reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapojení Wifi dvou routerů (četl jsem ostátní příspěvky)

Ondrys11 (3)|22.1.2013 18:29
Zdravím,

doma v rodiném domě mám připojení od O2, zřejmě ADSL (telefoní přípojkou). Poté mám od O2 modem Comtrend VR-3026e, ten "rozvádí" (nevím, zda můžu použít toto slovo, snad pochopíte laika) Wifi po domě. Mám z tohoto modemu také připojený počítač kabelem (ethernetovým, asi?). Problém ovšem je, že signál wifi sítě, není všude dostačující. Respektive je dost slabý v některých částech domu (železobetonov stěny a stropy). Taktéž mám starší Wifi router ASUS WL-500G Premium, který jsem dříve používal na wifi síť, než jsem přešel na ADSL. Lze tento router použít k "opakovači" wifi sítě ? Vím že to jde propojit kabelem, ale chtěl bych mít tento router v jiném patře, než ten hlavní, nelze tedy vést mezi nima kabel a potřeboval bych signál vést vzduchem. Lze to nějak zapojit ? Na foru a na googlu jsem našel nějakou formu zapojení WDS, ale nevím zda to lze na tomto routru zapojit a hlavně jak ??

Předem díky za odpověď a omluvte mi prosím, že se ptám tak "blbě".

O.
Salamander (6177)|22.1.2013 18:59
Router by musel podporovat režim "repeater" což v základu neumí, jedíně s neoficiálním firmwarem OpenWRT, který je ale poněkud náročnější na nastavování http://wiki.openwrt.org/toh/asus/wl500gp
Ondrys11 (3)|22.1.2013 20:34
Aha, v češťině o něčem netušíš ? Přecejenom anglicky neumím natolik, abych podle ní nastavoval software.... Každopádně díky !
zsdx (2098)|22.1.2013 21:12
Bud spojeni dvou wl500 nebo obecny navod - z techto clanku pochopis princip a zakonitosti. Ale kabel je kabel, opravdu ho mezi nimi nemuzes natahnout?
Ondrys11 (3)|22.1.2013 22:11
Bohužel ne, po schodech, a po chodbě bohužel, každopádně díky, zkusím na to přijít. Díky !