Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: Víkendová diskuze: Nejočekávanější technologie

Neregistrovaný

O
    l
    e
    d
    !
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od unnamedic Zobrazit příspěvek
    Nejočekávanější technologie je kompletní digitální ovládaní úřadu.... A teď mě můžete ukamenovat
    Digitální ovládání úřadu existuje již dávno, jenom chybí propojení mezi úřady, protože každý úřad spadá pod jiné ministerstvo a každé ministerstvo je svůj vlastní vesmír.

Co se týká cloudu, tak to je na úřadech velký mor, protože cloudová aplikace je z principu o dva řády horší než desktopová a je rozdíl v odezvě na server do sklepa na úřadě nebo na server do Prahy. V praxi se u cloudu projevuje 30 % produktivita práce úředníka než s klasickou aplikací, polopaticky jsou 3x delší fronty.

- - - - doplněno - - - -

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    No já bych nejvíce byl rád za nějaký posun v oblasti baterií (mobily, tablety, Notebooky, ... .).
    Pořád je to slabota. Je to otrava mít doma samou nabíječku a pořád nabíjet a nabíjet všechna ta zařízení.
    Tak to si nedělej marné naděje, na akumulátorech se pracuje již od roku 1859 a zatím kde nic tu nic.

Neregistrovaný

Těším se na nové procesory Hasswell a AMD grafiky Sea Islands, protože si konečně plánuji na jaře pořídit stolní pc a tak bych tam rád něco novějšího. Jen mi trochu přijde, že se tam od dnešních součástek velký pokrok nekoná, nebo snad jo? A s tím, že posouvají uvolnění na trh pomalu k létu moc nevím, jestli vůbec má smysl na novější technologie čekat...
    Těšíte se na Haswell? Já vůbec - nemám rád monopoly, právě Haswell možná éru monopolu, minimálně na čas, odstartuje. Kupovat úplně žhavé a čerstvé novinky nedoporučuji, výrobcům trvá i kvartál, než jejich produkty dožene adekvátní podpora a často vzniká zmatení jazyků (fullATX+Trinity) - takže novinky ano, ale pozor na bezhlavost a zprávy o (r)evolucích...

- - - - doplněno - - - -

Těším se na nové procesory Hasswell a AMD grafiky Sea Islands, protože si konečně plánuji na jaře pořídit stolní pc a tak bych tam rád něco novějšího. Jen mi trochu přijde, že se tam od dnešních součástek velký pokrok nekoná, nebo snad jo? A s tím, že posouvají uvolnění na trh pomalu k létu moc nevím, jestli vůbec má smysl na novější technologie čekat...
    Těšíte se na Haswell? Já vůbec - nemám rád monopoly, právě Haswell možná éru monopolu, minimálně na čas, odstartuje. Kupovat úplně žhavé a čerstvé novinky nedoporučuji, výrobcům trvá i kvartál, než jejich produkty dožene adekvátní podpora a často vzniká zmatení jazyků (fullATX+Trinity) - takže novinky ano, ale pozor na bezhlavost a zprávy o (r)evolucích...

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Dash-POWER(CZ) Zobrazit příspěvek
    Já se těším na technologii bezdotykového ovladaní Leap Motion. Dokážu si to představit v mnoha odvětvích jak v 3D průmyslu (3ds max, Zbrush, Maya...) pro řízení a orientaci kamer v prostoru, popřípadě sculpt nástrojů, tak v ovládaní například kiosků. Tato technologie si myslím že by rozšířila větší možnosti, jak ovládat nejen počítač. Těším se až mi zamrzne win nebo max, a mě nezbyde nic jiného než ukázat před monitor prostředníček, který vyhodnotí zmíněné zařízení Leap Motion jako klávesovou zkratku ALT+F4 .

Další technologie na kterou se těším, je ovládání PC/NTB hlasem, resp. hlasové příkazy pro práci se soubory, složkami a nejlíp i aplikací. Samozřejmě ze začátku by jsme museli příkazy diktovaly "strojově". Což si nedovedu představit kdybych měl nadiktovat, kde se soubor nachází někde hluboko v adresáři C:\Program Files... . Až bude počítač nebo algoritmus rozumět lidské řeči a pochopit význam věty, o což se snaží IBM, tak to teprve bude fungovat spolehlivě a rychle.
    Ovládání PC/NTB hlasem?? To jsi cca 17 let za vývojem. To měl už OS2 Warp4 Marlin v roce 96.

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

OLED již dlouho

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Ovládání hlasem není špatné, teď to zavadí u televizorů, tak snad časem to dojde k "složitějšímu" PC, ale než "strojově" říkat cestu souboru, to budu radši klikat a myslím, že mnoho dalších uživatelů.
    Jinak bych chtěl dotykové ovládání, které není tak omezené. Možná to je Androidem, ale mnoho věcí mi tam chybí, hlavně něco jako pravé tlačítko myši, kde by byly různá nastavení (neříkám kompletní nastavení, ale některé základní věci a specifika pro různé aplikace).

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

1) nové displeje typu barevný e-ink (něco jako Mirasol) s minimální spotřebou (u mého mobilu je největší žrout disple - 70-80%)
    2) baterky na principu kapacitorů (nanotechnologie, uhlík, šetrné k prostředí, životnost, rychlé nabíjení)

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

nejocekavanejsi technologie? nahrada stavajicich pohonych jednotech a jejich paliv ... kdyz si vzpomenu kolik ma spotrebu jeden motor u 737 na hodinu letu ....

neregistrovany_henkye

Ač už je dávno po víkendu, rád přispěji troškou do mlýna ...
    Očekávám (ač naivně), nějaký průlom v grafice na PC hrách. To, co se stalo za uplynulý roky, kdy PC dostalo NESKUTEČNOU šanci vytřít zrak všem konzolím a TRESTUHODNĚ ji nevyužilo, považuji za největší možný fail. Zdá se mi, jako by všechno kolem grafiky byl neskutečný bloat. Od windows, po directx, ovladače (nárůst výkonu o desítky procent v nové verzi, WTF?!) až po herní vývojáře. Jako by se využíval jen zlomek potenciálu dnešního HW.
    Takže čekám, až se objeví někdo geniální, kdo vytvoří úplně novej revoluční engine, nezávislý na windows, directx a ideálně i ovladačích.
    Osobně už jsem z vlaku novinek v tomto poli vyskočil dávno, ale vzestup PC bych i z povzdálí sledoval s velkou radostí.
    PS:
    A konec konců, tohle se dá aplikovat i mimo grafiku. Např. proč OS startuje stejně, né-li déle než před 10ti či více lety na násobně lepším HW? Opravdu toho nabízí tolik navíc?
    Java v mobilech?!

Takže zapracovat na softwaru pánové a dámy. Zbavit se všech vrstev nad vrstvami. Jako třeba:
    OS: sandbox nad HW -> browser: sandbox nad OS -> flash: sandbox nad browserem atd atd ...

Toť můj sen, peace .-)

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Technologie Star Treku
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 12-05-2013, 10:50
  2. Víkendová diskuze: Boomerangové technologie
    Reakcí: 96
    Poslední příspěvek: 06-09-2012, 22:00
  3. Víkendová diskuze: Čekáte na nové technologie?
    Reakcí: 40
    Poslední příspěvek: 10-04-2012, 23:26
  4. Víkendová diskuze: Využíváte bezdrátové technologie?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 22:19
  5. Víkendová diskuze: Vaše nejočekávanější hra
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 49
    Poslední příspěvek: 03-11-2009, 23:41