reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

hudební pc

plaskotch (89)|2.1.2013 00:39
Zdravím odborníci :-),

známý mi doporučil tuto sestavu na hudební počítač(nahrávání,mixování hudby) cenově kolem 10-13tis.Zajímal by mě názor ostatních,a to konkrétně
A. jestli je sestava ok (nebo by šlo ještě něco vylepšit)
B. to b quiet chlazení stojí 2500, což mi příjde celkem dost. Na druhou stranu je to fajn mít tichý počítač. Je opravdu nutné až takto drahé chlazení? Neexistuje třeba srovnatelná levnější varianta?
C. Neřešili jsme skříň. Mám doma jednu celkem starou a říkám si jestli má smysl vrážet peníze do nové skříně, nebo si vystačím s babičkou.
D. Nenapsal mi k tomu paměti, asi by to mělo být nejméně 4GB. Kdyby byl nějaký tip,co tam vrazit, super.
E. Taky tam hodlám vrazit k ssd disku i jeden standard HD ze staršího pc, tak jen, jesi je to v pořádku a něco tam nevadí, ale nemělo by.



Návrh sestavy:
Xxx Processor
Intel Core i5-3350P BOX

Xxx MoBo
GIGABYTE Z68AP-D3


Xxx Zdroj Chlazeni
be quiet! Straight Power CM BQT E9-CM-480W


Xxx cpu vetrak
NOCTUA NF-S12B ULN Nebo NOCTUA NH-U9B SE2

Xxx Hard disk Solid State
Crucial M4 128GB

Xxx hard disk – tenhle mám z dřívejška
Western Digital WD Black WD5001AALS 500GB 7200 RPM 32MB Cache SATA



Díky!
eezzy (10)|2.1.2013 01:32
Podle mě je lepší si koupit ultrabook nebo něco od applu :)
dzandra (1368)|2.1.2013 08:24
cenově kolem 10-13tis
[QUOTE=eezzy;522249]Podle mě je lepší si koupit ultrabook nebo něco od applu [/QUOTE] ukaž mi něco od applu za 13t pls

Asi bych si to postavil takhle
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0WXU011P5T011QFV0113W2011DM401188U01
ASUS P8Z77-V LX2 1,Corsair Vengeance XMP 8GB (kit 2x 4GB) 1866MHz,CRUCIAL M4 128GB , Gelid Solution Tranquillo rev.2,Intel Core i5-3350P BOX,Seasonic S12II-520
Je nevím, jestli ti do té staré bedny ten chladič vleze.

Hudbu jsem nikdy nemixoval, tak si nejsem jist, jestli integrovaná zvukovka je to co budeš potřebovat
johny__g (6387)|2.1.2013 08:36
K té skříni: opravdu chceš vrazit skoro 4 litry do zdroje a CPU chladiče a pak to zabít nějakou starou skříní? No nevím, pokud je to něco slušného, silné plechy a dobrá konstrukce, tak proč ne. Ale jinak je to :stupid

Chybí ti tam grafika, ta bude jaká? Bez ní nemá cenu se bavit o zdroji. Ten be quiet! je ale dost drahý.

Paměti bych dnes dal aspoň 8 GB.

Chladič na CPU Noctua je dobrý, ale drahý. To záleží na tobě. Levnější varianta by mohla být tahle.
plaskotch (89)|2.1.2013 08:50
[QUOTE=johny__g;522253]K té skříni: opravdu chceš vrazit skoro 4 litry do zdroje a CPU chladiče a pak to zabít nějakou starou skříní? No nevím, pokud je to něco slušného, silné plechy a dobrá konstrukce, tak proč ne. Ale jinak je to :stupid

Chybí ti tam grafika, ta bude jaká? Bez ní nemá cenu se bavit o zdroji. Ten be quiet! je ale dost drahý.

Paměti bych dnes dal aspoň 8 GB.

Chladič na CPU Noctua je dobrý, ale drahý. To záleží na tobě. Levnější varianta by mohla být tahle.[/QUOTE]

mno jo, s tou skříní je to asi fakt :-(.

grafika mi tam chybí, protože jsem myslel, že je nějaká integrovaná na desce. teda aspoň u mého staršího pc to tak bylo. Já nějakou extra grafiku nepotřebuju, na hry není čas a ten hudební software to utáhne v poho.
no ale, teď mě tak napadá...kdybych tam chtěl tu grafiku později vrazit, tak bude třebas tím počítač už teď...kolik watíků tak může taková střední grafika sežrat :-)?
díky za tipy

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=dzandra;522251]cenově kolem 10-13tis
ukaž mi něco od applu za 13t pls

Asi bych si to postavil takhle
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0WXU011P5T011QFV0113W2011DM401188U01
ASUS P8Z77-V LX2 1,Corsair Vengeance XMP 8GB (kit 2x 4GB) 1866MHz,CRUCIAL M4 128GB , Gelid Solution Tranquillo rev.2,Intel Core i5-3350P BOX,Seasonic S12II-520
Je nevím, jestli ti do té staré bedny ten chladič vleze.

