reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problemy s ovladaci DVD a BD

Georginek (2957)|12.1.2013 17:37
Zdravim, potreboval bych poradit.

Po kazdem startu PC v prohlizeci udalosti se objevi
Načtení \SystemRoot\SysWow64\drivers\pfc.sys bylo zablokováno kvůli nekompatibilitě s tímto systémem. Požádejte dodavatele softwaru o kompatibilní verzi ovladače.
Nepodařilo se načíst ovladač \Driver\pfc pro zařízení IDE\CdRomHL-DT-ST_DVDRAM_GH22LS50________________TL03____\6&cfb08f6&0&1.0.0.
Nepodařilo se načíst ovladač \Driver\pfc pro zařízení IDE\CdRomHL-DT-ST_BD-RE__BH10LS38________________1.00____\5&2cc8a95a&0&2.0.0.
Načtení \SystemRoot\SysWow64\drivers\pfc.sys bylo zablokováno kvůli nekompatibilitě s tímto systémem. Požádejte dodavatele softwaru o kompatibilní verzi ovladače.


Kdyz spustim Lightscribe panel, u BD mechaniky je chyba.

Online napoveda protokolu udalosti je pouze ze dvou chyb ale moudrej z toho nejsem http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/3164.event-id-219-windows-kernel-pnp.aspx

Dekuji! :rolleyes:

Jestli to ma vubec smysl resit, pac na webu mrkvosoftu je : It is safe to ignore the message, and no action needs to be taken.

Jenze ta chybu u Lightscribe software mi prijde divna......
[ATTACH=CONFIG]27781[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27782[/ATTACH]
Výstřižek1.JPG Výstřižek2.JPG
Georginek (2957)|21.1.2013 17:33
[ATTACH=CONFIG]27860[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27861[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27862[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27863[/ATTACH]Toto svinstvo zpusobuje nekdy zasek startu systemu.

A ted co s tim? Horni obrazky z Lightscribe se mi podarilo opravit reinstalaci na novejsi verzi. Nicmene chyby v prohlizeci udalosti jsou tam porad.

Prikladam screeny ze spravce zarizeni


Ve spravci se nyni objevuje
Načtení \SystemRoot\SysWow64\drivers\pfc.sys bylo zablokováno kvůli nekompatibilitě s tímto systémem. Požádejte dodavatele softwaru o kompatibilní verzi ovladače.
Nepodařilo se načíst ovladač \Driver\pfc pro zařízení IDE\CdRomHL-DT-ST_BD-RE__BH10LS38________________1.00____\5&2cc8a95a&0&2.0.0.

Načtení \SystemRoot\SysWow64\drivers\pfc.sys bylo zablokováno kvůli nekompatibilitě s tímto systémem. Požádejte dodavatele softwaru o kompatibilní verzi ovladače.
Nepodařilo se načíst ovladač \Driver\pfc pro zařízení IDE\CdRomHL-DT-ST_DVDRAM_GH22LS50________________TL03____\6&cfb08f6&0&1.0.0.


Jelikoz jedna mechanika je pripojena na Silicon Image ( doplnkovy radic ) a slysel jsem, ze pomuze nainstalovat AHCI Base Setup od SiliconImage, naisntaloval jsem to ALE

zmenil se ovladac systemu z msahci na msgahci a vsechny disky se tvarili jako SCSI - takze u zadneho z nich nefungoval SMART, informace o discich nebyly v zadnem programu dostupne a programy pro SSD hlasili, ze zadny SSD disk neni pritomen.
Tak jsem zpatky zase nainstaloval RST.
2.JPG 3.JPG Výstřižek.JPG Výstřižek1.JPG
Georginek (2957)|8.2.2013 21:44
Tak problem sem stale nevyresil. Uz nevim co mam delat.. :mistake:mistake

Pri startu systemu se W7 zaseknou pri uvitaci obrazovce........HDD Ledka problikava ve stejnem intervalu, nic se nedeje. Muzou za to ty mechaniky. Nicmene, dela to, i kdyz je zapojen pouze DVD nebo pouze BD, tak dohromady. Ty chyby ve spravci jsou porad stejny.
Zkousel jsem ovladac msahci, iastor, zkusil jsem i RST, dale pak smgAHCI.....

