reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vlastní case - mám dobře airflow?

Zopper (2)|29.12.2012 21:38
Ahoj.
Plánuju si vyrobit vlastní case s méně standardním rozložením (vycházející mimo jiné i z dekorační úlohy, kterou case bude mít) a byl bych rád, kdyby se někdo vyjádřil k mému řešení airflow ve skříni.

Náčrt je v příloze (můžu dodat i model z google sketchup, kdyby k něčemu byl).

Materiál bedny: 15 mm dřevěný masiv
Bude stát na +-10 cm nožičkách a většinu času bude minimálně na stole, takže prach u země problém není.
Z estetických důvodů je veškerá přívodní kabeláž skryta uvnitř (přivedená skrz dno case - z žádné strany není vidět, že je to pc); nechtěl jsem ale, aby grafická karta foukala do stejného prostoru, z jakého nasává - proto je prostor s kabeláží a s výfukem z GK oddělený přepážkou a má vlastní větráček.
Uchycení dílů a vedení vnitřní kabeláže vyřešené mám, kabely budou převážně podél stěn.

Veškeré nasávání je zespoda, výfuky naopak nahoře.

HW je herní mainstream, aktuálně Core i5+GF GTX560Ti.

Bude naznačené chlazení dostatečné, nebo bych měl přidat další otvory/větráčky? Nebo naopak větráček v kabelovém prostoru není zapotřebí? Případně, je nutná ta přepážka?

Díky
airflow.png
durib (1141)|29.12.2012 21:59
Přepážka je nutná, pokud kartu neuchytíš nějak jinak.
Jinak vzduch, který vyfukuješ musíš i nasát. Z toho důvodu bude jeden otvor vepředu dole málo (je nutno spočítat plochu otvoru).
Na GPU je větrák, na CPU asi taky a ve zdroji též.
Já bych to řešil takto- od GPU (pokud je tedy dvouslotové chlazení- takový ten vysavač) pak jenom prodloužení výfuku až mimo bednu (windtunel).
Dále prostou mřížku navrch bedny bez větráku (takový windtunel od CPU by byl dobrý) a dole díru a větrák přidat až pak podle potřeby, když by se přehřívaly disky.
Zopper (2)|30.12.2012 01:21
Díky. Že musím kartu nějak uchytit mi je jasné. S tou přepážkou jsem to myslel tak, že nevím, jestli musí rozdělovat bednu na dvě zcela oddělené komory, nebo tam stačí jen konstrukce na přišroubování karty.
durib (1141)|30.12.2012 09:30
Vím, jak jsi to myslel :) Já bych to řešil těmi větrnými tunely, jak už jsem napsal. Stačí i kus kartónu a lepicí páska.