reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade pameti co je dulezitejsi??? Znacka / Dual kit / CL???

Psichi (2)|15.1.2013 17:50
Dobry den,

pred par lety jsem do hardwaru celkem hodne delal (ted uz to nejni takova slava tak se vas radsi zeptam).
Mam starsi pc a chtel bych ho trosicku rozhejbat kdyz na to mam ted cas. Mam v nem dual kit 2x1Gb Kingston DDR2 800Mhz, (Kingston KVR800D2N5K2/2G) a chtel bych je rozsirit na maximum co mi dovoluje deska a to sou 4Gb. Bohuzel jsem nikde v manualu od desky nenasel jestli zvladne 2x2Gb, takze radsi pudu do varianty 4x1Gb, ale je problem ze nemuzu najit dual kit od kingstonu kterej by mel CL5 jako mam ja. (Nebo muzu najit, ale sou to zase uz lepsi pameti s chlazenim atd a nejakou tu stovku drazsi... Coz je jednak zbytecne a za druhe uz by to teda stejne nebyla ta stejna pamet :D)
Takze mam nekolik variant a budu moc rad kdyz mi poradite....
Varianta 1: Koupim Kingston 1GB CL5 a Kinston 1GB CL5. Jako kazdou zvlast a ne dual kit.
Varianta 2: Koupim Kingston dual kit 2x1GB CL6.
Varianta 3: Koupim napriklad Evolve Zepellin nebo Geil Value v dual kitu 2x1GB CL5 (stim ze tyto znacky nemam moc otestovany a neznam je osobne mam rad Kingston mam s nema nejlepsi zkusenosti...)

Dekuju za Vas nazor a radu....
Salamander (6177)|15.1.2013 18:20
Co mas za desku?
Na 100% zvladne i 2x2GB, ale jestli chces 2x1 tak zrovna ten GeIL je vybornej, rekl bych ze lepsi nez ten Kingston :)
Ale na CZC maji Kingstony 2x1GB CL5 dokonce skladem http://www.czc.cz/kingston-hyperx-blu-2gb-2x1gb-ddr2-800/79475/produkt

Evolve urcite neber, to jsou shity.


No a jinak tu zrovna mam 2x2GB 800MHz DDRII moduly Corsair XMS s CL5 kdybys měl zájem :)
Psichi (2)|15.1.2013 18:53
Jj to sou ty s tim chlazenim na ty sem koukal, ale prislo me to zbytecne o 200Kc drazsi nez ty bez chladice :D Pocitam ze tak za rok-dva stejne koupim neco novejsiho. Obcas trosku blbne procesor, ale ted nejsou penize a ja sem jeste aspon na 14dnu nemocnej tak mam zase jednou cas se v tom vrtat a bavi me to :D

Jinak pokud ses z Brna nebo nekde okolo muzu je testnout zalezi kolik bys za ne chtel :D

Je to tak ze kompletuju 2 pocitace v jednom je deska od Asusu myslim ten sem skladal sam tam je vsechno celkem dost kvalitni ta by asi tu 2x2GB zvladla, ale ten ted nemam u sebe. A druhej je komp od Aceru (kterej koukam mas obzvlast rad) Aspire E380-XC6L v kterym mam prave 2GB o 800Mhz psal sem na podporu do aceru, protoze k nemu nemam zadny info a deska je primo acer, ale na netu o ni nic moc nenajdes :D A dvakrat mi odepsali ze deska zvladne ramky max 1GB na 667Mhz takze je to takovy divny :D nejvic sem se o tom dovedel z webu kingstonu: http://www.kingston.com/en/memory/search/Default.aspx?DeviceType=2&Mfr=ACE&Line=Aspire&Model=33991
johny__g (6387)|15.1.2013 19:19
Podle Acer supportu ta deska zvládne max. 4 GB. To že ti psali 1 GB možná bylo myšleno na slot, což sedí. A frekvence se už nastaví jak bude potřeba. Pokud tam máš teď 800 MHz, určitě kup stejnou.
Salamander (6177)|16.1.2013 23:02
[QUOTE=Psichi;523423]Jinak pokud ses z Brna nebo nekde okolo muzu je testnout zalezi kolik bys za ne chtel :D
[/QUOTE]

Jo, jsem z Brna, tak se muzeme nejak domluvit ... ty pameti bezi naprosto v pohode (i prave v tomhle okamziku :D) A myslim ze kolem 5-6 stovek by byla za ten kit rozumna cena