reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WiFi, neustaly recconect a timed out

john (877)|6.1.2013 03:35
Nanostation5, rezim klient, do cca 28.12. bylo pripojeni v poradku i se slabsim signalem / cca -64dB /, od te doby probiha neustaly reconnect s timed outy pri overovani klice, spojeni se navaze na ruzne dlouhou doby / sekundy / a pak probiha "kolecko" s pokusy o reconnect s ruznym poctem timed outu...
prehodil jsem AP klienta na jine misto, kde se signal pohybuje mezi cca -60/-58dB ale zadna zmena k lepsimu.... / sum mam cca -92dB, tj. rozdil S/N je cca 33dB /
je fakt, ze AP mam umistene pod strechou / eternit / s "primym vyhledem" na cca 200m vzdalene AP, nak mi to hlava nebere...
vyzkousel jsem ruzna nastaveni prijmu / momentalne mam sumovou imunitu aktivni + konzervativni rate algoritmus + doladeni ACK /, ale at zmenim libovolnou, z techto polozek, tak stav se nemeni, dokonce mi pripada, ze pri optimistickem nastaveni je to lepsi....
zitra vyhodim AP ven, kde pujdu nekde k -50dB a budu chytrejsi, ale nak se mi to nezda, kdyz predtim AP slapalo OK s min. o 3dB horsim signalem....
cele mi to prijde, jak kdyby se zhorsil vysilaci vykon meho AP nebo citlivost AP na ktery se pripojuji
pri skenu site nevidim zadny zdroj, ktery by me rusil / jine AP, ktere vidim ma cca -88db /
DrZelenka (2491)|6.1.2013 10:46
Skenuješ na obouch stranách spoje? Abys neskenoval jen na klientu a přitom ti někdo nerušil AP. U mikrotiku jsem zvyklej na rozlišování síly signálu upload/download zvlášť - jak se počítá tenhle celkovej nevím (co jsem koukal, tak mi to přijde, že to je jen kvalita downloadu, upload to neřeší).
john (877)|6.1.2013 12:33
[QUOTE=DrZelenka;522629]...ze to je jen kvalita downloadu...[/QUOTE]
tez to tak vidim, na stranu AP poskytovatele se nedostanu, ale podle vsech priznaku to vypada, ze se snizila citlivost prijimace AP na ktery se pripojuji, kdo vi, zda jim nenavlhly kabely / je takove sychrave pocasi /, nj, dnes uz se k tomu nedostanu, ale zitra vyhodim me AP ven a uvidime / to uz asi pojede v pohode, prima viditelnost bez soucasne "eternitove prekazky" /
Suprak (408)|6.1.2013 12:40
Měl jsem podobný problém také s NanoStation5 a na vině byl napájecí adaptér, zkusil bych to prověřit.
john (877)|6.1.2013 13:27
[QUOTE=Suprak;522632]Měl jsem podobný problém také s NanoStation5 a na vině byl napájecí adaptér, zkusil bych to prověřit.[/QUOTE]
nj, nemam jak, jedine rozhodit PoE na Eth kablu a zkusit zmerit proud a stabilitu napeti, coz se mi zrovna nechce, ale mozne by to bylo...
to uz bude lepsi rozhodit adapter a zkontrolovat kondy / pokud pujde rozhodit nenasilnou formou /
BTW neco podobneho mi delalo prvni AP na 2.4GHz a stacilo pridat paralerne kondik k vystupnimu napeti.... / holt clovek zapomina... :mistake
pokusim se nekde pujcit, ale nevim, nevim...