reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Öpakující se restart,nemožnost načtení biosu

Neregistrovaný (0)|15.1.2013 18:24
Tazatel: Petaksmetak

Znění dotazu: Dobrý den,

prosím o radu jak postupovat. NA vlastním PC se poslední dobou začlo projevovat, že po startü,kdysi PC sám prozkoumává HW atd, se PC restartoval, poté vše bez problému najelo. Přisuzoval jsem to tzv. OC genie, kdy se má sám PC přetaktovat. (tlačítk na desce)

Poslední dobou se stalo,že PC se takhle restartoval třeba 5-10x než naběhnul. ¨Dneska se restartoal asi tak 20x,tak jsem se rozhodl funkci vypnout. Pc se ošem stále restartoval, a asi na po 10té jsem se dostal do win.
Zkusil jsem teda opět restart,zda-li to najede a nic. Stá¨le restarty....na desce se na displeji píší nějaké hodnoty, zasekne se na čísle 69.
Resetoval jsem cmos a bohužel nic. Zkoušel jsem odpojit disky a rovněž nic.
Občas se mě podaří dostat na logo desky, kdy pak oznámí nalezen HW a jestli chci spustit bios či pokračovat. Bios bohžel ale nenaběhne.
Zasekne se to na černé obrazovce, dole je kod B4.

Prošel jsem si manuál,ale žádné kody tam psané nejsou, na webu je taky jen manuál.

Nevíte co s tím? Reset cmos nic,nenajede ani bios...

HW:
deska MSI-X79A-GD45
CPU: core i7 3930K
ram 4x4GB Kingstone 1860Mhz
GPU: GTX 660

více nevím. Vše je v záruce, bohužel nejsem s¨chopen otestovat komponenty jinde, socek 2011 nemá nikdo známý.

Děkuji za rady.
johny__g (6387)|15.1.2013 19:22
Zkusit jiný zdroj a kdyžtak reklamace. Jinou možnost nevidím. Osobně bych tipoval vadnou desku.
Neregistrovaný (0)|15.1.2013 20:23
Mno zdroj se mě nezná moc pravděbodobný....jedná se o OCZ ZX 1000W.Schválně jsem vybíral kvalitní....spíše se přikláním k desce. Chvíli se mě podařilo rozjet win7 a pc byl okej...prostě bez problému. Restart, nahlásil chyba boot disku, dal jsem enter a znovu najeli win.Po dalším restartu¨, nekonečné restarty....

štve mě že nevím co to říká deska...bliká spoustu věcí, a pak se zasekne a restart...právě jsem vše vyndal, čistím, zkusím pomalu přidávat komponenty.