reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WD Mynet N600 - FTP SERVER

Riik (4)|30.12.2012 11:38
Ahojte, potreboval by som poradit s FTP serverom,...mam trosku z toho zmetok a nejak sa neviem vysomarit ...brat kupil tento router, pripojili sme disk cez usb, zapojili FTP...v domacej sieti cez LAN funguje vpohode,...problem je ak sa chcem na FTP pripojit cez WAN z vonku...nejde pripojed, dlhsie nacitava a nepripoji sa...docital som sa ze vraj je potrebne otvorit porty pre FTP...avsak neviem presne ako to nastavit, ake nastavit zdrojove a cielove IP a dalsie veci,..posielam screen z routre k firewall...taktiez som sa este docital o port forwarding...je to tiez potrebne k funkcnosti FTP..poterbujem presmerovat porty?...dakujem za kazdu odpoved.
Bez názvu1.jpg
zsdx (2098)|2.1.2013 13:30
Mas trochu jine rozhrani, nez je v manualu ci FAQ sekci, takze spise odhadem (nebo hod vypis/obrazek, co je pod sipkami Zdroj a Cil).
Zdrojova adresa bude externi IP tveho routeru, cilova adresa vnitrni IP.
Melo by ti stacit povolit port 21 (pripojeni a rizeni provozu), data pri prenosu sice jdou portem 20, ale jsou iniciovana serverem. Pokud pouze 21 nebude stacit, povol rozsah 20-21.
Riik (4)|3.1.2013 13:35
[QUOTE=zsdx;522283]Mas trochu jine rozhrani, nez je v manualu ci FAQ sekci, takze spise odhadem (nebo hod vypis/obrazek, co je pod sipkami Zdroj a Cil).
Zdrojova adresa bude externi IP tveho routeru, cilova adresa vnitrni IP.
Melo by ti stacit povolit port 21 (pripojeni a rizeni provozu), data pri prenosu sice jdou portem 20, ale jsou iniciovana serverem. Pokud pouze 21 nebude stacit, povol rozsah 20-21.[/QUOTE]

Ahoj, dakujem za reakciu. Neviem presne ako myslis ten screen. No mam ho rovnaky ako je v manualu. Len som to troska posunul. Rozklikol som na sipku zdroj,aby si videl ponuku. Je tam Wan a Lan, aj pri zdroji aj pri cieli. Co sa tyka IP...adresa extrena kde sa router nachadza je 188.167.36.xx ...router ma adresu 192.168.1.1 ...ja sam chcem na neho napojit vzdialene. Moja externa IP je 188.167.36.yy ...router ma adresu 192.168.0.1 ...ak mi mozes poradit co tam presne zapisat. Skusam rozne kombinacie. Napr. ak som skusil zadat do ciela vnutornu adresu IP routeru 192.168.1.1 napisalo mi: Neplatna cilova IP adresa. Pocatecni IP adresa nemuze byt shodna s IP adresou zazizeni....
Neviem co s tym
Bez názvu.jpg
zsdx (2098)|4.1.2013 10:11
Jsi ve spatne sekci - je to pod Dalsi funkce a ne pod Zabezpeceni. Vice viz muj odkaz vyse (FAQ).

//Vyberes v Aplikacich FTP, adresa bude vnitrni routeru. Jeste je mozne, ze to sdilet ven proste neumi nebo se to nastavuje jinde.
Riik (4)|4.1.2013 11:20
[QUOTE=zsdx;522410]Jsi ve spatne sekci - je to pod Dalsi funkce a ne pod Zabezpeceni. Vice viz muj odkaz vyse (FAQ).[/QUOTE]


Jajj, ty si myslel presmerovanie portov?..tu je screen:
Bez názvu.jpg
Riik (4)|4.1.2013 14:54
[QUOTE]//Vyberes v Aplikacich FTP, adresa bude vnitrni routeru. Jeste je mozne, ze to sdilet ven proste neumi nebo se to nastavuje jinde.[/QUOTE]

Skusal som to tak uz skor,...adresu routeru to nevezme...vypise: IP adresa nemůže být shodná s IP adresou sítě LAN. ...podla tohto postupu co si sem dal mam vsetko nastavene tak ako to ma byt...