reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus X55A instalace WIN 7

sobtik (44)|5.1.2013 17:58
Dobrý den,

Koupil jsem si notas ASUS X55A který byl bez OS. Chtěl jsem tam naistalovat WIN 7. Instalace proběhla bez problému ale když měl naběhnout system tak se restartoval.
Po restaru se mi objeví logo ASUS a zase se restartuje. Nevím čím to je. ALe WIN XP mi tam šel bez problému naistalovat a běžel bez problému. Muže mi někdo poradit? Moc děkuju.
Georginek (2957)|5.1.2013 19:24
Takze neprobehne ani POST? Nebo to vzdycky nabehne zase do instalace?
sobtik (44)|5.1.2013 19:36
Nevím co to je POST. Naběhne jenom nápis ASUS a potom černa obrazovka která třikrát blikne a restartuje se PC a zase potom to samé.
Georginek (2957)|5.1.2013 19:44
Co takhle treba pouzit Google? http://en.wikipedia.org/wiki/Power-on_self-test
Da se vlezt do BIOSU? Software je original?
sobtik (44)|5.1.2013 20:21
Ten POSt se vůbec neukáže. Do biosu se dá vlezt. Software je originál dneska dopoledne koupený v Alfě.
Georginek (2957)|5.1.2013 20:33
Mas nastaveny v BIOSu spravny poradi bootovani?
Vono u notasu i desktopu, pokud mas tam zapnuty to votravny logo ( coz je defaultne a dle me uplne spatne ) defakto probiha POST behem zobrazeni loga. Zkus ho v BIOSU vypnout a koukni, jestli to nepise nejakou chybovou hlasku.
sobtik (44)|5.1.2013 20:40
Bootovaní mám nastavené správně. První je CD/DVD a druhé je HDD. Na to logo se podívám jak mi doběhne znovu instalace. Potom dám vědět.
Georginek (2957)|5.1.2013 20:43
Taky by me zajimalo, po cem to jako nejde zapnout? Instalace W7 se restartuje nekolikrat..... Je to az uplne nakonec, kdyz se ukaze plocha, nebo jeste predtim?

Zadna chybova hlaska pri instalaci?
sobtik (44)|5.1.2013 20:46
Ještě než se ukáže plocha. Zeptá se to jestli chci automatické aktualizace. Potom mi vyskočí okno že došlo k chybě a rastartuje se. Logo mám nastavené na Stacic.
Georginek (2957)|5.1.2013 20:52
To logo vypni uplne at vime, jestli se tam neco nezobrazuje. K jake chybe dojde kdyz vyskoci to okno? To bude jadro problemu, poslys. Automaticky aktualizace tam nezapinej, pac budes muset rucne nainstalovat vsechny drivery. Vono o notasu je vetsinou daleko lepsi si priplatit uz za predinstalovanej system, nez to pak delat rucne, sou s tim velky problemy.
sobtik (44)|5.1.2013 20:55
To logo mi nabízí jenom static a animated nic jiného
pipsoft (2)|24.7.2013 12:09
[QUOTE=sobtik;522542]Dobrý den,

Koupil jsem si notas ASUS X55A který byl bez OS. Chtěl jsem tam naistalovat WIN 7. Instalace proběhla bez problému ale když měl naběhnout system tak se restartoval.
Po restaru se mi objeví logo ASUS a zase se restartuje. Nevím čím to je. ALe WIN XP mi tam šel bez problému naistalovat a běžel bez problému. Muže mi někdo poradit? Moc děkuju.[/QUOTE]

Problém je na disku v takový malý tajuplný pidioblasti, kam si windows udělají poznámečku, překvapivě to ani instalace Linuxu neodstraní, i když kompletně zboříte partition. Microsoft o chybě ví, neřeší to. Řešení je zde -
http://www.praotec.com/poznamky-k-instalaci-win-7-oprava-bootovani/

Pro případ že by link nefungoval, tak v kostce -
-spustit instalaci win7
-místo instalace dát opravit
-dokopat se ke spuštění příkazové řádky (pokud vám bude řvát že nemáte vhodnou instalačku, dejte volbu (byť nesmyslně) opravit z bitové kopie, pak storno a dostanete nabídku na příkazovou řádku)
-zadat tyto dva povely:
Bootrec.exe /fixmbr
Bootrec.exe /fixboot
-exit
-restartovat

win7 pak bez problému naběhne.
JuraS. (215)|24.7.2013 15:31
Pipsoft : souhlas, podobný problém jsme měli v práci....taky u jedněch ntb byl problém, že v biosu byl disk nastaven na ahci (nebo jak se to píše) ale win 7 ho neviděl. chtělo přepnout na ide, to se neinstaloval ale vyhazoval nějakou chybu (už si nepamatuju), chtělo to změnit na ahci a to šel spustit jen po spuštění si doinstaloval ovladače...
VencaX (3686)|24.7.2013 23:41
vzhledem k tomu, že oba reagujete na půl roku staré téma...
pipsoft (2)|25.7.2013 14:05
[QUOTE=VencaX;538116]vzhledem k tomu, že oba reagujete na půl roku staré téma...[/QUOTE]
půl roku staré, ale do včera nevyřešené ;)
A jelikož je to jeden z prvních linků co google na danou tematiku najde, tak proč nepomoct ostatním ulehčit jim trable s hledáním odpovědi :)
VencaX (3686)|25.7.2013 14:10
A tvou odpovědí jsi pomohl jak, když pipsoft již napsal vše potřebné? :notsure
JuraS. (215)|25.7.2013 15:19
Do vBulletinu existuje plugin co umožňuje nastavit upozornění, že odpovídáš na xyz (podle nastavení) starou otázku. Nicméně...lidi se už několik tisíc let zajímali o to co jsou to hvězdy a slunce, a....a po dost dlouhé době dostali odpověď.
VencaX (3686)|25.7.2013 15:41
Dobře, tak ještě jednou:
A tvou odpovědí jsi pomohl jak, když pipsoft již napsal vše potřebné? :notsure