reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rada ohledně IPS

Karellu (3)|25.12.2012 10:11
Dobrý den. Jsem fotoamatér a k notebooku Dell 5110 chci upgrejdovat sice kalibrovaný, ale jen TN monitor za jistější IPS panel. Cena cca do 15.000, rozměr 22-24 palců. Opravdu nerozumím počítačové problematice, takže vztah grafika- monitor je mi cizí. Pokud doporučíte i v hodnější počítač budu rád. Děkuji za všechny přínosné informace.
Deee-aN (3834)|25.12.2012 17:12
Čím fotíš? Jak následně fotky používáš (web, tisk,...)? Jaké má ten Dell video výstupy?
Pokud je na to 15k, nebál bych se koukat na např. Dell UltraSharp U2410: https://www.czc.cz/dell-ultrasharp-u2410-lcd-monitor-24/68355/produkt
Karellu (3)|25.12.2012 18:00
Děkuji...., výborný nápad!. Fotím aps-c pentax s pevným objektivem hlavně portréty a portrét projekty, které jsou náročnější na kvalitu při postprodukci. Dell má HDMI a DVI, DP bohužel ne.
Fotky slouží 90% na web, ale na tisk se to bude určo rozšiřovat.
Gouranga (699)|26.12.2012 13:15
EDIT: aha, chyba, spatne jsem pochopil.
No HDMI a DVI bohate staci, DP vzhledem k nabidce monitoru neni treba..
Deee-aN (3834)|26.12.2012 17:28
Ono pokud je to na web, není potřeba tak dokonalého podání barev. Ostatní mají stejně monitory nastavené jinak. Pro "vážnějši" práci do budoucna se bude hodit jeho AdobeRGB barevný prostor. Tam se pak bude hodit komp s DP. Ono je to ještě krapet složitější, ale to je na diskusi s někým, kdo dobře ovládá správu barev.
Karellu (3)|26.12.2012 17:45
No já si myslím, že v 2013 kompl s DP budu mít...., pokud jde o adobe, jsou dvě skupiny fotografů..., já patřím do srgb..., jednak portréty v srgb prostě vypadaj líp, absence nežádaných nádechů, např od listí apod...., jednak existuje profi síť labu Konica srgb, kam chodí opravdu profíci a dělaj užasný fotky, jde hlavně o ,,věrné,, zobrazení....uvidíme v budoucnosti.Děkuju.