reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunguje obraz na externím monitoru

silentsight (3)|28.12.2012 12:45
Ahoj,

potřeboval bych radu, kde hledat závadu na mém notebooku HP 6735s. Z ničeho nic mi přestal fungovat obraz na externím monitoru.

Externí monitor je ve windows rozpoznaný. Po přepnutí obrazu na něj zareaguje tak, že se zapne podsvícení externího monitoru (je poznat, že odstín černé se změní), ale neobjeví se obraz.

Zkoušel jsem připojení více monitorů i reinstal OS, abych vyloužil základní chyby. Má někdo nápad, kde dále hledat problém, nebo mám očekávat vadnou základní desku?

Předem díky za každou radu.
Salamander (6177)|28.12.2012 12:52
monitor predpokladam s jinym PC funguje ...
jeste bych zkusil nejaky Linux, treba z flash disku
silentsight (3)|28.12.2012 13:09
Ano, všechny monitory jsou na jiných PC funkční. Zkoušel jsem OS Win 7, Win 8 a nabootování z live CD Ubuntu. Všude je ale výsledek stejný. Externí monitor zareaguje pouze "zapnutím podsvícení".
Salamander (6177)|28.12.2012 13:14
Tak pokud to není SW chyba tak je s největší pravděpodobností problém v samotném výstupu
john (877)|28.12.2012 13:26
pokud v BIOSu neni moznost ovladani externiho vystupu / predpokladam, ze ne /, tak HW problem na temer 100% :notsure
silentsight (3)|28.12.2012 20:54
[QUOTE=john;521908]pokud v BIOSu neni moznost ovladani externiho vystupu / predpokladam, ze ne /, tak HW problem na temer 100% :notsure[/QUOTE]

V BIOSu jsem problém hledal, protože jsem provedl kvůli problémům update na novou verzi. Bohužel si nemohu vzpomenout, zda mi od té doby výstup na externí monitor ještě někdy fungoval nebo nikoliv.