reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EIZO Foris 2333 - prosím o radu

Lukas026 (1)|5.1.2013 21:02
Dobrý den

objednal jsem si monitor EIZO FS 2333 a před použitím mám několik dotazů. Jsem naprostý amatér přes displaye :) Přečetl jsem si dost domácích i zahraničních recenzí ale pořád mi není jasné hodně věcí.

1) Monitor má přednastavené módy. Jaký je nejvhodnější na hraní her ? Jsou zde ty, u kterých nejde měnit nastavení (Paper / sRGB / ECO) a pak ty kde jdou (USER 1 a 2). Zde musím uvést, že mi jde o kvalitu obrazu a detailů. NEHRAJI profesionálně žadné CS nebo CoD. Spíš věci jako Skyrim / Far Cry 3 / Crysis.

2) Jak hodnoty nastavit pokud bych měl používat User profil. Jak na color temperature / brightness / contrast / smart functions / atd. ? Jaké hodnoty nastvait u jiných profilů ? Jde používat sRGB a teplota 6500k (na fórech často zmiňované) ? Proč tato ?

3) Jsou potřeba nějaké ovladače na monitor aby fungoval správně ?

4) Na EIZO.com jsem našel ICC profil na tento monitor ? Jak se tato věc používá a má pro mě nějaký smysl (berte v potaz hraní her převážně) ? Jak mám nastavit monitor potom ?

5) Co všechno je s monitorem potřeba udělat abych s něho získal co nejvíc ? Věci na kalibraci nemám ani popravdě moc nevim co to znamená :)

Opět uvádím že mi jde o co nejlepší obraz a kvalitu u her.

Jen pro info zde uvedu to co bych asi udělal teď s monitorem kdyby přišel: připojit -> nastavit na monitoru sRGB mode (default je tam ECO) -> nastavit teplotu 6500k -> začal bych hrát. Jde to takhle jednoduše ?

Díky za odpovědi a omlouvám se za případné "hloupé" dotazy, ale o monitorech si čtu od včera :)

Lukáš
Arte (1)|28.1.2013 13:16
Moc ti asi neporadim ohladom tvojich dotazov... ale mam taktiez tento monitor. Ale ak by si si nahodou vsimol nejaku chybu v podsvieteni tak ziadaj vratenie penazi do 7dni ak by si to dal na reklamaciu tak necakaj ze ti to zreklamuju... to sa stalo presne mne. Pisal som aj dnes recenziu na heureku tak si ju kludne precitaj http://lcd-monitory.heureka.cz/eizo-fs2333/recenze/?added=u2431050.