reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AC Accelero S2 - zkušenosti + prosba o pomoc

Milivoj_b (32)|27.6.2007 07:10
Tak mi včera konečně dorazilo Accelero S2 a já mohl vyhodit hlučný větrník z mé Leadtek GF7600 GT. Nainstaloval jsem (velmi, velmi jednoduché), dokonce se ani nedostavil problém s nelepícími pasívy na paměti, na který jsem byl s diskuzí na netu připraven. Po zapnutí krásné ticho.

Po spuštění RivaTuneru se ale dostavilo zklamání - teploty v defaultu byly cca o pět stupňů vyšší než se stock chladičem na 60%, a po chvilce trápení v 3d Marku se počítač zresetoval. To jsem po všech těch oslavných recenzích věru nečekal. Skříň mám, myslím, větranou dobře - Thermaltake Matrix s jednou stodvacítkou vpředu, druhou vzadu a třetí ve zdroji.

Situace se změnila po domontování dalšího 120mm přímo na chladič - fouká přímo na obě heatpipe, při 800 otáčkách ho téměř není slyšet, teplota v idle je teď kolem 40 stupňů a ať jsem se snažil jak chtěl, přes pětapadesát stupňů jsem ji nedostal. Takže nakonec přece jenom spokojenost, i když ne 100%.

ALE!!! Přesto, že jsem samozřejmě utahoval všechny postupně a s citem, ozvalo se po chvíli zlověstné lupnutí a s hrůzou jsem zjistil, že jednomu ze šroubků držících blok na jádře prostě ustřelila hlavička. Teď drží chladič jen na třech plus plastových příchytkách na kartě, a protože pochybuji o úspěšnosti případné reklamace, mám prosbu na další případné majitele tohoto chladiče (kteří ještě nenamontovali, sundat bych ho mohl sám, ale nechce se mi, když drží a funguje) - našla by se dobrá duše, která by změřila rozměry toho šroubku, abych mohl začít shánět náhradu?
SCUTERJ (85)|13.8.2007 23:43
Sice mám S1,ale myslím že ty šroubky budou stejný. Pokusim se to přeměřit a napíšu,měl jsem tam i jeden navíc ,ale kdybych ti ho poslal poštou tak by to byl nejdražší šroubek v republice :D
SCUTERJ (85)|13.8.2007 23:48
Mimochodem není na té 7600 taky nějaký regulátor napětí?? Já mám 1950 Pro a měl jsem stejný problém,vyřešil jsem to taky montáží 12 cm fan a pohoda. Jinak tenhle chladič potřebuje dobrou cirkulaci ,pak je to paráda.
SCUTERJ (85)|14.8.2007 16:38
Tak že šrobek je 2 mm silný a 7mm dlouhý a jinak mám dva plonkový :)