reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS Striker Extreme - SSD

M.o.o.N (2)|20.12.2012 22:49
Zdravím,
beru toto fórum jako svou KPZ, jelikož jsem již vyčerpal všechny své možnosti. Jak už jsem si zjistil tato deska nemá oficiální podporu AHCI, přesto SSD pokud není jako systémové tak funguje jak má. Pokud se však pokusím na SSD nainstalovat WIN7 Ultimate x64 tak se instalace těsně před prvním restartem zasekne a dále nepokračuje. Zkoušel jsem také win nainstalovat na normální HDD a zklonovat jej na SSD pomocí Acronis True Image. V tomto případě win z HDD normálně najedou, ale ze SSD se zaseknou před zobrazením přihlašovací obrazovky. Budu velice vděčný za každou pomoc.

Konfigurace PC:
ASUS Striker Extreme (chipset: nVidia 680i)
Intel core2duo 3,16Ghz
2x nVidia GeForce 9800GT sillent (gigabyte)
6GB RAM (adata: 2x2GB, 2x1GB)
SSD: Kingston 64GB (SSD NOW V+Series)
zajdax3 (138)|21.12.2012 17:27
Nejsem si jisty jestli mam pravdu, ale ta deska podporuje diskove pole RAID 0,1,0+1,5,JBOD a myslim ze to bez AHCI nefunguje takze by to deska mela zvladnout. Funkce AHCI se vsak musi zapnout v biosu aproto bych volil co nejnovejsi verzy biosu a dale jsou potreba ovladace AHCI (DRIVER) ktery bude v instalacnim balicku pro chipset na strankach Nvidie.
M.o.o.N (2)|22.12.2012 11:06
V biosu neni o AHCI ani zmínka, a SSD jsem včera odskoušel u známeho který má novější MB a win se v pohodě nainstalovaly. Kdežto mě se začaly zasekávat i v jiných částec instalace. Zkoušel jsem i jiné SATA potry, ale bez úspěchu. Začínám si zoufat, že budu muset přejít zase na HDD :-(
zajdax3 (138)|24.12.2012 18:46
Bios je aktualni? neni system pretaktovany??