Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2011

Co chci upgradovat: MB, CPU, RAM, SSD

Aktuální konfigurace: MSi P67A - G43 B3
    Kingston HyperX blu XMP 1600MHz 2x4gb
    i3 2120, Gelid Solution Tranquillo rev. 2
    Sapphire HD7850 OC 2GB
    Seasonic S12II Bronze 520W

Další komentář:
    Jedna se o herni PC.
    Udelal jsem si strucny navrh co bych asi tak koupil. Mam naplanovane, ze upgraduju asi tak v breznu. Slysel jsem, ze se ma objevit nova generace procesoru Haswel s novou patici tak jestli nemam treba pockat.
    MB - neco od Asusu ci ASrocku, ale spise Asus. Rikal jsem si, ze na desce nebudu setrit takze klidne neco pres 4000Kč
    CPU - tady asi neni o cem premyslet, koupil bych i5 3570K. Na hry je to nejlepsi volba, rekl bych.
    RAM - nejspise asi nejaky Crucial Tactical
    SSD - videl bych to na Crucial M4 128GB nebo Samsung 840 Series 120GB

U SSD a ramek si nejsem jist jestli mi vyjdou penize. Konec koncu do brezna je jeste dost casu neco nasetrit. Kdyztak bych SSD zatim vynechal. Delam si predbezny soupis co upgadovat, uz se na to chystam docela dlouho.

Diky za pripadny rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Když prodáš ten základ budeš mít víc peněz ale rozhodně bych počkal,ten tvuj počítač má dostatečný výkon a taky se to může jakkoli vyvinout treba haswell,spis urcite bude drahej,potom třeba zlevní IB bridge nebo tak.... Ale jestli chceš upgradovat teď tak Maximus V +i5-3570K+Crucial M4 128gb+Scythe Mugen 3+Corsair Vengeance vyber si jaký chceš,já kupoval 2x4gb černý a asi si doukoupím ještě dvě červený aby to ladilo ,mám totiž stejnou desku.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Já bych chladič nechal... Tranquillo je slušnej... a kdyby náhodou někdy v budoucnu nestačil (a myslím, že se to nestane), tak může dokoupit kdykoli.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

trosku som to nepochopil: mas RAM 2x4GB a chces urobit upgrade na 16GB? tych 8 GB ti je malo na hry?

Registrace
    Apr 2011

Ne je to kvůli vzhledu, 8gb samozřejmě stačí a jo tranquillo je slušnej já si nevšim že zatím i3 ještě něco píše.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

Citace Původně odesláno od Matherdet Zobrazit příspěvek
    Ne je to kvůli vzhledu, 8gb samozřejmě stačí
    Kvoli vzhladu? To mate priesvitne skrine do ktorych sa pocas hrania pozerate? Alebo som nieco nepochopil

Registrace
    Apr 2011

Teď ne,ale někde si seženu boční plech z průhlednýho fractalu a koupím ten pás LED světel od NZXT A bude hotovo ach jo dal jsem do toho 20000 a ještě nemám ani grafiku a druhej disk. Do konce roku to snad dokončím a bude to vypadat fakt úžasně

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

Aha, ja som z takychto somarin uz vyrastol Vlastne ani som nemal z coho, pretoze nejake tuningovanie elektroniky mi nikdy nic nehovorilo. Pre mna PC ma plnit funkciu, na ktoru je urcene...nic viac, nic menej. A to, aby to svetielkovalo a podobne, tak pri hrani sa hadam vsetci pozeraju na obraz a nie do skrine, ze ake tam su RAMKy a podobne Tak tomu hovorim upgrade RAMiek...z 8GB na 8GB Ty blaho, no nic...
    Naposledy upraveno uživatelem erik555: 11-01-2013 v 16:34