Hudbu jsem nikdy nemixoval, tak si nejsem jist, jestli integrovaná zvukovka je to co budeš potřebovat[/QUOTE]

já sem osel, zapomněl jsem napsat, že mám samozřejmě externí zvukovku M-audio fast track pro. můžu se zeptat, proč si vybral ten asus? díík
johny__g (6387)|2.1.2013 09:45
[QUOTE=plaskotch;522255]grafika mi tam chybí, protože jsem myslel, že je nějaká integrovaná na desce. teda aspoň u mého staršího pc to tak bylo. Já nějakou extra grafiku nepotřebuju, na hry není čas a ten hudební software to utáhne v poho.
no ale, teď mě tak napadá...kdybych tam chtěl tu grafiku později vrazit, tak bude třebas tím počítač už teď...kolik watíků tak může taková střední grafika sežrat :-)?
díky za tipy
[/QUOTE]

Grafika je dnes integrovaná v procesoru, ovšem ne v tom co má P na konci. Takže jestli chceš využít integrovanou, musíš vybrat jiný procesor.

Taky bych si ověřil co za vstupy má tvůj monitor, páč obě zmiňované desky mají jen HDMI. Pokud máš jenom DVI, musíš dokoupit redukci nebo jinou desku.

Zdroj pro sestavu s integrovanou grafikou stačí opravdu slabý, i 360 W je víc než dost. Pokud by jsi chtěl dokoupit nějakou mainstream grafiku, ten co vybral dzandra má rezervu dostatečnou.
dzandra (1368)|2.1.2013 10:06
Já mám s tou asuskou dobré zkušenosti . Sám mám gigabitku a už bych si ji nekoupil, hlavně kvůli naprosto debilně otočeným sata konektorům.
Navíc tahle deska by měla mít trošičku výkonnější integrovanou grafiku. Ale nemám to odzkoušené. Jo a podpora pamětí je naprosto úžasná.
Jinak zdroj jsem tam dal s tím, že by jsi se třeba v budoucnu rozhodl trošičku hrát hry nebo prostě ať je slušná rezerva.
Salamander (6177)|2.1.2013 11:52
[QUOTE=dzandra;522262]
Navíc tahle deska by měla mít trošičku výkonnější integrovanou grafiku. [/QUOTE]

Tak to mi o tom něco pověz :D
Sandy a Ivy Gridge procesory maji iGPU v procesoru, chipset, teda potazmo deska obstarava jen vystup.
erik555 (158)|2.1.2013 13:36
[QUOTE=plaskotch;522255]mno jo, s tou skříní je to asi fakt :-(.

grafika mi tam chybí, protože jsem myslel, že je nějaká integrovaná na desce. teda aspoň u mého staršího pc to tak bylo. Já nějakou extra grafiku nepotřebuju, na hry není čas a ten hudební software to utáhne v poho.
[/QUOTE]
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400830984YJ1MW1
zsdx (2098)|2.1.2013 13:43
[QUOTE=Salamander;522267][QUOTE=dzandra]Navíc tahle deska by měla mít trošičku výkonnější integrovanou grafiku.[/QUOTE]
Tak to mi o tom něco pověz :D
Sandy a Ivy Gridge procesory maji iGPU v procesoru, chipset, teda potazmo deska obstarava jen vystup.[/QUOTE]

Treba ze grafiky v novych CPU maji vyssi vykon, nez posledni integrovane v chipsetu (G4x/Q4x), ktere zminoval tazatel?
Tak jsem to pochopil ja :notsure
Samo, ze tvoje verze (=deska nema iGPU) je tez mozna.
Petroman (131)|2.1.2013 13:45
Osobně bych třeba ten zdroj extra neřešil. Vzít prostě nějakou standardní klasiku od Seasonic. Třeba těch 400 W kvůli grafice, kdyby se kupovala. A i s tou grafikou je to předimenzované. Horší je to s tím, že zdroje rády ruší audio signál. Ale to by asi bylo na nějaký extra testování. Osobně mám Seasonic http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008O00000018BE a ten je v pohodě.
Matherdet (955)|2.1.2013 14:29
Osobně bych řešil rozpočet na Asus DX/XD a sluchátka předdpokládám máš,ten software na hudbu je celkem nenáročnej,používal jsem programy od Magixu a zátěž CPU byla do 30% takže by stačila i3 kdyby nebyl rozpočet.
Petroman (131)|2.1.2013 14:58
Tak ono se to dá bouchat i starém Pentiu 4, když na to přijde. U těch hudebních softwarů jde jen o čas, který to bude trvat. Nahrával jsem už na AMD K6 a světe div se, taky to šlo :)

Jiná situace je při tvorbě hudby na PC jako takové. Tam bych bral rovnou i7. Nikdy člověk totiž neví, co ho napadne a jak nestíhá procesor, tak je to ouvej.
plaskotch (89)|2.1.2013 15:33
[QUOTE=johny__g;522259]Grafika je dnes integrovaná v procesoru, ovšem ne v tom co má P na konci. Takže jestli chceš využít integrovanou, musíš vybrat jiný procesor.

