reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Taktování procesoru AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2 ghz

Vitenuto (287)|7.1.2013 20:26
Dobrý den, prosím o radu. Mám tento procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2 ghz a chtěl bych ho nataktovat na 2,5 GHz šlo by to? Omlouvám jse sem vtomhle úplně levej. Někde jsem četl, že se to může dokonce spálit když to přetaktuji, jinak důvod taktování je, že mám 4 gb ramky a procesor vcelku nestíhá (možná nebude stíhat ani pak, ale aspoň by to bylo o něco rychlejší). Mám windows 7 32bit a grafiku Radeon HD 2600 PRO. Můžu se Vás prosím zeptat jaká je zhruba maximální teplota processoru? Popřípadně jak hodně si myslíte, že bych to mohl nataktovat. Dejte mi vědět pro další informace prosím a omlouvám se za to, že o tom moc nevím... Moc prosím za radu
P. S. Koukám na program CoreTemp a mám 32°C Na Core 0 a 36°C na Core 1 - doufám že Vám to pomůže.
P. S. S. Moc prosím za pomoct a předem děkuji!

- - - - doplněno - - - -

Ještě lidi prosím, pokud byste mě chtěli pomoct tak ani nevím jak se taktuje ;( - omlouvám se...
P. S. ještě jednou děkuji
jůlie L (7)|7.1.2013 20:38
Nemá to smysl
lavjoy (1628)|8.1.2013 08:19
Ano,zde smysl moc taktovat nemá.K té kartě je ta X2 už takle overkill,nebo možná akorát
Pokud máš slušnější desku a po upgrade biosu umí některé Athlony II,tak bys dalo uvažovat o novém cpu + grafiku + možná i zdroj.
Vitenuto (287)|8.1.2013 17:58
Aha tak děkuji... můžu se zeptat proč to nemá smysl? Nezrychlilo by se to nebo by se to nevyplatilo? Děkuji
lavjoy (1628)|8.1.2013 22:42
Výkon pc pěti sty mhz nenaženeš.Poku něco brzdí,tak možná disk.Poku je pc používán ke hrám,viz výše.
Vitenuto (287)|9.1.2013 19:50
Aha tak dík... Škoda no.... ale dík