reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus WL 500g premium

mandre07 (25)|2.1.2013 20:52
Ahojte, dostal se mi do rukou ten wifi router Asus WL 500g premium......byl nefunkční, ale po výměně kondenzátorů na desce i na zdroji se chová vše téměř OK, ale mám nasledující problém: po resetu, je to v konfiguraci domácího routeru 1WAN+4LAN +Wifi...........připojím se kabelem vše ok, adresa přídělena dhcp v rozsahu 192.168.1.2-192.168.1.255 brána 192.168.1.1.............připojím se přes WIFI , wifi vidím, zadám heslo vše OK a internet nejde.....tak jsem koukal a IP adresa přidělena 168.x.x.x. no prostě přes wifi to přiděluje IP adresy úplně z jiné sítě.....to jsem z toho blázen
zsdx (2098)|2.1.2013 21:24
169.x.x.x je tzv. Automaticka privatni adresa - IP tedy nebyla prirazena DHCP serverem v routeru (muzes overit ve vypisu prikazu ipconfig /all nebo po rucnim zadani). Muzes zkusit alternativni Oleguv firmware.
mandre07 (25)|2.1.2013 22:45
a proč tedy nebyla přiřazena dhcp v routeru jako u každého jiného wifi routeru, je to chyby routeru, nebo firmwaru
zsdx (2098)|3.1.2013 10:00
To ti nikdo nerekne, flashem ale rozhodne nic nezkazis - naopak ti muze naznacit, ze vzkriseni nedopadlo dobre.
S pevnou IP jsi to uz zkousel?
mandre07 (25)|3.1.2013 12:02
zkoušel jsem pouze flash z původního na nejnovější original FW a výsledek pořád stejný, i když 1x se mi podařilo připojit na wifi s tím že jsem dostal dobrou IP adresu a vše běželo, ale to bylo opravdu 1x......... zkoušel jsem mod AccessPoint.....tj. na krabičce od providera mám nastaven dhcp server, asus jsem dal do modu AP, takže 4lan+1wan bylo v podstatě jako 5portový switch+bezdrát, takže IP adresy přiřazoval mikrotik od providera.........pc připojené kabelem, vše ok, wifi zase uplně jiné adresy
Šobáň (128)|4.1.2013 12:04
Přes wifi nemůžeš mít jiné IP adresy.

Jedině že by tam někde běžely dva DHCP servery, a nebo že by jsi se přes wifi nedostal na ten DHCP server.

Nejednoduší t e s t, vynuluj tu krabičku - reset

Nepřipojuj ji nikam do internetu pouze k PC nastav wifi a hlavně správný čas a datum (pokud je špatný čas může DHCP server blbnout) - po kabelu dostal jakou IP, při připojení přes wifi dostal jakou IP..... (měl by pokaždé dostat IP z rozsahu DHCP serveru)

PS. Co je to za zhovadilost napíšu test a ono to z toho udělá odkaz ?