Mel jsem puvodne zapojenou DVD mechaniku na ICHR10 a BD na SiliconImage, jelikoz ma deska "jen" 6 SATA a 2 SiliconImage, z toho funguje pri "normal modu" jen jeden port.

Zkousel jsem to ruzne prepojovat, jednu nechat na ICHR10, pak zas obe na ICHR10, ale je to porad stejny..........

Dokonce se mi stalo - dneska 2x ze se PC pri standartni praci ve Woknech cca na 15sekund zaseklo.......a pak najednou zmizela mechanika ( pripojena na ICHR ) a vse slapalo dal, po restartu ji ale BIOS pri POSTu nedetekoval a pri nabehu systemu se neukazala. Pak sem to vypnul, zapnul a zase se tvarila jako ze tam je....... Bylo to na Iastor a RST s kombinaci smgAHCI ( nejakej hybrid AHCI ovladacu pro SiliconImage ) :cry:cry

Googlil sem jak idiot a nic sem nenasel.... :mistake:mistake:stupid:stupid:runaway:runaway:runaway
Georginek (2957)|13.2.2013 17:42
Sakra, co ja s tim klumpem budu delat. Pro zmenu dneska pri vypinani Windows a pri posledni zprave "Vypinani", se disky normalne vyply, ale zdroj bezel.
No, samozrejme, ze za to mohla ta BD mechanika..... Po vypnuti natvrdo a znovuzapnuti BIOS pri POSTu nedetekoval zadnou mechaniku ( jako by tam nebyla ), nasledoval 3 zapnuti woken, vypnuti a nic...... teprv, kdyz sem prohodil SATA kabely i mechanik, tak to detekovalo normalne.......
To mi reknete, co tam muze bejt za blbost..... :mistake:mistake:mistake:mistake:angry:angry
Salamander (6177)|14.2.2013 18:52
nejakej novejsi firmware te mechaniky k dispozici neni?

Na jakym radici to mas teda pripojeny? ICH nebo Sil?
Georginek (2957)|14.2.2013 19:25
Mam tady ten programek ODD Firmware check, ale nic to nedetekuje. Kdyz sem mechaniku poprve zapojil, stahnul sem nejnovejsi. Ted mluvim od ty BD.
DVD sem neaktualizoval ( kdyz sou obe od LG ), tak by ten programek mel vyhledat firmware pro oba, ne?

Ted jsou obe propojeny na ICH.
Salamander (6177)|14.2.2013 19:33
ODD Firmware check ? co to sakra je? :D
kevin00 (10238)|14.2.2013 19:49
A co tu mechaniku prostě poslat na reklamaci či jí vyzkoušet v jiným kompu :idea
Georginek (2957)|14.2.2013 19:55
Jinej komp se sedmickama tu nemam. Mozna pristi tejden to muzu zkusit.

Jenze tu stejnou chybu dela i to DVDcko......

Bohuzel, jake chyby delala sama DVDRAM predtim nez sem zakoupil BD nevim.

http://lg-odd-auto-firmware-update.software.informer.com/


Napadlo me vyzkouset cistou instalaci na jinym HDD, co mam v kompu, akorat je to hroznej vopruz......
Salamander (6177)|14.2.2013 19:56
[QUOTE=kevin00;525989]A co tu mechaniku prostě poslat na reklamaci či jí vyzkoušet v jiným kompu :idea[/QUOTE]

neblazni, to je moc narocny :D
Georginek (2957)|14.2.2013 20:03
Jak rikam, nemam tu zadnej komp s Windows7. Na XP slape normalne
kevin00 (10238)|14.2.2013 20:04
[QUOTE=Georginek;525990]Jinej komp se sedmickama tu nemam. Mozna pristi tejden to muzu zkusit.[/QUOTE]

HW chyba se na jiném oper. systému než-li na Win7 neprojeví, já zapomněl :D :D


[QUOTE=Georginek;525990]Jenze tu stejnou chybu dela i to DVDcko......
Bohuzel, jake chyby delala sama DVDRAM predtim nez sem zakoupil BD nevim.[/QUOTE]

Počkej tobě už chybuje jedna mechanika a bez řešení chyby si koupíš mechaniku o xxx peněz dražší, aniž bys zjistil, jestli Ti třeba neumřel řadič na desce ? Hmm ... :D :D
robky (3195)|14.2.2013 20:18
Jak píše kevin, keď ti mechaniku nedeteguje ani bios, tak si novou inštaláciou nepomôžeš ....

