Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: AMD vs. INTEL

Nováček Avatar uživatele Spr1ng
    Registrace
    Jan 2013

Ahoj, měl bych jednu otázku. Renovuji PC a jako procesor jsem si zatím zvolil INTEL i5. Každý ale tvrdí, že AMD je AMD a to je nejlepší, INTEL je předražený, tamten měl INTEL a není spokojen atd atd. Přitom testy ukazují, že INTEL je v dnešní době jednička ne ? Testy jsou podle některých co jsem slyšel zmanipulovány a hrajou pro INTEL samozřejmě. Zajímal jsem se hlavně o 8-mi jádra FX vs i5. Přibližně v cenové kategorii 4500,-. Budeme se bavit tedy o hrách. Podle mě INTEL je právě to co dnes hráči potřebují ne ? V každých testech má i5 navrch o nějakých 20% oproti AMD. Ale otázka, je třeba kupovat tak drahý procesor ? Nebo stačí nějaký levnější AMD. Hlavní výkon drží grafická karta ne ? Zkráceně, jaký je Váš názor na spor mezi AMD vs INTEL. Já zatím totiž slyším od různých známých, že když měl tamten a tamten člověk INTEL, nebyl spokojený (kdoví ale co je pravda). Kamarád skládá PC, ale prostě AMD v 3D marku apod. byl lepší. Za mě prostě nemá INTEL konkurenci, ale je třeba do něj vrážet ? Budu rád klidně i za nějaké stránky, testy apod. Děkuji předem za ujasnění
    Naposledy upraveno uživatelem Spr1ng: 19-01-2013 v 16:53
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Spr1ng Zobrazit příspěvek
    Každý ale tvrdí, že AMD je AMD a to je nejlepší
    To mi teda řekni kdo

Kamarád skládá PC, ale prostě AMD v 3D marku apod. byl lepší.
    Jo kamarád ... A jak často ten 3DMark pouštíš?

Podívej, záleží na tom co potřebuješ, AMD hraje na slušný poměr cena/výkon u levnějších procesorů s integrovanou grafikou (APU) ale co se výkonnějších procesor týče, Intel nemá konkurenci. Možná je trochu předražený, ale pořád dostaneš za svoje peníze odpovídající výkon

A špatné zkušenosti s Intelem ... jestli to byla Pentium 4 nebo Pentium D tak se vůbec nedivím, ale jinak ...

Registrace
    Jan 2013

No právě, s tím 3D markem, ne já, ale známí, kteří mají v hlavě jen AMD. A co jim na to chceš říct. Kašlu na to, INTEL je INTEL Jen kolikrát tě odradí kecy druhých
    Ale teď, vydrží taková i5 do budoucna ? Bude se držet to 4-jádro dlouho ? Když už, tak zainvestovat raději do i5-3570K než třeba moji plánovanou 3470 ?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Benbow
    Registrace
    Jul 2010

No jestli můžu přispět tak teda takhle- grafiky jsem měl od nVidia i ATI- pokaždé mě vyhovovali obě. Ale CPU jedině intel, totéž i chipsety. Stabilní to je dá se na některých platformách dobře taktovat sice jsou dražší ale za tu cenu to rozhodně stojí.

Registrace
    Jan 2013

To jo, od INTELU mě už asi nikdo neodradí. Jen pořád přemýšlím, jeslti 3470 nebo opravdu rozbít i druhé prasátko a vzít 3570k. NA kolik se dá popř. taktnout ? Vyplatí se ? Protože při 3570k by byla třeba i lepší deska. Takže to není jen o litr dražší, ale o víc...

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Tak podle me to taky zalezi na tom, jakou si hodlas koupit grafickou kartu. Pokud to bude nejaka stredni trida, tak mi prijde vcelku zbytecny hnat se za 4.5Ghz, kdyz zakladni frekvence 3470ky dnesni graficke karty stredni tridy (7850, 7870, 660) v pohode "nakrmi" A mit nebo nemit v kapse 1000 za procesor + 1000 za desku, to uz je docela rozdil.... Muzes to utratit za neco jinyho, ja bych sel nekam jist a pit

Registrace
    Jan 2013

No taky když vidím, že dnešní hry a grafárny utáhne i dobrá i3, nevidím důvod brát zatím tu 3570k. Navíc zatím mám Gigabyte HD6850
    Naposledy upraveno uživatelem Spr1ng: 19-01-2013 v 23:17

Registrace
    Jan 2013

Nemáte někdo nějaký test té i5-3470 vs FX-3850 ? Jsou to dva procesory na stejné cenové úrovni. Ale testy mezi nimi se mi nedaří nějak najít. Nějaké jsem našel, ale pro mě nedostačující. Přitom si myslím, že tyto dva by měly být snad všude. Podle mě jsou tyhle dva za dobrou cenu a výkon.

Registrace
    May 2006

Registrace
    Jan 2013

No podlě těch testů jsem byl trošku zklamaný. Ve hrách samozřejmě i5-3470 i když neměla zas takový náskok. No a ve většině aplikací na tom byli podobně nebo FX lépe díky svými 8mi jádry.

Registrace
    May 2006

kdyžtak spíš 8mi skorojádry

Registrace
    Jan 2013

No dobře tak skoro jádry A to mě právě trápí Zatím mě tedy nikdo nepřesvědčil o INTELU ! Nepočítám i7

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2011

Nemáte někdo nějaký test té i5-3470 vs FX-3850 ? Jsou to dva procesory na stejné cenové úrovni. Ale testy mezi nimi se mi nedaří nějak najít. Nějaké jsem našel, ale pro mě nedostačující. Přitom si myslím, že tyto dva by měly být snad všude. Podle mě jsou tyhle dva za dobrou cenu a výkon.
    A co ta mame co presviedcat...nemas svoju hlavu?
    Naposledy upraveno uživatelem erik555: 20-01-2013 v 16:42

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

No dobře tak skoro jádry A to mě právě trápí Zatím mě tedy nikdo nepřesvědčil o INTELU ! Nepočítám i7
    No vykon podobny, ale jestli jsem googlil dobre, tak AMD ma TDP 125W a intel jen 77W. Dneska kdyz Ti kazdej rok zdrazujou elektrinu, tak pro me je to docela padnej duvod jit do intelu a na nejaky +/- procento ve vykonu "se*e pes" A jako bonus je 3470 o kilo levnejsi nez FX8350 (na CZC)

Registrace
    Jan 2013

Svoji hlavu mám, ale čekal jsem od nich trochu více, protože pořád čtu jak je INTEL bezkonkurenční, přitom nějakou konkurenci má. Samozřejmě, že se přikláním k INTELU, ale zajímaly mě i názory ostatních. Proto tu píšu. Takže ani tak nejde o to jestli mám svou hlavu, když potřebuji i Vaše hlavy !

Ano u spotřeby je vidět znatelný rozdíl, to mě taky láká. Jinak dnes si člověk neví co má myslet. AMD poměr/cena výkon nejlepší značka, přitom když jsem se díval na ceny tak je to přesně jak říkáš 3470 je levnější, o chlup výkonnější a má menší spotřebu

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední