řekněte že jste to našel na internetu a že problém vyřešili takto.
Vitezz (11)|15.1.2013 21:43
Víš co je sranda, že při druhý reklamaci byla vyměněna základní deska. Při první přepastován chladič a při třetí se závada neprojevila.
Benbow (340)|15.1.2013 21:57
Jako máš ale jistotu že tam dali novější revizi?