..... predpokladám, že sa bavíme o zostave v tvojom podpise ..... čo zrušiť OC ? Môže to byť jednou z príčin :notsure
Georginek (2957)|14.2.2013 20:19
[QUOTE=kevin00;525994]HW chyba se na jiném oper. systému než-li na Win7 neprojeví, já zapomněl :D :D




Počkej tobě už chybuje jedna mechanika a bez řešení chyby si koupíš mechaniku o xxx peněz dražší, aniž bys zjistil, jestli Ti třeba neumřel řadič na desce ? Hmm ... :D :D[/QUOTE]


Ti rikam, ze sem to zkousel na XPckach - ale jen na skok. Co na tom mam jako zkouset? :o

Ja nevedel, jestli ta mechanika predtim chybovala!!!! Jestli byla ve spravci nejaka hlaska.......... To sem zjistil az kdyz jsem zacal resit problemy s pripojenim BDcka.....a zaclo to
Kazdopadne sem nepozoroval chyby typu - zaseky pri startu, pri POSTu nenalezeni mechaniky, zmizeni mechaniky pri spustenem OS.

Radic podle me neumrel, pac HDD fungujou normalne.....

PS: Ale chlapciiii, me ji nedetekoval jen parkrat. Ted to zase jede normalne......


O te instalaci jsem mluvil proto, ze jsem cachroval s radicem disku-respektive ovladacema ( nekolikere instalace, iastor,msahci,smgahci a dalsi odrudy ) - tak jestli to tim nahodou nemuze byt.

OCckem to neni. To sem zkousel.
kevin00 (10238)|14.2.2013 20:27
Ok, začneme zcela od začátku. Jedná se o základní desku Asus P5Q Deluxe ? V první řadě odpoj obě mechaniky a aktualizuj ovladač chipsetu a řadiče Marvell.
Georginek (2957)|14.2.2013 20:31
Dobra tedy. Ano jedna se o Asus P5Q Deluxe.
Ovladace chipsetu jsou aktualni a Marvell taky. Uz sem jich zkusil mraky.

Udelam to radsi znova....
Takze Marvell ze http://www.marvell.com/support/downloads/search.do
a chipset z intelu.....
r34ktor (7477)|15.2.2013 09:57
Marvell bych do toho netahal. Na desce je osazen pro podporu IDE a eSATA.

SiI je určen pouze pro HDD. Mechaniky se k němu nedoporučuje připojovat (viz manuál).

Pfc.sys dělá ve Windows Vista/7 bordel. Odstranit. Také zkontroluj další možné problematické horní/dolní filtry.

Aktuální firmware pro LG BH10LS38 stáhneš např. z řeckých stránek podpory. Ale neřeší nic podstatného (viz readme).
Georginek (2957)|15.2.2013 23:01
Takze aktualizaci MArvell teda neinstalovat?

Tak to s tema mechanikama jsem asi prehlid ( ze se nedoporucujou pripojovat na SiI )

Ten pfc.sys uz jsme podle toho navodu chtel odstranit davno, jen jsem si nebyl jiste, ze mi to nejak nezmrsi system :D Tak se do toho pustim.


Na horni/dolni filtry sem taky uz koukal, ale nechtel jsem to menit..... tak to asi vozkousim.

Mam predtim odpojit ty obe mechaniky, nebo muzou zustat pripojene?
r34ktor (7477)|16.2.2013 13:47
[QUOTE=Georginek;526140]Takze aktualizaci MArvell teda neinstalovat?[/QUOTE]
Klidně můžeš, ale na řešený problém to nebude mít žádný vliv.

[QUOTE=Georginek;526140]Mam predtim odpojit ty obe mechaniky, nebo muzou zustat pripojene?[/QUOTE]
Pokud myslíš před deratizací systému, tak mohou zůstat klidně připojené.
Georginek (2957)|16.2.2013 15:56
Vynikajici.
Po smazani pfc.sys + pfc z registru, naslednem smazani upper/lowe filters, odinstalovanim mechanik a restartu, vsechny chyby zmizely. Diky panove - byl to horor. Ted sem zvedavej, jestli to bude slapat.