reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zdrojem

NoFaker (0)|26.6.2007 12:58
Zdravím,
nedávno jsem na PC vyměňoval RAM a ještě před přenesení na stůl jsem si chtěl otestovat, jestli "holý" počítač funguje. Tak jsem zapojil napájecí kabel do zapnutého(omylem samozřejmě) zdroje a ozvalo se zapraskání a smrad spálené elektroniky. Zdroj nemá aktivní přepěťovou ani jinou ochranu. Odpálil jsem ho?
meeee (1110)|26.6.2007 13:47
Je to vysoce pravděpodobné.
NoFaker (0)|26.6.2007 14:12
A ostatní komponenty by to nemělo zasáhnout?
Jackal1 (218)|26.6.2007 14:56
No snad se to přez zdroj nedostalo, ale uvidíš až zdroj vyměníš ?? Zkus si nějaký někde půjčit, aby jsi netrnul strachy, že je zbytek také v ....... :o
NoFaker (0)|26.6.2007 15:21
Díky. JJ, náhradní zdroj mám.
A když bych kupoval novej zdroj, tak co, resp. která ochrana by mohla tomuhle zabránit?
Jezevec (607)|26.6.2007 17:36
Zdroj ti někdo může doporučit jenom tehdy, když zná počítač, do kterého ho chceš dát, napiš tedy konfiguraci a doplň, kolik by sis představoval cenový rámec:)

Ochrana sama vyhoření zdroje většinou nezabrání, zabrání ale odpisu ostatnách dílu, resp. rapidně snižuje pravděpodobnost poškození dalších častí počítače. Pokud použiješ kvalitní zdroj, spálit by se ti neměl, nejde-li o vadný kus, Fotron, Enermax, Tagan, Seasonic, Chieftec, Corsair... jsou nejlepší volbou.