reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Excel 2010 - Barevné označení rozdílu buněk

bruma99 (13)|17.1.2013 23:39
Zdravím,
chvíli jsem si s tím lámal hlavu, prohledával internet a nakonec se rozhodl zkusit se poradit zde. Můj problém je následující.

V excelu mám dvě řady čísel. První řada třeba:
[TABLE="class: grid, width: 200, align: left"]
[TR]
[TD="align: center"]100[/TD]
[TD="align: center"]35[/TD]
[TD="align: center"]85[/TD]
[TD="align: center"]65[/TD]
[TD="align: center"]72[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


a pak s drobným rozdílem druhou řadu:
[TABLE="class: grid, width: 200, align: left"]
[TR]
[TD="align: center"]101[/TD]
[TD="align: center"]37[/TD]
[TD="align: center"]85[/TD]
[TD="align: center"]68[/TD]
[TD="align: center"]72[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



A co bych potřeboval?

Aby se pozadí buňky s číslem zvýšeným o jedna podbarvilo jednou barvou, číslo zvýšené o dva zase jinou barvou atd... Vždy se bude jednat pouze o zvýšení a to v rozmezí 1-4.

Dík moc za případné rady
gabera (64)|18.1.2013 10:53
Pro to je v Excelu nástroj "Podmíněné formátování" na kartě Domů (v Excelu 2007, snad to bude umístěno stejně).
Pokud si s tím sám neporadíte, napište a pošlu Vám vzor možného nastavení formátování pro Váš případ.
bruma99 (13)|18.1.2013 19:24
Přesně přes podmíněné formátování jsem to zkoušel, ale nedobral jsem se výsledku. Byl bych tedy velmi vděčný za zmíněný vzor.
gabera (64)|18.1.2013 20:50
Viz řádky 6 a 7 v příloze.
Pro podobnou práci s formáty mi více vyhovuje "Styl odkazu R1C1" - zatrhne se v "Možnostech aplikace Excel" --> "Práce se vzorci". V tomto stylu mi to připadá přístupnější. Ale v podstatě je to jedno.
bruma99 (13)|19.1.2013 00:14
Děkuji moc za radu. Ještě jsem chvíli dumal jak pravidlo použít nejen na řádek, ale i na celou tabulku (jinak řečeno pouze vyznačenou oblast s více sloupci a více řádky) a nakonec jsem přišel na to, že v klasickém zobrazení musím u pravidla odstaranit všechny $ nejen před písmeny, ale i před čísly. Nyní vše funguje dle mých představ.