reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přemostění sítí TL-WR1043ND -> RB433

MidWestMan (20)|23.12.2012 22:40
Ahoj, potřeboval bych poradit, jak přemostit 2,4GHz WiFi síť. Z hosta přes wifi skrz venkovní anténu do routeru, a z něj skrz všesměrovou anténu přes wifi po baráku. Jako host mám (a nemůžu změnit) TP-Link TL-WR1043ND (v modu 11bgn mixed, zabezpečeno WPA-PSK/WPA2-PSK), a jako klienta bych chtěl použít RouterBoard 433 (s kartou TL-WN662AG, podporující a/b/g, a Mikrotik RouterOS). Ten RB mám 2x i s tou kartou, takže bych to asi mohl nějak zkombinovat, ale čím míň toho použiju, tím líp :). Antény všechny mám.
Rád bych věděl, jestli to vůbec takhle jde (a jak), příp. jak nahradit ten RB nějakým levným routerem (ale s RSMA konektorem pro anténu). Díky předem :)
zsdx (2098)|23.12.2012 23:23
Jde to tak, jak jsi popsal. Do Mikrotiku vrazis dve karty (jednu pro prijem, druhou pro vysilani) a nakonfigurujes. Variantou by bylo snad jen AirLive G.DUO.
MidWestMan (20)|24.12.2012 08:32
Ok, díky, zkusím to. Tohle je poprvé, co mám v ruce nějaký RouterBoard, 3 hodiny mi zabralo jen připojení k PC přes sériový kabel, tak to snad nějak zvládnu :)
Ještě mě napadlo, že ty kraty mají dva anténní konektory (MAIN a AUX). Nikdy jsem nepochopil význam AUX antény, ale napadlo mě, jestli by se toho nedalo využít místo druhé karty?
DrZelenka (2491)|24.12.2012 10:48
[QUOTE=MidWestMan;521618]Ok, díky, zkusím to. Tohle je poprvé, co mám v ruce nějaký RouterBoard, 3 hodiny mi zabralo jen připojení k PC přes sériový kabel, tak to snad nějak zvládnu :)
Ještě mě napadlo, že ty kraty mají dva anténní konektory (MAIN a AUX). Nikdy jsem nepochopil význam AUX antény, ale napadlo mě, jestli by se toho nedalo využít místo druhé karty?[/QUOTE]

Main a AUX na 1 kartě se nedá použít pro 2 nezávislé antény. Tyto vývody slouží pro MIMO anténu.

Co se týče spojení, tak kašli na sériový port, stáhni si winbox a připoj se přes LAN - mnohem pohodlnější :) Jinak Mikrotik má velmi obsáhlou wiki, kde toho najdeš opravdu hodně co se týče nastavení.
MidWestMan (20)|24.12.2012 15:14
Ok, díky, to jsem potřeboval vědět :) Jo, já to potřeboval nejdřív s pomocí sériového portu vrátit do továrního nastavení, protože jinak bych se do Winboxu ani nedostal (ani teď se nedostanu do webrozhraní, ale to bude jen otázka mého PC). Teď už to koknfiguruju přes Winbox. Takže díky za rychlé odpovědi :)