reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

dva HDD

G.i.k (47)|21.1.2013 19:16
Dobrý den,
kamarád je vlastníkem notebooku Sony VAIO VPCEC3M1E, který má dva sloty pro pevné disky. Rozhodl se koupit si SSD disk jako systémový a mechanický disk nechat ve druhém slotu pro data. Ovšem po odšroubování zadního krytu a vyjmutí disku jsme zjistili, že disk je ke konektorům připojen pomocí jakési "prodlužky" (viz, obrázky). Dá se zakoupit verze této "prodlužky :notsure", na kterou by šli připojit oba disky? Popřípadně kde. Konektor pro zapojení disků je pouze jeden - na pravé straně, který je vidět na obrázku.

Děkuji předem za kladné odpovědi.

[ATTACH=CONFIG]27864[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]27866[/ATTACH]

---------- Doplněno v 19:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:11 ----------

Tohle byla moje první zkušenost s výměnou disku v notebooku. Popravdě, představoval jsem si, že v každěm slotu bude výstouplý konektor pro napájení a pro data, do kterého se disk zasune a následně napevno přišroubuje do slotu. Tohle mě hodně překvapilo, nevím zda-li je to takhle normální nebo se jedná o ojedinělý případ. Omluvte tedy, pokud se jedná o banální záležitost.
1.jpg 2.jpg
zsdx (2098)|21.1.2013 19:51
Ano, 'prodluzku' lze zakoupit napr. na britskem Amazonu (Odkaz z oficialni dskuze). Ale je dost drahy :( Levnejsi by byl caddy pro zamenu za optickou mechaniku ci nejlevnejsi externi krabicka na disk.
G.i.k (47)|21.1.2013 21:19
Mno, ta cena je opravdu nepříjemná. Ovšem děkuji za cenné informace, uvidím, co se s tím dá dělat :)