Taky bych si ověřil co za vstupy má tvůj monitor, páč obě zmiňované desky mají jen HDMI. Pokud máš jenom DVI, musíš dokoupit redukci nebo jinou desku.

Zdroj pro sestavu s integrovanou grafikou stačí opravdu slabý, i 360 W je víc než dost. Pokud by jsi chtěl dokoupit nějakou mainstream grafiku, ten co vybral dzandra má rezervu dostatečnou.[/QUOTE]

a sakra. chápu to teda dobře tak, že pokud bych koupil ten původní procesor bez integrovaného gr. jádra, tak bych k tomu eště musel extra pořídit graf kartu? dík za ten tip s vstupem k monitoru, na to sem málem zapomněl.
DrZelenka (2491)|2.1.2013 15:35
[QUOTE=Petroman;522299]Tak ono se to dá bouchat i starém Pentiu 4, když na to přijde. U těch hudebních softwarů jde jen o čas, který to bude trvat. Nahrával jsem už na AMD K6 a světe div se, taky to šlo :)

Jiná situace je při tvorbě hudby na PC jako takové. Tam bych bral rovnou i7. Nikdy člověk totiž neví, co ho napadne a jak nestíhá procesor, tak je to ouvej.[/QUOTE]

Do i7 bych se až tak nehnal. Oproti i5 má tak akorát HT a pokud program neumí těch 8 virtuálních jader využit, tak oproti i5 nic nezíská (navíc i7 se nemá šanci vejít do rozpočtu). Co se týče zdroje, tak jsem četl o nový G řadě od Seasonicu docela dost chvály (360W bohatě stačí, pokud plánuješ výkonější GK do budoucna, tak 400+W).

Btw proč rvát prachy do Noctua chladiče, když se celý odhlučnění zabije starou bednou s kdovíjakou kvalitou? Gelid Tranq stačí taky (hlavně bez OC), je výrazně levnější a vzhledem ke zbytku stejně nepoznáš rozdíl. K tomu, aby měla Noctua smysl musí být odpovídající zbytek sestavy a na to nemáš rozpočet (pořádná bedna, odhlučněný disky, ...)
plaskotch (89)|2.1.2013 15:39
[QUOTE=dzandra;522262]Já mám s tou asuskou dobré zkušenosti . Sám mám gigabitku a už bych si ji nekoupil, hlavně kvůli naprosto debilně otočeným sata konektorům.
Navíc tahle deska by měla mít trošičku výkonnější integrovanou grafiku. Ale nemám to odzkoušené. Jo a podpora pamětí je naprosto úžasná.
Jinak zdroj jsem tam dal s tím, že by jsi se třeba v budoucnu rozhodl trošičku hrát hry nebo prostě ať je slušná rezerva.[/QUOTE]


hm, a to tak vadí ty blbě otočené konektory? TO spíš zní lákavě podpora paměti, pokud to teda dobře chápu, jakože můžeš do té desky narvat i paměti s nějakou vyšší frekvencí, prostě v budoucnosti upgradovat...je to tak, nebo sem vedle? dík

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=DrZelenka;522302]Btw proč rvát prachy do Noctua chladiče, když se celý odhlučnění zabije starou bednou s kdovíjakou kvalitou? Gelid Tranq stačí taky (hlavně bez OC), je výrazně levnější a vzhledem ke zbytku stejně nepoznáš rozdíl. K tomu, aby měla Noctua smysl musí být odpovídající zbytek sestavy a na to nemáš rozpočet (pořádná bedna, odhlučněný disky, ...)[/QUOTE]

jj, dobrá poznámka. ovšem trochu sem to přehodnotil a nějakou skříň radši přece jen koupím. Ale s tím noctua chladičem máš nejspíš pravdu, že je to zbytečné. super bednu kupovat nebudu, totéž s odhlučněnými disky.
johny__g (6387)|3.1.2013 08:43
[QUOTE=plaskotch;522303]hm, a to tak vadí ty blbě otočené konektory? TO spíš zní lákavě podpora paměti, pokud to teda dobře chápu, jakože můžeš do té desky narvat i paměti s nějakou vyšší frekvencí, prostě v budoucnosti upgradovat...je to tak, nebo sem vedle? dík
[/QUOTE]

Paměti můžeš do obou desek dát ty samé. Jejich frekvence výkon nějak extra neovlivní, rozhodně jako upgrade to nemá smysl.
plaskotch (89)|3.1.2013 14:21
Aha,no ja jen,ze dzandra psal,ze ta deska asus co navrhuje v jeho sestave ma dobrou podporu pameti.tak ted uplne nevim,co tim myslel ppresne:-(