Registrace
    Apr 2011

Z 8 na 16 a kdyžtak aspoň ten vzhled přidá na ceně až budu to PC prodávat

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

Tak dobre, ty ano, ale v tom prvom prispevku som sa pytal na mike033, co mieni upgradnut v RAMkach, ked tam ma 8GB bohate postacujuce na hranie.
    Mna by si tym vzhladom neohuril...skor dobrou cenou ;-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Matherdet Zobrazit příspěvek
    Když prodáš ten základ budeš mít víc peněz ale rozhodně bych počkal,ten tvuj počítač má dostatečný výkon a taky se to může jakkoli vyvinout treba haswell,spis urcite bude drahej,potom třeba zlevní IB bridge nebo tak.... Ale jestli chceš upgradovat teď tak Maximus V +i5-3570K+Crucial M4 128gb+Scythe Mugen 3+Corsair Vengeance vyber si jaký chceš,já kupoval 2x4gb černý a asi si doukoupím ještě dvě červený aby to ladilo ,mám totiž stejnou desku.
    Chces rict, ze kdyz prodam stavajici sestavu tj. MB, CPU a RAM tak budu mit vice penez? Chtel bych totiz puvodni sestavu (MB, CPU, RAM a pozdeji i GK) dat bratrovi. Zatim nechci upgradovat, je to jen spekulace co bych asi tak v blizke dobe mohl koupit a jestli vubec, vzdyt Brezen je jeste daleko a nevim jaky novinky vyjdou na trh takze je taky dost mozny, ze az po mature neco koupim. Nevim nevim no.
    Jinak na tu Maximus V jsem se dival a stve me, ze je to mATX. Ja mam rad klasicky format a ne kdyz je to vsechno na sebe namackany. Urcite je to hodne dobra deska, ale jsem vybiravy

Citace Původně odesláno od erik555 Zobrazit příspěvek
    trosku som to nepochopil: mas RAM 2x4GB a chces urobit upgrade na 16GB? tych 8 GB ti je malo na hry?
    Puvodni sestavu chci dat bratrovi tak proto novy RAM.

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Zde žádný upgrade smyl jako že celý teda za mě NEE.Když už,tak jen cpu a SSD

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Jaksi nechápu smysl tohoto upgrade, kdy chceš kupovat polovinu věcí co už máš znovu. Je pravda, že lowend deska od MSI je většinou poukázka na problémy, ale pokud ti funguje, nevím co řešíš. Kingstony jsou předpokládám 1,65 V, což je sice víc než by mělo být v kombinaci s Intelem, ale pořád je můžeš provozovat na 1333@1,5 V nebo zkusit stabilitu 1600@1,5 V. Jedinou slabinu (na hry) vidím v procesoru. Vzal bych rozhodně 2500K a pohnul si s jeho objednáním, jelikož se doprodávají. Jakožto procesor starší řady Sandy Bridge má ještě přiletovaný tepelný rozvaděč (to je ta část, která je v kontaktu s chladičem) k čipu pro dokonalý přenos tepla. 3570K místo přiletování má teplovodivou pastu nejhorší kvality, se kterou budeš mít vysoké teploty s jakýmkoliv chladičem už u nového procesoru a s časem bude pravděpodobně ještě degradovat. Jediné, co s tím jde udělat, je fyzicky procesor upravit (odříznout rozvaděč, odstranit kurvítko v podobě odpadní pasty, dát místo ní Collaboratory s příměsí kovu, upevnit rozvaděč zpět na místo epoxidem), což je jednak drbačka, při které hrozí zničení procesoru, a samozřejmě přijdeš o záruku. Opravdu nechápu, jak někdo, kdo se o problematiku aspoň trochu zajímá, může doporučovat 3570K. 2500K díky tomu, že je možné ho chladit, jde obecně přetaktovat o dost výš na to, aby se bohatě kompenzoval o pár procent nižší výkon starší řady při stejné frekvenci. A krom toho nejspíš i dýl vydrží, když nebude celý život v zátěži lítat na 80 stupňů.
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 11-01-2013 v 18:15

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2011

Chci Highend tak proto upgrade a dalsi veci je to, ze budu puvodni sestavu davat bratrovi, ne hned, ale urcite do letnich prazdnin. Jsou to jen spekulace co do budoucna, nerikam ze to budu kupovat ted hned.

EDIT: Rikas tedy, ze pokud i5 tak radsi 2500K z duvodu chlazeni? Kdyz to tady ctu tak celkem dost lidi tu doporucujou 3570K. Ale jinak jsem zaslechl, ze ty IB topi vic no.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Při přetaktování a zvyšování napětí narazí ta špatná pasta v IB rychle na své limity a je pak téměř jedno, jaký máš chladič, jelikož přenos vázne jinde. V základním stavu bude vpohodě, ale to pak nemusíš kupovat taktovací verzi procesoru. Jenže jakou jinou koupit, když ten >GHz v rezervě by byl hřích nevyužít. Logickým vyústěním rovnice je 2500K, které při tom taktování i uchladíš. Proč ostatní doporučujou 3570K? Asi proto, že viděli, že ho doporučují ostatní, jinak to vysvětlit neumím. Případně jsou to hardcore moddeři, u kterých je samosebou, že kašlou na záruku a 3570K si upraví.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09
  3. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč