reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP 4530s rychlost ventilatora

Formaggi (1)|1.1.2013 15:42
Zdravim hosi mam maly problem .. otazocku .
Mam asi pol roka stary notebook hp proboo4530s a mam v poslednej dobe problem s rychlostou ventilatora .. pisem v poslednej dobe ale mozno som to iba nesledoval od zaciatku pretoze som bezal pod linuxom :D a teraz na windowse mi to vadi.
Ale v com je problem .. notebook pustim pustim si napr na youtube film pozeram a zacne sa hriat tak sa pusti ventak na plne obratky .. co je samozrejme v poriadku no ked dopozeram prestanem robit a notas necham iba tak bezat tak aj tak stale ide ventilator na plno .. i po hodine ked notas iba stoji na slote a nic nie je pustene. Ked skusim aku teplotu fuka von tak je relativne studena .. vravim si super ale nieco mu musi vravet ze je teplota vysoka a tak som stiahol speed fan nech mi vypise vsetky teploty. A pozeram jedna z teplot konkretne Temp 4 je na 80C chcel som zitit co to je za snimac ale v configuracii je Chip:ACPI Bus:ISA Adress:0$ co mi moc nepovie .. hlavne ked Temp1,2a3 maju rovnaku konfiguraciu. Co je ale zaujimave tak ta teplota stale stoji na danej hodnote a ani sa nepohne .. co je este zaujimavejsie ze pustim napr hru tak ta teplota takmer okamzite spadne an cca 52 a ventilator sa spusti na pomalych otackach .. co je vlastne opak toho co by sa malo diat.
Jedine vysvetlenie co mi napada je ze pocas spustenie prahravania filmu alebo niecoho zapise vysoku teplotu do pamate a po vypnuti toho procesu tam tam teplota stale zostane zapisana ale uz ju nic neprepise kedze ten proces co ju tam zapisal sa vypne (neaky proces co sa pusta pri pozerani videa flash alebo co neviem snazim sa to zistit) a ked pustim napr hru tak sa spusti iny proces ktory opat vycita aktualnu teplotu a tu tam zapise cize pri spusteni hry na chladnom pc je teplota nizka zapise nuzku a ventak sa spomali .. casom samozrejme opat zacne ist na plno ako hra bezi a notas sa zahrieva. Problem je ze kolko krat vypnem film hru .. to je fuk tak notebook fuci naplno i ked u nemam dovod . z coho vznika nadmerny hluk opotrebenie a podobne...
Takze stetli ste sa niekto s niecim podobnym ? Viete neake riesenie ako to odstranit priapdne aky proces moze zapisovat konkretnu teplotu a potom sa na to vykaslat ked sa vypne ..