reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nový PC - nechat sestavit u prodejce nebo doma?

plaskotch (89)|6.1.2013 07:58
Zdravím, objednal jsem si sestavu u czc a nechal jsem si to tam i sestavit (nemám na to zrovna moc čas). A te´d si tak říkám, jesi sem si to radši neměl sestavit sám. Jesi to tam třeba není jako v autoservisu, že tam vrazí nějaký kazový díl apod. Nemáte náhodou zkušenost?

Mimochodem, ta sestava je níže, kdyby se někomu chtělo, zkoukněte pls, zda tam nemám nějakou hovadinu typu - cpu nepude na desku nebo tak :-). ale mělo by to být v poho, páč sem se radil tady na fóru.

děkuju.

HDD SSD CRUCIAL M4, 2,5", SATA III - 128GB

MB Gigabyte Z68AP-D3 - Intel Z68, DDR3, LGA1155, ATX

Corsair Vengeance Low Profile Red 8GB (2x4GB) DDR3 1866

Zdroj SEASONIC S12II-520 - 520W (80Plus Bronze)

COOLER Gelid Solution Tranquillo, CPU cooler - revize 2

CPU Intel Core i5-3350P (3,1GHz, 6MB, LGA 1155) BOX

CASE ZALMAN ZM-T1, černá

KABEL Redukce HDMI A - DVI-D F/M
hugostieglitz (907)|6.1.2013 08:30
czc je seriosní obchod-problém bych v tom neviděl
jinak sestava je dobrá ale nevidím grafiku
kevin00 (10238)|6.1.2013 10:20
Kdo TI poradil GB desku ? ... i když ono již nyní je to úplně jedno, máš-li objednáno :D
r34ktor (7477)|6.1.2013 13:53
IMHO všechny důležité připomínky již byly řečeny.
plaskotch (89)|6.1.2013 14:05
[QUOTE=hugostieglitz;522626]czc je seriosní obchod-problém bych v tom neviděl
jinak sestava je dobrá ale nevidím grafiku[/QUOTE]

grafika tam není. Bez ní to vůbec nepojede? Jsem z toho trochu jelen jak je to s těmi integrovanými graf. jádry. Já hry nepotřebuju a měl sem za to, že to bude běhat i snějakou na desce.

No tu Gigabite mi poradil jeden známý, ale je fakt, že mi tady někdo radil jinou. Jenže tomu dotyčnému na GB vadilo jen blbé natočení konektorů či co, víc mi to už nedovysvětlil. Tak sem to tak nechal.
co je na té GB tak špatného? eště bych asi moh přeobjednat :-)
r34ktor (7477)|6.1.2013 14:39
Ne, bez grafické karty (ať už integrované, nebo dedikované) to nepojede. Core i5-3350P nemá integrované grafické jádro. Pokud ho vyžaduješ, musíš zvolit jiný model. Cenově nejbližší vyhovující je i5-3330, ale zvaž i5-3470, které za mírný příplatek nabízí vyšší frekvenci.

Deska - výběhový čipset, jen HDMI výstup, bez nativního USB 3.0
Volil bych raději MSI Z77A-G43, GIGABYTE GA-Z77-D3H, nebo ASUS P8Z77-V LX. Pokud chceš ušetřit, lze použít i desky s čipovou sadou H77, respektive B75.
kevin00 (10238)|6.1.2013 20:09
Já osobně bych bral jen tu Asusku. GB mají ještě krapet horší (ne tak dobře zpracovanou) regulaci ventilátorů a k MSI jsem poslední dobou opatrný, i když možná zbytečně.
plaskotch (89)|9.1.2013 21:21
[QUOTE=r34ktor;522638]Ne, bez grafické karty (ať už integrované, nebo dedikované) to nepojede. Core i5-3350P nemá integrované grafické jádro. Pokud ho vyžaduješ, musíš zvolit jiný model. Cenově nejbližší vyhovující je i5-3330, ale zvaž i5-3470, které za mírný příplatek nabízí vyšší frekvenci.

Deska - výběhový čipset, jen HDMI výstup, bez nativního USB 3.0
Volil bych raději MSI Z77A-G43, GIGABYTE GA-Z77-D3H, nebo ASUS P8Z77-V LX. Pokud chceš ušetřit, lze použít i desky s čipovou sadou H77, respektive B75.[/QUOTE]

díky moc, hlavně to info ohledně grafické karty mi moc pomohlo.

UPlně mi není jasné, jak to myslíš, že ta má deska je bez nativního USB 3.0...protože já v tom popisu čtu 2x USB 3.0, hm tam možná je zakopaný pes v přesném významu toho slova nativní.

OVšem, ono se to celé ještě zkomplikovalo. Nevšim sem si, že ta vybraná bedna je mikroATX, takže se tam vybraná deska nevejde. Volali mi z CZC a nabízejí mi právě tu s H77, konkrétně http://www.czc.cz/search?q-fulltext=106696. Přitom mi ale člověk (co mi původně navrh pc) původně doporučil právě čipset Z68. Chtěl jsem po něm hudební stroj. A te´d nevím, jeslti ten čip Z68 doporučil proto, že je k tomu fakt vhodný, nebo proto, že vycházel dobře cenově. Pokud máte někdo tušení, budu povděčen. Jde mi prostě o to, aby ten H77, nebyl nějak moc osekaný, nebo jestli by případně šel Z77. Koukal jsem na info o těch čipech, a zdá se, že jsou velmi podobné, ale nevím, jestli nepřehlížím něco důležitého.

Obecně si nejsem jist, jestli je vůbec dobré použít bednu, do níž vleze mikroATX, jestli tam třeba není příliš málo místa atd.
johny__g (6387)|10.1.2013 08:31
Ano, pes je zakopaný v tom slově nativní.

Z68 je o generaci starší čipset, proto je deska levnější. S vhodností pro hudební PC to nemá nic společnýho.

H77 je stejný jako Z77 (plus mínus), jen je ochuzený o možnost taktování, což tebe asi trápit nebude, protože nekupuješ procesor který to umožňuje.
plaskotch (89)|10.1.2013 23:24
[QUOTE=johny__g;522915]Ano, pes je zakopaný v tom slově nativní. [/QUOTE]

No, přiznám se, že mi furt není úplně jasné jak je to s tím, že ta moje původní deska nemá nativní USB 3.0. Já to chápu tak, že ho tam od výrobce/standardně nemá. Rozumím dobře?
Jesi jo, tak mě tedy mate, že já v popisu u desky to USB 3.0 vidím. Ale možná se tím myslí něco jiného. díííík
VencaX (3686)|10.1.2013 23:44
Jde o to, že řadiče jsou obsaženy v chipsetu nebo procesoru (= nativní). A pokud nejsou obsaženy v chipsetu nebo procesoru, pak můžou být dodány externími řadiči. Vlastně ve výsledku jde o to, že ti třeba USB3 zařízení nepůjdou tak rychle jako přes řadič v chipsetu.
kevin00 (10238)|11.1.2013 00:48
Dřívější řešení připojení USB 3 bylo řešeno pomocí PLX switchi, na který byly následně napojeny řadiče SATA 6G, USB 3 a zbylé PCIe sloty. Pro SATA 6G a USB 3 bylo vyhrazeno 500 MB/s. Takto to řešil Asus a MSI. GB to zase řešil tak, že řadičům v případě potřeby přiřadil PCIe linku určenou pro druhou grafickou kartu, čímž byla ztracena podpora CrossFireX, a pro samotnou grafickou kartu zůstalo osm linek PCIe. Obě řešení sebou nesla určité výkonové omezení.